Šobrīd inficēšanās ar Covid-19 Latvijā statistika liecina, ka pacientu skaits ar smagu slimības gaitu ir ar pieaugošu tendenci. Vairākās slimnīcās pilnībā ir aizņemtas smagā stāvoklī esošu Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzētās intensīvās terapijas gultas.

Pēc saņemtās ārstēšanas akūtie COVID-19 pacienti, jau ar vidēja smaguma slimības gaitu un stabili, ir pārvietojami tālākai ārstēšanai, atbrīvojot vietu citam akūtam pacientam.

Lai paplašinātu pieejamo gultas vietu skaitu, nodrošinātu papildu nepieciešamās iekārtas un personālu, 25.oktobrī nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai Rīgas 1.slimnīcā atsāk darbu.

“Ņemot vērā situāciju valstī,  uzņemsim tos Covid-19 pacientus, kuri saņēmuši neatliekamo ārstēšanu intensīvās terapijas nodaļās citās slimnīcās,  turpinot nepieciešamo atbalstošo terapiju saistībā ar pacienta pamatslimību Covid-19 un blakus saslimšanām. Mūsu pamatdarbību, kas attiecas uz diagnostisko, ārstniecības, rehabilitācijas un īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu, Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas izveidošana, neietekmē. Izmantosim mūsu iespējas, lai atslogotu kolēģus klīniskajās universitātes slimnīcās”- skaidro Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja, ārsts anesteziologs reanimatologs, transfuziologs Natālija Zlobina.