AMBULATORS PAKALPOJUMS

Ambulatoru pakalpojumu pacienti (klienti) saņem kā ārsta speciālista konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu, manipulāciju, rehabilitāciju poliklīnikās un klīnikās. Ambulators pakalpojums pieejams:

 • kā valsts apmaksāts pakalpojums (ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu),
 • kā maksas pakalpojums (saskaņā ar Slimnīcas cenrādi).

DIENAS STACIONĀRS

Dienas stacionārs sniedz iespēju saņemt nepieciešamo diagnostisko izmeklēšanu un ārstēšanu, atrodoties stacionārā pa dienu. Dienas stacionāra darba laiks ir no plkst. 8.00 līdz 16.00. Pacients konsultāciju, diagnostisko izmeklējumu, manipulāciju, rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai dienas stacionārā ierodas vairākas dienas.

PLĀNVEIDA ĀRSTĒŠANĀS STACIONĀRĀ

 • iepriekš jāsaskaņo ar nodaļas atbildīgo ārstu vai ārstējošo ārstu,
 • stacionēšanas datums jāsaskaņo reģistratūrā ierodoties klātienē vai pa tālr. 67366321 (no plkst. 9.00 līdz 19.00).
 • nedēļu pirms iestāšanās stacionārā vēlams sazināties ar reģistratūru un apstiprināt savu ierašanos pa tālruni: 67366321 (9.00-12.00). Acu nodaļā sazināties par tālruni 67366404 darba dienās laikā no 9:00-14:00.
 • ja ārstēšanu apmaksās apdrošinātājs, līdzi jāņem garantijas vēstule no apdrošināšanas kompānijas.

Rīgas 1. slimnīcā piedāvā plānveida stacionāru ārstēšanu terapijas, kardioloģijas, neiroloģijas, ķirurģijas, proktoloģijas, uroloģijas, fleboloģijas, neiroķirurģijas, traumatoloģijas-ortopēdijas, ginekoloģijas, otolaringoloģijas un oftalmoloģijas jomās. Pacientu ērtībām visas stacionāra nodaļas ir svaigi remontētas un moderni aprīkotas. Katrā nodaļā pieejamas divvietīgas un vienvietīgas palātas ar 20 gultas vietām, tajā skaitā paaugstināta komforta palāta, kā arī speciāli aprīkota palāta pacientiem ar īpašām vajadzībām.

 • Kardioloģijas un internās medicīnas klīnika nodrošina padziļinātu izmeklēšanu, ārstēšanu un veselības atgūšanu pacientiem, kuri sūdzas par sliktu pašsajūtu, galvassāpēm, sāpēm krūtīs, vēderā, spiediena sajūtu sirds apvidū, samaņas zudumu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, drudzi, elpas trūkumu, klepu, tūskām, ēstgribas trūkumu, svarā krišanos vai pārmērīgu svarā pieņemšanos, sliktu dūšu un vemšanu, atraugām, caureju, aizcietējumiem, nespēku, nemieru, nospiestības sajūtu, bezmiegu, dažādām lēkmēm u.c.
 • Ķirurģijas klīnikas augsti kvalificētie speciālisti, kuriem ir liela klīniskā darba pieredze operatīvajā terapijā, strādā jaunajā, ar pēdējās paaudzes medicīniskām iekārtām aprīkotajā operāciju blokā, kas nodrošina modernāko tehnoloģiju izmantošanas iespējas. Plaša profila ķirurģiskās manipulācijas un operācijas tiek veiktas gan ar endoskopiskām un laparoskopiskām metodēm, gan konvencionālu pieeju.
 • Anestezioloģijas, intensīvās terapijas un sāpju klīnikas dienas stacionārā, pacientam iespējams operatīvi nonākt pie algologiem, kuri palīdzēs atbrīvoties vai atvieglot sāpes.
 • Dermatoloģijas un seksuāli transmisīvo slimību klīnikā piedāvājam ādas slimību diagnostiku un ārstēšanu bērniem un pieaugušajiem gan ambulatori, gan  dienas stacionārā ar inovatīviem ārstnieciskiem līdzekļiem un metodēm.
 • Rehabilitācijas klīnikā multidisciplināra speciālistu komanda fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vadībā, izmantojot vienkopus pieejamās modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas, sniedz muskuloskeletāro, neiroloģisko un vispārējo rehabilitāciju  pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem ambulatori, dienas un diennakts stacionārā. 

Lai ārstētos stacionārā valsts apmaksātā programmā, nepieciešams ģimenes ārsta vai Nacionālā veselības dienesta apmaksāta speciālista nosūtījums (visiem Rīgas 1. slimnīcā strādājošajiem speciālistiem ir līgums ar NVD). Maksas pakalpojumu saņemšanai nosūtījums nav nepieciešams.

STACIONĀRA ĀRSTĒŠANA

Stacionāra pacientu (klientu) ārstēšana un aprūpe notiek slimnīcas nodaļās, kur nepieciešamos izmeklējumus, medicīnas personāla uzraudzība un aprūpe tiek nodrošināta 24 stundas diennaktī. Pacientam (klientam) jāņem līdzi personīgās higiēnas piederumi, maiņas apavi, ērts mājas apģērbs.