Starptautiskā BSR electric projekta ietvaros, kas saņēmis Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansējumu, Latviju pārstāv Rīgas enerģētikas aģentūra.
Projekta mērķis ir veicināt e-mobilitāti, izpētot neizmantotos potenciālos veidus un demonstrējot dažāda veida e-mobilitātes risinājumus, piemēram, elektrisko pilsētas loģistiku, e-velosipēdu, e-autobusu, e-skūteru un e-prāmju izmantošanu. Katra no projekta valstīm ir izvēlējusies apskatīt vienu no e-mobilitātes risinājumiem.
Latvijā projektam tika izvēlēta Rīgas 1.slimnīca ar mērķi izpētīt elektroskūteru izmantošanas iespējas, lai nodrošinātu sociālo integrāciju, jeb citiem vārdiem sakot, atvieglotu pārvietošanos vietās, kur cilvēkiem ir ierobežotas iespējas.
Rīgas 1.slimnīcai tika nodoti lietošanā divi elektroskūteri, lai atvieglotu pacientu pārvietošanu slimnīcas teritorijā. Divus gadus, projekta laikā, 1. Rīgas slimnīcai būs unikāla iespēja lietot e – skūterus, apzināt to izmantošanas efektivitāti – kā tie atvieglo pacientu aprūpi un vai nākotnē šādu praksi varētu turpināt.
Paldies Rīgas enerģētikas aģentūrai, Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrībai par sadarbību! Rīgas 1.slimnīca atbalsta inovatīvus risinājumus, kas attiecas uz pacientu ārstniecības un aprūpes procesiem.