Gūžas un ceļa locītavu endoprotezēšanu veica asistējošā ķirurga, anesteziologu un operācijas māsu komanda ārsta traumatologa ortopēda Aleksandra Omeļčenko vadībā. Ārsts Aleksandrs Omeļčenko kopš 1989. gada praktizē kā traumatologs ortopēds, gadā veicot aptuveni 200 lielo locītavu endoprotezēšanas operācijas. 

Operācijas būtība ir nodilušā locītavas skrimšļa aizvietošana ar implantu. Implanti ir organismam nekaitīgi sintētiski materiāli, parasti tie ir metāls, polimēru materiāli vai keramika. Operācijas laikā bojātos locītavu kaulus apzāģē pēc speciāliem šabloniem, noņemot bojātos skrimšļus un uz atjaunotajām virsmām piestiprina implantu, kurš kalpos pacientam visu atlikušo mūžu. No ķirurģiskā viedokļa, tās ir drošas un salīdzinoši ātras manipulācijas ar labu funkcionālo rezultātu. Gūžas un ceļa operācijas tiek veiktas, lai cilvēks dzīvotu bez kustību ierobežojumiem, lai varētu darīt to, ko darījis visu iepriekšējo dzīvi pirms saslimšanas.

Jau pirms operācijas Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeiti pacientus informē par aizliegtām kustībām pēc operācijas, un apmāca staigāt ar palīglīdzekļiem. Atbalstīties uz operētajām ekstremitātēm var jau otrajā dienā pēc operācijas, bet staigāšanai nepieciešami palīglīdzekļi.

Pēc operācijas stacionārā jāpavada 5-8 diennaktis. Pacienti, atrodoties stacionārā, saņem intensīvu rehabilitācijas kursu, ko nodrošina slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeiti.

Traumatoloģijas ortopēdijas stacionāra nodaļa ar 20 gultasvietām, pacientiem pieejamas moderni aprīkotas divvietīgas un vienvietīgas palātas, ir paaugstināta komforta palāta, kā arī speciāli aprīkota palāta pacientiem ar īpašām vajadzībām.

Vairāk informācijas un teksta fotogalerijā