Rīgas 1.slimnīcas uroloģijas un traumatoloģijas stacionāra pacienti ārstēšanos pakalpojumus saņem svaigi remontētās un moderni aprīkotas telpās. Jaunajā nodaļā 20 gultas vietas, tajā skaitā paaugstināta komforta palāta, kā arī speciāli aprīkota palāta pacientiem ar īpašām vajadzībām.
7.novembrī darba kolēģi tika aicināti uz atjaunotās nodaļas atvēršanas svētkiem.
Divu gadsimtu laikā slimnīcā ir norisis daudz no tā, ar ko var lepoties Latvijas medicīnas vēsture. Medicīnai diferencējoties, tas izpaudās arī slimnīcas darbībā, kā rezultātā tika atvērtas pirmās specializētās nodaļas Latvijā. Rīgas 1.slimnīcā pirmā specializētā uroloģiskā nodaļa Latvijā tika atvērta 1922. gadā. Tā tika slēgta 2009. gadā.
Jaunā operāciju bloka atvēršana deva iespējas moderno tehnoloģiju izmantošanai. Slimnīcā atgriezās strādāt bijušie slimnīcas urologi, kuri šobrīd ir šīs jomas vadošie speciālisti. Līdz šim uroloģiskie pacienti pēcoperācijas periodu pavadīja ķirurģijas nodaļā. Pieaugot pacientu plūsmai, tika lemts par labu uroloģijas stacionāra nodaļas atjaunošanai, apvienojot to ar traumatoloģijas- ortopēdijas stacionāra nodaļu.
Nodaļa jau uzņem pacientus, bet dr.Alvis Laukmanis aicināja kolēģus uz jauno nodaļu apskatīt, lai novērtē, cik labi ārstēšanās apstākļi tiek nodrošināti pacientiem un darba apstākļi ārstiem, māsām un aprūpes personālam. Par to īpašs paldies slimnīcas valdes loceklim, urologam dr.Genādijam Sevastjanovam.
Kā 1BK raidījumam “XXI gadsimta medicīna” intervijā teica urologs dr.Armands Bāliņš, pie mums slimnīcā ir pilnīgi viss nepieciešamais uroloģisko pacientu veiksmīgai ārstēšanai. Un viņš pēc 8 pavadītām stundām operāciju zālē ir noguris, bet laimīgs!