Cirkumcīzija (priekšādas apgraizīšana)

Absolūtā indikācija cirkumcīzijai – patoloģiska fimoze.

Fimoze ir dzimumlocekļa priekšādiņas sašaurinājums, kura dēļ nav iespējams normāli atbrīvot dzimumlocekļa galviņu. Zēniem augot, priekšādiņa no dzimumlocekļa atbīdās pakāpeniski. Par problēmu fimoze kļūst tad, kad tā sāk ietekmēt pacienta dzīves kvalitāti un izraisa raksturīgo klīnisko ainu.

Izšķir fizioloģisku un iegūtu jeb patoloģisku fimozi.

Fizioloģiska fimoze

ja bērnam līdz trīs gadu vecumam dzimumlocekļa galviņu nevar atbrīvot no priekšādiņas, tomēr fimoze var būt fizioloģiska līdz pat pubertātes vecumam.

Parasti pilnībā fizioloģiskā fimoze pāriet 5–7 gadu vecumā, bet ir situācijas, kad bērns var būt vecāks un sasniegt pubertātes vecumu. Klīniskā aina ir individuāla, tāpēc ir svarīgi regulāri sekot līdzi izmaiņām un atrādīties ārstam, lai izvairītos no nevēlamām blaknēm.

Iegūta fimoze

biežāk ir sastopama pusaudžiem un pieaugušiem vīriešiem. Tās cēlonis var būt dažādas dzimumlocekļa galviņas traumas un iekaisuma procesi priekšādiņā. Ir situācijas, kad iegūta fimoze var būt neizārstētas fizioloģiskas fimozes sekas situācijās, kad priekšādiņā ir radušās rētainas izmaiņas, kuru dēļ priekšādiņa vairs nav tik elastīga un veido šauru fibrozu gredzenu.

Iegūtas fimozes

• slikta personīgā higiēna,
  • rētošanās procesi priekšādiņā,
  • dzimumlocekļa galviņas traumas,
  • iekaisuma procesi,
  • dzimumlocekļa galviņas un priekšādiņas iekšējās virsmas iekaisumi,
  • nepilnīga priekšādiņas apgraizīšana,
  • patoloģiski stāvokļi, tādi kā cukura diabēts, kas var veicināt infekcijas rašanās risku.
  • sāpīga priekšādiņas pārvilkšana pāri dzimumlocekļa galviņai,
  • izmainīta dzimumlocekļa galviņas krāsa, iekaisuma aina.
  • dzimumlocekļa priekšādiņas balonveida paplašināšanās urinēšanas laikā.
  • vāja urīna strūkla, kura atgādina pilienus, akūta urīna aizture.
  • dizūrija jeb sāpīga urinācija.
  • hematūrija jeb asinis urīnā.
  • enurēze jeb slapināšana gultā nakts laikā.
  •  hronisks nieres bļodiņas iekaisums,
  • urīna nesaturēšana,
  • dzimumlocekļa galviņas un priekšādiņas iekšējās virsmas iekaisums (balanopostīts).
  • parafimoze tā ir dzimumlocekļa sažņaugšana ar sašaurinātas priekšādas gredzenu, kas rada dzimumlocekļa asinsrites traucējumus, tāpēc var notikt dzimumlocekļa galviņas atmiršana.
  • sāpīgu erekciju un attiecīgi noteiktus kompleksus un trauksmi par to.

Lai novērtētu situāciju, ir būtiski saprast, par kādu fimozes veidu ir runa. Fimozes veids tiek noteikts ārsta urologa konsultācijas laikā.

Kāpēc izvēlēties Rīgas 1. slimnīcas ķirurģijas klīniku

Mūsu prioritāte ir uz pacientu vērsta aprūpe, saviem pacientiem nodrošinot vislabākos terapeitiskos rezultātus.

Ieguvums izvēloties 1.slimnīcas urologu

• droša ārstēšana, ko veiks urologi ar lielu klīniskā darba pieredzi;
  • mūsdienīgas iekārtas – ārstu speciālistu rīcībā ir modernas iekārtas un tehnoloģijas, kas nodrošina precīzu vizualizāciju un ārstēšanu;
  • personalizēti ārstēšanas plāni, kas tiek pielāgoti katra pacienta individuālajām vajadzībām;

Kā pieteikties uz konsultāciju?

• pieteikties var zvanot pa tālruni: +371 67366323
  • vai aizpildot e-pieteikuma formu.

Operācijas izmaksas:

EUR 590,00

(cenā iekļauts: uzturēšanās dienas stacionārā, papildus ārtējošā ārsta pieejamība ārpus sniegtā pakalpojuma, anestēzija, operācija)

Operācijas norise:

Cirkumcīzija pieaugušajiem visbiežāk tiek veikta lokālajā anestēzijā, bloķējot dorsālos nervus un infiltrējot visriņķī virspusējos dzimumlocekļa slāņus pie tā pamatnes. Biežākā cirkumcīzijas metode ir priekšādiņas cirkulāra rezekcija. To veic, izdarot divus cirkulārus griezienus – iekšējo un ārējo.

Veicot cirkumcīziju zēniem neilgi pēc dzimšanas, visbiežāk izmanto speciāli šim nolūkam izstrādātās vienreiz lietojamas skavas.

Pieteikties konsultācijai

Piesakies pa tālruni