Lai nodrošinātu drošu, efektīvu un kvalitatīvu elektronisko saziņu un elektronisko dokumentu apriti starp valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī institūcijām, kurām ir deleģēts valsts pārvaldes uzdevums un fiziskām personām, izveidots  e-adreses saziņas kanāls. E-adreses simbols izvietots mājaslapas sadaļā KONTAKTI.

E-adrese neaizstāj e-pastu. E-adrese ir slēgta sistēma. Tajā lietotājs elektroniski saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citām institūcijām, kas pilda kādu valsts deleģēto funkciju, kas agrāk tika sūtītas ar pasta starpniecību uz deklarēto adresi. Uz savu norādīto e-pasta adresi lietotājs varēs saņemt paziņojumu par ziņojuma ienākšanu e-adresē, bet ne pašu ziņojumu.

E-adrese ir aizsargāts veids, kādā fiziskas personas un juridiskas personas, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv,  izveidotu kontu jeb pastkastīti, var veikt oficiālu, elektronisku saraksti ar valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citām institūcijām, kurām ir deleģēts valsts pārvaldes uzdevums. E-adrese ir drošs saziņas līdzeklis. Lai e-adresi izmantotu, fiziskajām personām un uzņēmumu pārstāvjiem ir nepieciešami kvalificēti identifikācijas līdzekļi – mobilā lietotne eParaksts mobile, eParaksts karte juridiskām personām vai personas apliecība (eID karte).