Veselības aprūpē Latvijā hroniski trūkst līdzekļu, speciālisti dodas strādāt uz ārzemēm, ir vāja stratēģiskā plānošana, trūkst mūsdienīgu tehnoloģiju. Tā rezultātā visiem pacientiem nav pieejami kvalitatīvi un savlaicīgi pakalpojumi, mediķiem trūkst motivējošas darba vides, sistēma nedarbojas efektīvi. Savukārt sabiedrības veselības rādītāji Latvijā ir vieni no sliktākajiem Eiropas Savienībā. 

Taču Latvijas veselības aprūpē ir arī pozitīvi piemēri, kur pacientiem nodrošināti savlaicīgi pieejami, kvalitatīvi un izmaksu ziņā efektīvi pakalpojumi. Personālam ir atbilstošs atalgojums un mūsdienīga darba vide. Mediķiem ir iespējas diagnostikā un ārstēšanā izmantot modernas tehnoloģijas. 

Viens no panākumu stāstiem Latvijas veselības aprūpē ir “Rīgas 1.slimnīca”. Šovasar slimnīcai aprit 216 gadi. Kopš 1803.gada ārstniecības iestādei bijuši gan ziedu laiki, gan totāls pagrimums. 

“Tieši pirms desmit  gadiem – 2009.gada vasarā, 1.slimnīca bija bankrota priekšā un valstī bija dziļa krīze. Pateicoties mērķtiecīgam slimnīcas kolektīva darbam, desmit gadu laikā slimnīca ir izglābta no bojāejas. Tā kļuvusi par mūsdienīgu un augošu veselības aprūpes iestādi, kur pacientiem nodrošina kvalitatīvus un pieejamus veselības aprūpes pakalpojumus. Slimnīcā strādā profesionāli un augsti kvalificēti speciālisti,” uzsver slimnīcas valdes priekšsēdētāja, daktere Natālija Zlobina. 

Lai iepazītos ar paveikto 1.slimnīcas izkļūšanā no krīzes un attīstībā, aicinām mediju pārstāvjus uz pasākumu “Kā veselības aprūpe desmit gados var izkļūt no krīzes? Rīgas 1.slimnīcas stāsts”. Pasākums notiks trešdien, 2019.gada 12.jūnijā, plkst.12.00 SIA “Rīgas 1.slimnīca” konferenču zālē, Bruņinieku ielā 5, 2.korpusā (centrālais korpuss), 1.stāvā. Plānota arī telpu un iekārtu apskate. Lūgums savu dalību apstiprināt līdz otrdienas, 11.jūnija plkst.12.00, e-pasts: Aleksejs.Molcanovs@1slimnica.lv vai tālrunis: 26045121. 

Vairāk par SIA “Rīgas 1.slimnīca”
1.slimnīca ir viena no lielākajām ambulatorās un arī stacionārās veselības aprūpes iestādēm Latvijā. Augsti kvalificēti gandrīz 50 specialitāšu ārsti strādā ar mūsdienīgām iekārtām, izmanto jaunākās metodes un tehnoloģijas, piedāvājot plašus diagnostikas, ārstēšanas, rehabilitācijas un profilakses pakalpojumus. Tās ir iespējas savlaicīgi rūpēties par veselību un saglabāt to ilgtermiņā. Slimnīca ir viena no retajām medicīnas iestādēm Latvijā, kas strādā stabili, ar peļņu un attīstās. Slimnīca piedāvā gan valsts apmaksātos pakalpojumus, gan maksas pakalpojumus. Slimnīcā ir gan ieviesti labas pārvaldības un vadības procesi, gan tā nodrošina cenu un izmaksu efektivitātes ziņā vienus no pieejamākajiem pakalpojumiem valstī. 

Slimnīcas devīze: “Veselībai ilgtermiņā!” Slimnīcas vīzija: kļūt par Baltijas valstu līderi ambulatorā un plānveida ārstēšanā. 
Kontaktinformācija: 
Aleksejs Molčanovs
SIA “Rīgas 1.slimnīca” 
Mārketinga un klientu apkalpošanas nodaļas vadītājs  
Tālrunis: 26045121