Deguna starpsienas operācija ir zemgļotādas rezekcija kopā ar deformēta skrimšļa rezekciju ir ķirurģiska procedūra, kas pazīstama kā septoplastika. Deguna starpsienas operācija tiek veikta, lai koriģētu novirzītu starpsienu, kurā starpsiena starp nāsīm ir novirzīta vai ārpus centra. Šī novirze var izraisīt dažādus simptomus, kā piemēram:

• aizliktu degunu,
  • apgrūtinātu elpošanu,
  • atkārtotu deguna asiņošanu,
  • deguna blakusdobumu infekcijas.

Ir svarīgi atzīmēt, ka deguna starpsienas operācijas mērķis ir novērst funkcionālās problēmas, kas saistītas ar novirzītu starpsienu, galvenokārt elpošanas uzlabošanai.

Ja starpsiena, kas atdala abas nāsis, ir izliekta, to dēvē par deviētu deguna starpsienu. Deguna starpsienas deviācija sastopama pat līdz 80% cilvēku, tomēr simptomus tā rada apmēram 30% gadījumā. Ļoti daudzi pacienti ir neizpratnē, kad tiek konstatēta deguna starpsienas deviācija, jo viņiem deguna traumas nav bijušas. Tomēr deguna starpsienas izliekums var veidoties jau pirms dzimšanas vai uzreiz pēc dzimšanas, ja ir bijusi dzemdību trauma degunam. Retos gadījumos šķība starpsiena var rasties sekundāri, piemēram, deguna polipu, labdabīgu un ļaundabīgu audzēju dēļ. Tādēļ apgrūtināta deguna elpošanas dēļ būtu nepieciešama LOR speciālista konsultācija.

Kāpēc izvēlēties Rīgas 1. slimnīcas Otolaringoloģijas nodaļu

Mūsu prioritāte ir uz pacientu vērsta aprūpe, saviem pacientiem nodrošinot vislabākos terapeitiskos rezultātus.

Ieskaties operācijas gaitā:

Jūsu ieguvums izvēloties Rīgas 1.slimnīcas ārstu otolaringologu

• droša ārstēšana, ko veiks ārsti otolaringologi ar lielu klīniskā darba pieredzi,
  • mūsdienīgas iekārtas – ārstu speciālistu rīcībā ir modernas iekārtas un tehnoloģijas, kas nodrošina precīzu vizualizāciju un ārstēšanu,
  • personalizēti ārstēšanas plāni, kas tiek pielāgoti katra pacienta individuālajām vajadzībām, nodrošinot visaptverošu un personalizētu aprūpe visa procesa laikā,
  • empātija. Mēs saprotam, ka ķirurģiska ārstēšana var būt emocionāla pieredze. Mūsu otolaringoloģijas nodaļas personāls ir gatavs palīdzēt un sniegt pārliecību katrā solī.

Vairāk informācijas par septoplastiku:

Deguna starpsienas operācija (septoplastika)  ir ķirurģiska manipulācija, kuras laikā tiek iztaisnotas deguna kaula un deguna starpsienas skrimšļainās daļas.

Operācijas dienā pacientam ir jāierodas Rīgas 1. slimnīca no rīta noteiktajā laikā. Ja ķirurgs nav noteikcis precīzu laiku, tad uz pl. 8:00

Otolaringoloģijas nodaļa atrodas:
11.korpusā, (3.nodaļa)

Operācija parasti tiek veikta vispārējā anestēzijā. Operācijas laikā veic griezienu vienā no nāsīm, deguna iekšpusē. Tiek evakuētas izlocītās skrimšļainās un kaulainās daļās. Ja nepieciešams, veic arī deguna gliemežnīcu operāciju, lai samazinātu tās izmērus. Pēc deguna starpsienas iztaisnošanas deguna ejās ievieto silikona plāksnītes vai hemostātiskos sūklīšus, lai samazinātu asiņošanas risku, kā arī lai operācijas efekts būtu labāks. Šos materiālus ķirurgs evakuēs nākamajā nozīmētajā vizītē.

Lai samazinātu pēcoperācijas asiņošanas un tūskas risku,  ārsts var lūgt ievērot noteiktu režīmu pāris nedēļu pēc operācijas:
• pacelt galvgali gulēšanas laikā,
• stipri nešņaukt degunu,
• ierobežot fiziskās aktivitātes,
• pretsāpju medikamenti nepieciešamības gadījumā,
• izvairīties no karstiem ēdieniem un dzērieniem,
• neiet karstā vannā, dušā,
• ārsta noteiktu laika periodu neapmeklēt pirti, saunu,
• veikt deguna eju kopšanu (pēc ārsta rekomendācijām).

Pieteikties konsultācijai un operācijai

Piesakies pa tālruni