24.maijā notika publisks pasākums, kura laikā klātesošos informējām par saviem iepriekšējā gada rezultātiem, sniedzām ieskatu šā gada plānos un jau darāmajos darbos.

Neskatoties uz ģeopolitiskajiem satricinājumiem un pieaugušajiem maksājumiem gan par komunālajiem pakalpojumiem, gan medicīnas precēm, iepriekšējo gadu esam noslēguši ar peļņu! Esam spējuši palielināt kopējo slimnīcas sniegto pakalpojumu skaitu. Rīgas 1.slimnīca ir viena no retajām veselības aprūpes iestādēm Latvijā, kas strādā finansiāli stabili un investē savā attīstībā.

“Savus plānus esam balstījuši uz pacienta vajadzībām, izvirzot reāli sasniedzamus finanšu mērķus. Nodrošinot moderno medicīnas tehnoloģiju un augsti kvalificēta personāla pieejamību, slimnīca motivē speciālistus personīgai attīstībai, tādējādi sniedzot lielākus ieguvumus pacientiem, – slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina ir gandarīta ar paveikto, lieku reizi atgādinot svarīgāko, kā dēļ strādājam.

Sekojot pasaules ķirurģijas attīstības tendencēm, ĶIRURĢIJAS KLĪNIKA ieviesusi jaunu vairogdziedzera ķirurģiskās ārstēšanas veidu – endoskopisku vairogdziedzera operāciju caur padusi. Esam vienīgie Latvijā, kas pacientam pēc vairogdziedzera operācijas, piedāvā iespēju turpināt dzīvot bez rētas uz kakla. Mazinvazīvas vēdera priekšējās sienas rekonstrukcijas operācijas e-TEP būtība ir trūces plastika, bet bez iejaukšanās vēdera dobumā, tādējādi izvairoties no intraabdominālu saaugumu veidošanās un vēdera dobuma orgānu bojājumiem. Uzkrāta pietiekoša pieredze un sadarbībā ar Latvijas Ķirurgu asociāciju, plānots izveidot Vēdera priekšējās sienas rekonstruktīvās ķirurģijas centru. Bet slimnīcas otolaringologi plāno uzsākt balsenes operācijas un ausu plastikas operācijas.

ANESTEZIOLOĢIJAS, INTENSĪVĀS TERAPIJAS UN SĀPJU KLĪNIKA aizvien vairāk izmanto reģionālo anestēziju, lai mazinātu anestēzijas gāzu ietekmi uz personāla un pacienta veselību.

Īstenojot uz pacienta vajadzībām vērstu veselības aprūpi, slimnīcā tiek attīstīti multidisciplināri centri. Darbam centros piesaistīta dažādu specialitāšu ārstu un speciālistu komanda, kas veic operatīvu pacienta klīniskā stāvokļa novērtēšanu, ārstēšanu un rehabilitāciju, izmantojot slimnīcā pieejamās mūsdienīgās, pasaulē atzītās metodes un tehnoloģijas.

ĶIRURĢIJAS KLĪNIKAS ietvaros izveidoti Vairogdziedzera slimību centrs, Mazā iegurņa centrs, plānojam atvērt Histerorezekcijas centru. KARDIOLOĢIJAS UN INTERNĀS MEDICĪNAS KLĪNIKA organizē Muguras sāpju izmeklēšanas un ārstēšanas centra un Svara korekcijas centra darbu. Ņemot vērā psoriāzes izplatības palielināšanos, DERMATOLOĢIJAS UN STS KLĪNIKAS speciālisti strādā pie Psoriāzes centra atvēršanas, lai piedāvātu dažādas ārstēšanas iespējas un uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti.

Rīgas 1.slimnīcas apmācīttiesīgie ārsti, sadarbībā ar augstskolām, iesaistās ārstu rezidentu apmācībā. Kā piemēram, Ķirurģijas klīnikas ķirurgi, sadarbībā ar Latvijas universitāti, uzsāka praktisko iemaņu apmācību ķirurgiem rezidentiem. Jāuzsver arī slimnīcas speciālistu iesaistīšanos klīniskajos pētījumos, kā piemēram, dermatoloģijas, kardioloģijas  un pulmanoloģijas specialitātēs.

Lai mazinātu riskus iedzīvotāju veselībai un pievērstu pastiprinātu sabiedrības uzmanību atsevišķām saslimšanām, slimnīca organizēja publiskus pasākumus, rīkojot Diabēta dienu un plaušu veselības dienu.

Īpaša vērība slimnīcas darba organizēšanā tiek pievērsta digitalizācijai. Slimnīcas galvenā tīmekļa vietne www.1slimnica.lv tika modernizēta, lai uzlabotu funkcionalitāti, pašpieraksta funkciju un personāla vadības informācijas apriti. Rīgas 1.slimnīcā kā pirmā ārstniecības iestāde Latvijā ieviesusi virtuālo asistentu, kas būtiski atvieglo klientu apkalpošanas nodaļas darbu, uzlabo pacienta komunikāciju ar ārstniecības iestādi, nekavējoties sniedzot atbildes uz jautājumiem.

Publiskajā pasākumā piedalīsies Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina, valdes locekle Ilze Aleksandroviča un Ekonomiskās analīzes un plānošanas direktore Alina Dūdele.