7. novembrī plānota mediķu protesta akcija “Viena diena bez ārstniecības personas”, pavisam kopā Rīgas 1.slimnīcas personāldaļā saņemti 194 darbinieku iesniegumi par bezalgas atvaļinājumu akcijas dienā. Tas ir aptuveni 38 % no slimnīcā strādājošo ārstniecības personu skaita. Tāpēc informējam, ka ceturtdien, 7. novembrī Rīgas 1.slimnīcā konsultācijas, diagnostiskie izmeklējumi un ārstniecības pakalpojumi pacientiem netiks sniegti:

– Dermatoloģijas un STS klīnikā,

– Ķirurģijas klīnikā (izņemot 2 nodaļas),

– Anestezioloģijas, intensīvās terapijas un sāpju klīnikā,

– Operāciju blokā,

– Kardioloģijas un internās medicīnas klīnikas trīs nodaļās, Aferēzes centrā,

– ginekoloģijas nodaļā,

– endoskopijas nodaļā,

– arodveselības nodaļā,

– daļēji notiks pacientu ambulatorās konsultācijas poliklīnikās Bruņinieku un Šarlotes,

– Diagnostiskās radioloģijas klīnikā tiks veikti tikai magnētiskās rezonanses izmeklējumi.

Klientu apkalpošanas nodaļa ir apzinājusi un pārcēlusi pierakstus pacientiem, kuru plānveida konsultācijas vai izmeklējumus skar izmaiņas, sakarā ar ārstniecības personu protesta akciju. Neskaidrību gadījumā lūdzam zvanīt pa reģistratūras tālruni +371 67366323, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00.

Aicinām uz sapratni un atbalstu mediķiem, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem. Tās ir prasības par ieguldījumu gan cilvēka veselībā un dzīves kvalitātē, gan sabiedrības veselībā un tautsaimniecībā kopumā.