Latvijā dzimusi, ASV dzīvojoša māksliniece Natalja Jacuka (Natalja Yatsuka) bezatlīdzības dāvina Rīgas 1.slimnīcas pacientiem (bērniem) izmantojamu interaktīvu mākslas objektu un, atļauju izgatavot un izstādīt, 14 gleznu, no kolekcijas bērniem GOLD COLLECTION 2016, reprodukcijas.

2017. gada nogalē kolekcija bija apskatāma galerijā 2622 N Wauwatosa Ave, Milvoki, Viskonsina, 10% no peļņas Natalja Jacuka ziedoja vēža ārstēšanai Viskonsinas bērnu slimnīcai.

“Abstraktās gleznas bērniem palīdzēs attīstīties kā radošākiem indivīdiem, paplašināt domāšanu un bagātināt prātu ar mākslas palīdzību. Gleznās es paslēpšu ciparus, burtus un simbolus, ko bērns var meklēt, un izveidot neskaitāmus stāstus,”- tāds ir mākslinieces viedoklis, kurš veidojies bērnībā, daudz laika pavadot slimnīcās.

Tika nolemts, ka piemērotākā vieta mākslas objektam būtu poliklīnikas Šarlotes 1.stāvs, kurā pacientus pieņem ģimenes ārsti un ārsti speciālisti, gaitenis pretī ieejas durvīm. Dāvinājumu, pēc tā izgatavošanas un uzstādīšanas, atklāsim nākošā gada aprīlī.