Apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais MK noteikumu projekts, kas paredz uzlabot sirds un asinsvadu slimību profilaksi un agrīnu šo slimību atklāšanu. Rūpējoties par iedzīvotājiem, papildus ikgadējai profilaktiskajai apskatei pie ģimenes ārsta pacientam 40, 45, 50, 55, 60 un 65 gadu vecumā vienu reizi tiks novērtēts valsts apmaksāts sirds un asinsvadu saslimšanu risks atbilstoši SCORE (fatālu kardiovaskulāru notikumu riska tuvāko 10 gadu laikā noteikšanas) metodei, pirms tam veicot sirds un asinsvadu un smēķēšanas anamnēzes izvērtēšanu, asinsspiediena noteikšanu, ķermeņa masas indeksa, kopējā holesterīna un glikozes līmeņa asinīs noteikšanu, kā arī sirds un miega artēriju auskultāciju.
Vadoties no iegūtā sirds un asinsvadu saslimšanu riska novērtējuma, ģimenes ārsts organizēs pacientam papildu nepieciešamos izmeklējumus – elektrokardiogrammu, ehokardiogrāfiju, miega artēriju ultrasonoskopiju un veloergometriju.
Papildus ir izstrādātas arī detalizētas rekomendācijas jeb algoritmi pacientu aprūpei un terapijai, ņemot vērā noteiktos riskus – pacienta dzīvesveida paradumu maiņai, nepieciešamajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem, medikamentozajai terapijai, kardiologa konsultācijai un turpmākajai uzraudzībai pie ģimenes ārsta.
Valsts investē sirds un asinsvadu slimību profilaksē, atvēlot tam 2018.gadā – 2 milj. eiro, 2019.gadā – 2,6 milj.eiro, 2020.gadā – 3,2 milj. eiro.