Biežāk uzdotie par Oftalmoloģijas (acu) dienas stacionāra nodaļu:

Iepazīsti nodaļu un savu palātu:

Māsu postenis: Atrodas uzreiz ienākot nodaļā, nedaudz paejot uz priekšu. Šeit var vērsties ar visiem jautājumiem un problēmām.

Tualetes: Atrodas nodaļās abos galos.

Duša: Atrodas nodaļas galā.

Evakuācijas izejas: Apzīmētas ar speciālām izkārtnēm virs izejām. Evakuācijas gadījumā, lūdzam ievērot personāla norādījumus.

Lūdzam ievērot:

 • Nodaļā ir jāievēro iekšējās kārtības noteikumi.
 • Klusums ir jāievēro visu diennakti.
 • Mobilos tālruņus jālieto saudzīgi, nepārkāpjot citu pacientu mieru.

Uz nodaļu var nokļūt arī ar liftu.

Lifts atrodas starp 2 nodaļām – stiklotā galerijā.

Palātā pie sienas atrodas neliela balta kastīte ar pogu. Šī poga ir paredzēta, lai izsauktu māsu uz palātu.

Kā lietot pogu:

 • Nospiediet pogu un turiet to nospiestu 2-3 sekundes. Māsa saņem signālu un dosies pie Jums.
 • Ja pogu turēsiet nospiestu māsu postenis saņems signālu, ka Jums ir nepieciešama neatliekama palīdzība.

Automātiskā gulta slimnīcā ir aprīkota ar elektromotoriem, kas ļauj gultai pacelties, nolaisties,

Automātiskās gultas galvenās funkcijas ir pacelšana un nolaišana: Gultu var pacelt vai nolaist, lai pacients varētu ērti sēdēt vai gulēt. Pacelšana var būt īpaši noderīga pacientiem ar kustību traucējumiem.

Automātiskās gultas tiek izmantotas dažādiem mērķiem, tostarp:

Pacientu ērtībai: Automātiskās gultas var palīdzēt pacientiem ērtāk gulēt, sēdēt un pārvietoties.

Medicīniskā aprūpes sniegšanai: Automātiskās gultas var atvieglot medicīnisko manipulāciju veikšanu, piemēram, injekciju vai asins paraugu ņemšanu.

Rehabilitācijai: Automātiskās gultas var palīdzēt pacientiem uzlabot savu kustību spējas.

Automātiskās gultas ir drošas un efektīvas, un tās var ievērojami uzlabot pacientu aprūpi slimnīcās.

Slimnīcā ir pieejamas vienvietīgās un augsta komforta palātas, bet, lai varētu uzturēties tajā, par to ir jāvienojas pirms stāšanās nodaļā.

Samaksa un izraksts:

Pēcoperācijas izraksts tiek gatavots aptuveni 2-10 darba dienu laikā. Jūs saņemsiet īsziņu uz savu tālruni, kad izraksts būs gatavs izņemšanai.

Jūs varat saņemt izrakstu personīgi, ierodoties slimnīcas 2.korpusa reģistratūrā. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Ja Jūs nevarat personīgi saņemt izrakstu, varat uzdot to izdarīt citai personai, kurai ir Jūsu notariāli apstiprināts pilnvarojums, vai slēdzot līgumu ierakstīt saņemēju.

Ja Jums ir kādi jautājumi par pēcoperācijas izrakstu, lūdzu, sazinieties ārstējošo ārstu.

Par nakšņošanu slimnīcā jāmaksā pēc cenrādī noradītās summas (https://www.1slimnica.lv/lv/cenradis/arstnieciskie-pakalpojumi/) par nakti. Samaksa par uzturēšanos jāveic neatkarīgi no tā, vai Jums ir valsts apmaksāta operācija vai pilnas maksas operācija, vai valsts noteikti atvieglojumi.

Apmaksas kārtība:
· Informāciju par apmaksas kārtību saņemsiet nodaļā.
· Apmaksu var veikt skaidrā naudā, ar bankas karti vai pārskaitījumu uz slimnīcas kontu.

Ja Jums ir kādi jautājumi par apmaksu, lūdzu, sazinieties ar slimnīcas nodaļas lietvedi 4, 10, 11, 12, 13. nod.- 67366422 no 08:00 līdz 15:00;
7, 8, 3. nod. – 67366438 no 08:00 līdz 15:00).

Apmaksa jāveic pēc rēķina saņemšanas.

Norēķinu kārtība:
· Pašapmaksa: Ja veicat apmaksu no saviem līdzekļiem, lūdzu, veiciet pārskaitījumu uz mūsu bankas kontu, kas norādīts rēķinā.
· Apdrošināšana: Ja apmaksu veic apdrošināšanas kompānija, lūdzu, sazinieties ar nodaļas lietvedi, lai noskaidrotu tālāko rīcības plānu.
· Garantijas vēstule: Ja Jums ir garantijas vēstule, no rēķina gala summas atvilksim garantijas vēstulē norādīto summu un sagatavosim Jums rēķinu ar atlikušo maksājuma summu.

Ja Jums ir kādi jautājumi par apmaksu, lūdzu, sazinieties ar slimnīcas nodaļas lietvedi 67366422 no 08:00 līdz 15:00.

Lūdzu, pārliecinieties, ka maksājuma uzdevumā norādāt pareizo rēķina numuru vai personas kodu par kuru maksāsiet.

Mēs no rēķina gala summas atvilksim garantijas vēstulē norādīto summu un sagatavosim Jums rēķinu ar atlikušo maksājuma summu.

Piezīme:
· Lūdzu, pārliecinieties, ka tāme iesniegta apdrošināšanas kompānijai un apdrošināšanas kompānija ir sagatavojusi garantijas vēstuli

· Ja Jums ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar slimnīcas nodaļas lietvedi 67366422 no 08:00 līdz 15:00.

Diemžēl nevaram sniegt precīzu atbildi uz to, vai jūsu apdrošināšana segs visus izdevumus par operāciju, jo tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:

Jūsu apdrošināšanas polises veids: Dažas polises sedz visus medicīniskos izdevumus, bet citas sedz tikai daļu no tiem. Jums jāpārbauda savas polises nosacījumi, lai uzzinātu, kas ir iekļauts un kas nav.

Operācijas veids: Dažas operācijas ir iekļautas visās apdrošināšanas polisēs, bet citas var nebūt. Jums jāpārbauda ar savu apdrošināšanas kompāniju, vai konkrētā operācija ir iekļauta jūsu polisē.

Apdrošināšanas kompānijai var iesniegt tāmi kuru sastāda vai operējošais ārsts vai ķirurģijas klīnikas lietvedis pēc ārstējošā ārsta norādījumiem.

Rēķina gala summa sastāv no šādām izmaksām:

Operācijas izmaksas: Ietilpst ķirurga darba atlīdzība, operācijas zāles izmantošanas maksa un operācijas laikā izmantoto materiālu izmaksas, dienas stacionāra pakalpojumi.

Dienas stacionārs: Ietilpst medicīniskā personāla uzraudzība, medikamenti un procedūras, kas tiek veiktas dienas stacionārā.

Nakšņošana: Ja Jums ir nepieciešama uzturēšanās slimnīcā stacionārā, rēķinā tiks iekļauta arī nakšņošanas maksa.

Anestēzija: Ja operācijas laikā tiek pielietota anestēzija, tās izmaksas tiks iekļautas rēķinā.

Iespējamās papildus izmaksas:
Rēķinā var tikt iekļautas arī citas ar operāciju saistītas izmaksas, piemēram, laboratorijas izmeklējumu izmaksas, konsultāciju ar speciālistiem izmaksas un citas.

Piezīme:
· Rēķina gala summa var atšķirties atkarībā no operācijas veida, sarežģītības un pacienta individuālajām vajadzībām.
· Ja Jums ir kādi jautājumi par rēķinu, lūdzu, sazinieties ar savu ārstējošo ārstu vai ķirurģijas klīnikas lietvedi, 67366422 no 08:00 līdz 15:00.

Operācija, operācijas gaita un pēc operācijas:

Premedikācija ir medicīniska procedūra, kuras mērķis ir sagatavot pacientu priekš operācijas vai diagnostiskiem izmeklējumiem, lai samazinātu diskomfortu, mazinātu stresu, novērstu sāpes un mazinātu risku saistībā ar anestēziju un procedūru. Premedikācijas ietvaros var izrakstīt zāles vai veikt citas terapeitiskas darbības, lai sagatavotu pacientu uz operāciju vai pētījumu.

Operācijas dienā

Operācijas dienā jums būs jāierodas slimnīcā agri no rīta. Jūs tiksiet ievietots palātā, kur jums tiks veikta pēdējā apskate un sagatavošana operācijai. Uz operāciju jūs dodaties savā apģērbā, kad tiksiet ievesti operāciju blokā jums palūgs pārvilkt vienreizējo apģērbu priekš operācijas.

Pēc operācijas

Pēc operācijas jūs tiksiet pārvietots uz pēcoperācijas atveseļošanās telpu vai pēcoperācijas nodaļu. Šeit medicīnas personāls rūpīgi sekos jūsu stāvoklim, kontrolēs dzīvības funkcijas un nodrošinās nepieciešamo aprūpi, līdz jūs būsiet pietiekami atguvies, lai dotos mājās vai uz palātu tālākai atveseļošanai.

Pēcoperācijas aprūpe

Pēc operācijas jums tiks sniegta atbilstoša pēcoperācijas aprūpe, lai nodrošinātu jūsu komfortu un drošību. Tas var ietvert sāpju mazināšanu, brūču aprūpi, šķidrumu un uztura uzraudzību, kā arī citus medicīniskos un rehabilitācijas pasākumus, kas nepieciešami jūsu atveseļošanai.

Pirms un pēcoperācijas procedūras ir ļoti svarīgi sekot ārsta un slimnīcas norādījumiem, lai nodrošinātu drošu un veiksmīgu operācijas norisi un ātru atveseļošanos.

Oftalmoloģiskās operācijās anestēzija ir būtiska, lai nodrošinātu pacienta komfortu, kontrolētu sāpes un atvieglotu ķirurgam drošu un precīzu operācijas veikšanu. Atkarībā no operācijas veida, pacienta veselības stāvokļa un ķirurga izvēles, tiek izmantoti dažādi anestēzijas veidi. Šeit ir pārskats par galvenajiem anestēzijas veidiem, ko izmanto oftalmoloģiskajās operācijās:

1. Vietējā anestēzija
– Vietējā anestēzija tiek izmantota, lai nejūtīgums būtu tikai operācijas apvidū, saglabājot pacienta apziņu. Parasti tā ietver acu pilienus vai injekcijas ap aci.
Lietošanas gadījumi:
– Kataraktas operācijas
– Glaukomas operācijas
– Vairums acu plakstiņu operāciju
Priekšrocības:
– Minimāla ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu
– Ātrāka atveseļošanās
– Mazāks komplikāciju risks
Trūkumi:
– Nepieciešama pacienta sadarbība
– Dažos gadījumos var būt diskomforts

2. Vispārējā anestēzija
– Vispārējā anestēzija nodrošina pacienta pilnīgu bezsamaņu un nejūtīgumu visā ķermenī. To parasti veic intravenozu un inhalējamu anestēzijas līdzekļu kombinācija.
Lietošanas gadījumi:
– Pacientiem, kuri nevar sadarboties ar ķirurgu
– Sarežģītas vai ilgstošas operācijas
– Situācijas, kad nepieciešama pilnīgs pacienta nekustīgums
Priekšrocības:
– Pilnīga sāpju un diskomforta novēršana
– Viegla ķirurga darba veikšana
Trūkumi:
– Augstāks komplikāciju risks, piemēram, elpošanas vai sirds problēmas
– Ilgāka atveseļošanās

Anestēzijas izvēles faktori
Anestēzijas veida izvēle oftalmoloģiskās operācijās ir atkarīga no dažādiem faktoriem:
– Operācijas veids un ilgums
– Pacienta vecums un veselības stāvoklis
– Pacienta individuālie riska faktori un alerģijas
– Ķirurga un anestēzijas speciālista pieredze un prasmes

Atmošanās un sajūtas atgūšana:

Pēc operācijas acs var būt nejutīga vēl dažas stundas, atkarībā no izmantotā anestēzijas veida un devas.
Var būt īslaicīga redzes miglošanās vai dubultošanās.

Diskomforts un sāpes:
Kad anestēzijas iedarbība sāk mazināties, var parādīties vieglas sāpes vai diskomforts operētajā acī.
Parasti sāpes ir vieglas un viegli kontrolējamas ar bezrecepšu pretsāpju līdzekļiem, kā ieteicis ārsts.

Pēc operācijas jums var tikt noteiktas īpašus acu pilienus vai zāles, lai mazinātu kairinājumu, novērstu infekciju vai veicinātu ātrāku dzīšanos. Šīs zāles jālieto saskaņā ar ārsta norādījumiem.

Jā, pēc oftalmoloģiskās operācijas, piemēram, kataraktas vai refraktīvās (lāzeru) operācijas, parasti ir nepieciešami speciāli acu pilieni. Šie pilieni tiek izmantoti, lai palīdzētu mazināt kairinājumu, samazinātu sausumu un veicinātu ātrāku atveseļošanos. Tie var saturēt dažādas vielas, piemēram, antibakteriālus komponentus vai pretiekaisuma līdzekļus. Svarīgi ir lietot šos pilienus saskaņā ar ārsta norādījumiem un ieteikumiem attiecībā uz devu un lietošanas biežumu. Atcerieties, ka pareiza acu pilienu lietošana ir būtiska, lai nodrošinātu optimālu dziedināšanās procesu un novērstu infekciju risku. Jebkādas neērtības vai blakusparādības no acu pilieniem jāziņo ārstam.

Biopsijas rezultātu gaidīšanas laiks var atšķirties atkarībā no laboratorijas darba slodzes un analīzes veida. Parasti rezultāti būs pieejami dažu dienu vai nedēļu laikā. Jūsu ārsts varēs sniegt precīzāku informāciju par gaidāmo laiku.

Parasti tiek ieteiktas pēc operācijas vizītes, lai ārsts varētu pārbaudīt jūsu stāvokli, novērtēt brūces dzīšanu un veikt nepieciešamās procedūras, piemēram, šuvju noņemšanu. Šīs vizītes ir svarīgas, lai nodrošinātu pareizu atveseļošanos un novērstu iespējamās komplikācijas.

Parasti nākamā kontroles vizīte tiek ieplānota pēc dažām nedēļām pēc operācijas. Šajā vizītē ārsts novērtēs jūsu atveseļošanās progresu, pārbaudīs brūces stāvokli un varēs noņemt šuves, ja tas būs nepieciešams. Tomēr šīs vizītes biežums var atšķirties atkarībā no operācijas veida un pacienta individuālajiem apstākļiem.

Šeit ir daži papildu padomi, kas jāievēro pēc operācijas:

 • Aizsargāt acis no saules iedarbības. Speciālas saulesbrilles var būt nepieciešamas, lai aizsargātu jūsu acis no ultravioletās starojuma un pārlieku spilgtas gaismas, īpaši pēc noteiktiem oftalmoloģijas iejaukšanās veidiem, piemēram, pēc lāzera korekcijas.
 • Izvairīties no putekļiem un kairinošiem faktoriem. Pēc operācijas jums var būt jāizvairās no putekļiem, dūmiem un citiem kairinošiem faktoriem, kas varētu traucēt acu dzīšanas procesam vai izraisīt diskomfortu un iekaisumu.
 • Ierobežot datora un televizora skatīšanos. Dažreiz ārsts var ieteikt ierobežot datora ekrāna vai televizora skatīšanos, lai samazinātu acu nogurumu un veicinātu ātrāku atveseļošanos.
 • Iegūstiet pietiekami daudz atpūtas.Atpūta palīdz ķermenim sadzīt un atjaunoties.
 • Dzeriet pietiekami daudz šķidrumu.Šķidrumi palīdz izvadīt toksīnus no organisma un saglabāt normālu šķidruma līdzsvaru.
 • Ēdiet veselīgu uzturu.Veselīgs uzturs palīdz stiprināt ķermeņa aizsargspējas un atveseļoties.
 • Izvairieties no kofeīna un alkohola.Kofeīns un alkohols var izraisīt dehidratāciju un palēnināt brūču dzīšanu.

Ievērojiet ārsta norādījumus. Ievērojiet ārsta norādījumus par medikamentu lietošanu, fiziskām aktivitātēm un citām rūpēm pēc operācijas.

Pašsajūta

Ja pēc operācijas parādās sāpes vai redzes pasliktināšanās, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Tā var būt infekcijas vai citas komplikācijas pazīme, kas prasa ārstēšanu.

Jā, pēc operācijas var būt nepieciešama īpaša acu kopšana, tostarp delikāta tīrīšana un pilināšana, lai nodrošinātu labāku dzīšanu un izvairītos no infekcijām. Šajā procesā svarīgi ievērot ārsta sniegtos norādījumus.

Atveseļošanās periods pēc oftalmoloģiskās operācijas var atšķirties atkarībā no daudziem faktoriem, tostarp veiktās operācijas veida, pacienta veselības stāvokļa, vecuma un iespējamu komplikāciju klātbūtnes vai neesamības. Tomēr šeit ir vispārīgs priekšstats par atveseļošanās perioda ilgumu dažādu oftalmoloģisko operāciju gadījumā:

Kataraktas operācija: Parasti pacients var sajust uzlabojumu redzē jau pēc dažām dienām līdz nedēļai pēc operācijas. Pilnīga atveseļošanās, kurā redze stabilizējas un sasniegts maksimālais rezultāts, parasti var prasīt apmēram mēnesi vai ilgāk.

Glaukomas operācija: Atveseļošanās periods pēc glaukomas operācijas var būt nedaudz ilgāks, jo ir nepieciešams laiks, lai novērtētu operācijas efektivitāti un kontrolētu intraokulāro spiedienu.

Plakstiņu vai acs muskuļu operācijas: Šīs operācijas parasti ir mazāk invazīvas, un atveseļošanās periods var būt īsāks, taču tas joprojām var būt atkarīgs no operācijas sarežģītības un individuālajiem apstākļiem.

Galu galā, ārstējošais oftalmologs vai ķirurgs sniegs detalizētu informāciju par to, ko pacients var sagaidīt pēc konkrētas operācijas, tostarp par atveseļošanās laika ilgumu un ieteikumiem šajā periodā. Ir svarīgi ievērot visus ārsta norādījumus un regulāri pārbaudīties, lai nodrošinātu veiksmīgu un drošu atveseļošanos.

Lai novērstu infekcijas risku, ir svarīgi ievērot ārsta norādījumus par acu higiēnu, lietot pilienus un zāles saskaņā ar receptēm, un izvairīties no berzēšanas vai traumēšanas acīm.

Pēc oftalmoloģiskās operācijas ir svarīgi ievērot ārsta norādījumus un ieteikumus attiecībā uz pēcoperācijas uzvedību un aktivitātēm. Šeit ir vispārīgi norādījumi par to, cik drīz pēc operācijas jūs varētu celties un staigāt:

Pirmās stundas pēc operācijas: Parasti pēc operācijas jūs varēsiet celties un staigāt ļoti ātri, parasti jau pēc pāris stundām, ja jums nav ieteikts citādi.

Pirmās dienas pēc operācijas: Parasti jūs varēsiet celties un staigāt bez lielām problēmām, bet jums var tikt ieteikts ierobežot smagas fiziskas aktivitātes un izvairīties no smagumu celšanas vai spiediena uz acīm.

Pirmās nedēļas pēc operācijas: Jums jāievēro ārsta norādījumi par aktivitāšu ierobežošanu, it īpaši, ja jūsu operācija bija invazīva vai ja jums bija veiktas papildus procedūras. Pēc dažām operācijām var būt nepieciešams izvairīties no pārmērīgas fiziskas aktivitātes vai sporta nodarbībām dažas nedēļas vai pat mēnešus.

Individuāli ieteikumi: Atsevišķiem pacientiem, īpaši tiem, kuriem ir esošas veselības problēmas vai citas īpašas vajadzības, var būt nepieciešama individuāla pieeja. Tāpēc vienmēr konsultējieties ar savu ārstu par to, kad ir drošs laiks sākt celties un staigāt pēc operācijas, un kādas aktivitātes jums vajadzētu izvairīties.

Galu galā, pēcoperācijas atveseļošanās periods ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tāpēc svarīgi ir klausīties savu ķermeni un ievērot ārsta norādījumus, lai nodrošinātu veiksmīgu un drošu atveseļošanos.

Atgriešanās pie automašīnas vadīšanas ir individuāls process, kas atkarīgs no vairākiem faktoriem, tai skaitā no veiktās operācijas veida, jūsu vispārējā veselības stāvokļa un ārsta ieteikumiem. Parasti ārsti iesaka gaidīt vismaz nedēļu pēc operācijas, lai ļautu jūsu ķermenim pilnībā atveseļoties un redzei stabilizēties. Tomēr šis laika periods var mainīties atkarībā no jūsu individuālajiem apstākļiem un operācijas sarežģītības. Pirms atsākat automašīnas vadīšanu, noteikti konsultējieties ar savu ārstu un ievērojiet viņa ieteikumus.

Atveseļošanās periods pēc oftalmoloģiskās operācijas var atšķirties atkarībā no daudziem faktoriem, tostarp veiktās operācijas veida, pacienta veselības stāvokļa, vecuma un iespējamu komplikāciju klātbūtnes vai neesamības. Tomēr šeit ir vispārīgs priekšstats par atveseļošanās perioda ilgumu dažādu oftalmoloģisko operāciju gadījumā:

Kataraktas operācija: Parasti pacients var sajust uzlabojumu redzē jau pēc dažām dienām līdz nedēļai pēc operācijas. Pilnīga atveseļošanās, kurā redze stabilizējas un sasniegts maksimālais rezultāts, parasti var prasīt apmēram mēnesi vai ilgāk.

Glaukomas operācija: Atveseļošanās periods pēc glaukomas operācijas var būt nedaudz ilgāks, jo ir nepieciešams laiks, lai novērtētu operācijas efektivitāti un kontrolētu intraokulāro spiedienu.

Plakstiņu vai acs muskuļu operācijas: Šīs operācijas parasti ir mazāk invazīvas, un atveseļošanās periods var būt īsāks, taču tas joprojām var būt atkarīgs no operācijas sarežģītības un individuālajiem apstākļiem.

Galu galā, ārstējošais oftalmologs vai ķirurgs sniegs detalizētu informāciju par to, ko pacients var sagaidīt pēc konkrētas operācijas, tostarp par atveseļošanās laika ilgumu un ieteikumiem šajā periodā. Ir svarīgi ievērot visus ārsta norādījumus un regulāri pārbaudīties, lai nodrošinātu veiksmīgu un drošu atveseļošanos.

Brūču apkopšana pēc operācijas ir būtisks process, lai nodrošinātu pareizu brūces dzīšanu un samazinātu infekcijas risku. Šis process parasti tiek vadīts un uzraudzīts gan slimnīcā, gan pēc tam, kad pacients ir izrakstīts mājās. Šeit ir vispārējs skats uz to, kā notiek brūču apkopšana pēc operācijas:

Pirmā aprūpe slimnīcā: Pēc operācijas slimnīcā, medicīnas personāls nodrošinās pirmo brūces apkopšanu. Tas ietver brūces tīrīšanu, uzklāšanu uz tās atbilstošus pārsējus, kā arī jebkādu nepieciešamo medikamentu vai ārstēšanas ievadīšanu, piemēram, pretiekaisuma vai pretsāpju līdzekļus.

Sekojoša aprūpe: Kad pacients tiek izrakstīts no slimnīcas, viņam var tikt ieteikts turpināt brūces apkopšanu mājās. Parasti acu pārsējs tiek noņemts pēc dažām dienām līdz nedēļai pēc operācijas, atkarībā no procedūras veida un jūsu ārsta norādījumiem.

Brūces kopšana pēc operācijas ietver tās regulāru tīrīšanu ar sterilu šķidrumu vai marli, lai novērstu infekciju risku. Ja tiek lietoti pārsēji vai aizbāžņi, tos vajadzētu mainīt saskaņā ar ārsta norādījumiem. Svarīgi ir arī izvairīties no berzēšanas vai traumēšanas brūces vietā.

Pēc operācijas ir svarīgi nodrošināt pietiekamu šķidruma uzņemšanu, lai uzturētu hidratāciju un palīdzētu ķermenim atveseļoties. Šķidruma patēriņa daudzums pēc operācijas var atšķirties atkarībā no dažādiem faktoriem, piemēram, no operācijas veida, jūsu veselības stāvokļa, ārstēšanas plāna un individuālajām vajadzībām.

Kā pamatnostādne, ieteicams dzert vismaz 8 glāzes (aptuveni 2 litri) šķidruma dienā pēc operācijas. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā savu individuālo situāciju. Ja jūs smagi svīstat, zaudējat šķidrumu caur brūcēm vai jūtaties īpaši slims, var būt nepieciešams lielāks šķidruma daudzums, lai kompensētu šo zudumu.

Šķidruma uzņemšana pēc operācijas var ietvert ūdeni, tēju bez kofeīna, sulu, kokosriekstu ūdeni vai ūdeni ar elektrolītiem. Svarīgi ir izvairīties no gāzētiem dzērieniem, kas var veicināt vēdera uzpūšanos un sāpes, kā arī no alkohola un kofeīna saturošiem dzērieniem, jo tie var izraisīt dehidratāciju vai negatīvi ietekmēt jūsu veselību atveseļošanās periodā.

Ja jums ir šķidruma ierobežojumi vai īpašas norādes attiecībā uz šķidruma patēriņu, svarīgi ir ievērot ārsta norādījumus. Viņš var sniegt konkrētus ieteikumus, ņemot vērā jūsu individuālo situāciju un atveseļošanās vajadzības.

Parasti jums tiks ieteikts pagaidīt vismaz nedēļu pēc operācijas, pirms sākat lietot kosmētiku ap acīm, lai izvairītos no infekcijām un kairinājuma.

Smēķēšana pēc operācijas nav ieteicama un var ietekmēt jūsu atveseļošanos daudzos veidos. Šeit ir daži iemesli, kāpēc jūs nedrīkstat smēķēt pēc operācijas:

Brūces dzīšanas traucējumi: Tabakas dūmi satur daudzas toksiskas vielas, kas var samazināt asinsriti un kavēt dzīšanu. Tas var palielināt infekcijas risku un kavēt audu atveseļošanos, īpaši saistībā ar brūcēm vai griezumiem.

Iekaisuma palielināšanās: Smēķēšana var izraisīt iekaisumu un palielināt sāpes pēc operācijas. Tas var sarežģīt atveseļošanos un radīt nepatīkamas komplikācijas.

Infekciju risks: Tabakas dūmi var kavēt imūnsistēmu un padarīt jūs uzņēmīgāku pret infekcijām. Tas var palielināt infekciju risku pēc operācijas un sarežģīt ārstēšanu.

Ārstēšanas rezultātu pasliktināšanās: Smēķēšana var negatīvi ietekmēt jūsu ķermeņa spēju atveseļoties un dziedēt. Tas var novest pie ilgstošāka atveseļošanās laika un samazināt operācijas rezultātus

Lietošanas sākums atkarīgs no operācijas veida un jūsu ārsta ieteikumiem. Parasti jums tiks ieteikts gaidīt vismaz vairākas nedēļas, lai nodrošinātu, ka acs ir pilnībā sadzijusi un jūsu redze ir stabilizējusies, pirms atgriežaties pie kontaktlēcu lietošanas.

Medikamenti

Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no operācijas veida, zāļu veida un jūsu vispārējā medicīniskā stāvokļa. Ja jums ir kādi jautājumi vai bažas par to, vai jūs varat lietot savas zāles pēc operācijas, vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu vai farmaceitu.

Vispārīgi runājot, pēcoperācijas periodā ir svarīgi lietot tikai tās zāles, kuras ir ieteikušas jūsu operējošās ārstniecības personas. Tas ir tāpēc, ka operācijas laikā var rasties nevēlamas mijiedarbības starp zālēm, kas var izraisīt blakusparādības vai pasliktināt jūsu atveseļošanos.

Tomēr dažos gadījumos jūs varat turpināt lietot savas zāles pēc operācijas. Piemēram, ja jums ir hroniska slimība, piemēram, astma vai cukura diabēts, jums var būt nepieciešams turpināt lietot zāles, lai kontrolētu šo slimību. Ja jūs neesat pārliecināts, vai varat turpināt lietot savas zāles pēc operācijas, vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu vai farmaceitu.

Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no operācijas veida, jūsu vispārējā medicīniskā stāvokļa un jūsu spējas izturēt sāpes bez miega zālēm. Ja jums ir kādi jautājumi vai bažas par to, vai varat lietot miegazāles pēc operācijas, vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu vai farmaceitu.

Vispārīgi runājot, miegazāles pēc operācijas var būt noderīgas, ja jums ir grūtības aizmigt vai saglabāt miegu. Tomēr ir svarīgi lietot tikai tās zāles, kuras ir ieteikušas jūsu operējošās ārstniecības personas. Tas ir tāpēc, ka miegazāles var izraisīt blakusparādības, piemēram, reiboni, miegainību un galvassāpes.

Ja jums ir nepieciešamas miegazāles pēc operācijas, jūsu ārsts vai farmaceits var ieteikt īslaicīgas zāles. Šīs zāles parasti ir drošas lietošanai pēc operācijas, taču tās jālieto tikai pēc vajadzības.

Pārvietošanās un ciemiņu apmeklējumi

Tuvinieki var apmeklēt pacientus pēc operācijas. Tomēr ir svarīgi ievērot slimnīcas noteikumus, kas var ietvert šādus ierobežojumus:

 • Apmeklētāju skaits var būt ierobežots.
 • Apmeklētājiem var būt jāvalkā aizsargmaska ​​vai cits aizsardzības aprīkojums.
 • Apmeklētājiem var būt jāievēro noteiktas higiēnas prasības.
 • Gripas vai citu slimību epidēmijas dēl var būt aizliegta pacientu apmeklēšana.

Ja jūsu tuvinieki vēlas jūs apmeklēt pēc operācijas, vislabāk ir sazināties ar slimnīcu, lai uzzinātu, kādi ir noteikumi un ierobežojumi.

Apmeklētāju stundas pēc operācijas parasti ir no rīta līdz vakaram, slimnīcas darba laika ietvaros, no 7:30 – 20:00. Tomēr ir svarīgi ievērot slimnīcas noteikumus, kas var ietvert šādus ierobežojumus:

 • Apmeklētāju skaits var būt ierobežots.
 • Apmeklētājiem var būt jāvalkā aizsargmaska ​​vai cits aizsardzības aprīkojums.
 • Gripas vai citu slimību epidēmijas dēl var būt aizliegta pacientu apmeklēšana.

Ja jūsu tuvinieki vēlas jūs apmeklēt pēc operācijas, vislabāk ir sazināties ar slimnīcu, lai uzzinātu, kādi ir noteikumi un ierobežojumi.

Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no operācijas veida, jūsu vispārējā medicīniskā stāvokļa un laikapstākļiem. Ja jums ir kādi jautājumi vai bažas par to, vai jūs varat iet laukā pēc operācijas, vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu vai slimnīcas personālu.

Vispārīgi runājot, pēc operācijas ir svarīgi atpūsties un dot savam ķermenim laiku, lai atjaunotos. Tas nozīmē, ka ir jāizvairās no lielas fiziskās aktivitātes, piemēram, smagas slodzes vai sporta.

Ja jūsu operācija bija neliela un jūs jūtaties labi, jūs varētu būt spējīgs doties īsā pastaigā ārā. Tomēr ir svarīgi paklausīt savam ārstam un ievērot viņa norādījumus.

Ja jūsu operācija bija lielāka vai ja jums ir kādas komplikācijas, jums, iespējams, jūsu ārsts var jums ieteikt izvairīties no iziešanas ārā vismaz dažas nedēļas pēc operācijas.

Pacienta atgūšanās pēc oftalmoloģiskās operācijas un iespēja doties mājās ir atkarīga no vairākiem faktoriem, tostarp no veiktās operācijas veida, pacienta ķermeņa individuālajiem apstākļiem un komplikāciju riskiem. Tomēr šeit ir vispārīgs pamats:

Pacienta stāvoklis un stabilizācija: Pirms pacients tiek izrakstīts no slimnīcas, viņa stāvoklim jābūt stabilam un drošam. Tas ietver normālu asinsspiediena un sirdsdarbības ātrumu, kā arī atbilstošu atgūšanās no anestēzijas un operācijas.

Pēcoperācijas instrukcijas: Pacientam ir jābūt pietiekami saprātīgam, lai saprastu un ievērotu pēcoperācijas norādījumus, ko sniedz oftalmologs vai ārsts. Tas var ietvert regulāru pilienu lietošanu, aizsargbrilles nēsāšanu un citus ieteikumus.

Transporta organizēšana: Būtisks ir arī transporta jautājums. Dažiem pacientiem, kuriem tiek veiktas oftalmoloģiskās operācijas, var nebūt atļauts vadīt automašīnu pirmajās dienās pēc operācijas, tāpēc ir svarīgi, lai ir kāds, kurš var nodrošināt transportu mājās.

Ārsta atļauja: Visbeidzot, pacients nevar doties mājās bez ārsta atļaujas vai izraksta. Ārsts pārbaudīs pacientu, lai pārliecinātos, ka viņa stāvoklis ir labs, un varēs dot norādes par to, vai pacients var doties mājās vai vēl jāuzturas slimnīcā.

Ņemot vērā šos faktorus, pacients parasti var doties mājās dienas laikā pēc oftalmoloģiskās operācijas, ja viņa stāvoklis ir stabilizējies un ir izpildīti visi nepieciešamie kritēriji un ieteikumi.

Ēdināšana

Rīgas 1. slimnīcā pacientiem tiek piedāvātas četras ēdienreizes dienā:
brokastis, pusdienas,  launags un vakariņas.

Brokastis tiek pasniegtas plkst. 8:00;

Pusdienas ap plkst. 12:00;

Launags ap 15:30;

Vakariņas – ap plkst. 17:30;

Ja pacientam ir procedūra / operācija pa dienu un viņš tiek laists mājās, tad ēdināšana nav paredzēta un to iespējams nodrošināt tikai par atsevišķu samaksu, 3.50 eur.

Ja pacientiem ir kādas īpašas diētas vajadzības, piemēram, veģetārā vai vegānā diēta, par to ir jāinformē slimnīcas personālu, kad viņi ierodas slimnīcā.

Pēc oftalmoloģiskās operācijas ēšanas un dzeršanas laiks būs atkarīgs no operācijas veida un anestēzijas, ko esat saņēmis. Vispārīgie norādījumi parasti ir šādi:

 1. Vietējā anestēzija: Ja operācija tika veikta ar vietējo anestēziju, jūs varēsiet ēst un dzert drīz pēc operācijas, tiklīdz jūtaties komfortabli un esat spējīgs to darīt bez diskomforta.
 2. Vispārējā anestēzija: Ja operācija tika veikta ar vispārējo anestēziju, jums parasti būs jāgaida, līdz pilnībā atgūsieties no anestēzijas. Tas var aizņemt dažas stundas. Medicīnas personāls sniegs precīzas instrukcijas, kad varēsiet sākt ēst un dzert, parasti sākot ar šķidrumiem un viegliem ēdieniem.

Vienmēr ir svarīgi ievērot ārstu un medmāsu norādījumus pēcoperācijas aprūpei, jo viņi vislabāk zinās jūsu individuālo situāciju un vajadzības.

Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp no operācijas veida, jūsu vispārējā medicīniskā stāvokļa un jūsu ārsta norādījumiem.

Ir svarīgi, lai ēdiens būtu veselīgs un barojošs un, lai ēdiens būtu viegli sagremojams, neradītu vēdera uzpūšanos un nekādi neietekmētu jūsu veselības stāvokli.

Ja jums ir kādi jautājumi vai bažas par to, vai jūs varat nest mājas ēdienu pēc operācijas, vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu.

Slimnīcā ir pieejama kafejnīca. Atrodas 9. Korpusā.

Kafejnīcas darba laiks ir no 09:00-17:00.

Personīgās mantas

Personīgās mantas slimnīcā parasti tiek noliktas pacienta istabā. Slimnīcas personāls var jums izsniegt skapi vai plauktu, kur jūs varat uzglabāt savas mantas.

Neņemiet līdzi nekādas lietas, kas nav pirmās nepieciešamības. Jo mazāk mantas jums būs, jo vieglāk būs tās uzraudzīt.

Neatstājiet savas mantas bez uzraudzības. Ja jums jāiziet no istabas, paņemiet līdzi savas mantas vai lūdziet kādam citam tās uzraudzīt.

Izvēlieties drošu vietu, kur uzglabāt savas mantas. Ja jūsu mantas atrodas slēgtā skapī vai plauktā, pārliecinieties, ka durvis ir aizslēgtas.

Ja jums ir kādas vērtslietas, lūdzam tās atstāt mājās.

Ir vairāki iemesli, kāpēc jums jānovelk gredzeni un pulkstenis pirms operācijas:

Lai novērstu infekciju. Gredzeni un pulksteņi var uzkrāt baktērijas un vīrusus, kas var izraisīt infekciju operācijas laikā vai pēc tās.

Lai novērstu ievainojumus. Gredzeni un pulksteņi var būt bīstami, ja tie nokļūst operācijas laukā. Piemēram, gredzens var aizķerties aiz instrumentiem vai auduma un izraisīt ievainojumu.

Lai nodrošinātu precīzu mērījumu veikšanu. Dažiem operāciju instrumentiem ir nepieciešama precīza mērījuma veikšana. Gredzeni un pulksteņi var traucēt šīs mērījumu veikšanai.

Ja jūs vēlaties līdzi ņemt portatīvo datoru uz slimnīcu, ir svarīgi ievērot dažus drošības pasākumus:

Nodrošiniet, lai jūsu portatīvais dators būtu apdrošināts. Tas palīdzēs jums segt zaudējumus, ja tas tiktu sabojāts vai nozagts.

Izmantojiet portatīvo datoru tikai atbildīgi. Nelieciet to uz nestabilām virsmām.

Neaizmirstiet uzlādēt savu portatīvo datoru. Jums var būt nepieciešams to izmantot, lai sazinātos ar ģimeni un draugiem vai piekļūtu informācijai.

Simptomi

 • Sāpes. Sāpes ir dabiska reakcija uz ķermeņa bojājumiem, kas rodas operācijas laikā. Sāpes var būt dažādas intensitātes un rakstura, un tās var ilgt dažādas dienas vai pat nedēļas.
 • Operācija ir ķermenim liels stress, un tas prasa enerģiju, lai atjaunotos. Nogurums var būt dažādas intensitātes un ilgt dažādas dienas vai pat nedēļas.
 • Tūska. Tūska ir šķidruma uzkrāšanās audos. Tūska var rasties jebkurā ķermeņa daļā, kur ir bijusi operācija.
 • Brūces dzīšana. Brūces dzīšana ir dabisks process, kas var ilgt vairākas nedēļas vai pat mēnešus. Brūces dzīšanas laikā var rasties sāpes, tūska un izdalījumi.

Šeit ir daži konkrēti piemēri, kad pēc operācijas ir jākonsultējas ar ārstu:

 • Ja jums ir sāpes krūtīs vai elpas trūkums, tās var būt pazīmes sirdsdarbības problēmai.
 • Ja jums ir sāpes vēderā, tās var būt pazīmes kuņģa-zarnu trakta problēmai.
 • Ja jums ir sāpes galvā, tās var būt pazīmes infekcijai vai asiņošanai.
 • Ja jums ir tūska vai sarkanums ap operācijas brūci, tās var būt pazīmes infekcijai.
 • Sāpes, kas ir nepanesamas vai kas nepāriet pat pēc pretsāpju medikamentu lietošanas.
 • Temperatūra, kas ir augstāka par 38 grādiem pēc Celsija.
 • Rētas asiņošana vai izdalījumi no operācijas brūces.
 • Tūska vai sāpes ap operācijas brūci.
 • Drudzis, drebuļi, sāpes kaklā vai galvā.
 • Elpas trūkums, sāpes krūtīs vai ātra sirdsdarbība.
 • Paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens.
 • Neparastas brūces dzīšanas pazīmes.

Ja jums ir kāda no šīm pazīmēm vai simptomiem, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Tās var būt pazīmes nopietnai komplikācijai, kas prasa medicīnisku palīdzību.

Šeit ir daži konkrēti piemēri, kad pēc operācijas ir jākonsultējas ar ārstu:

 • Ja jums ir sāpes krūtīs vai elpas trūkums, tās var būt pazīmes sirdsdarbības problēmai.
 • Ja jums ir sāpes vēderā, tās var būt pazīmes kuņģa-zarnu trakta problēmai.
 • Ja jums ir sāpes galvā, tās var būt pazīmes infekcijai vai asiņošanai.
 • Ja jums ir tūska vai sarkanums ap operācijas brūci, tās var būt pazīmes infekcijai.

Ir svarīgi atcerēties, ka katra operācija ir atšķirīga, un tāpēc pēcoperācijas komplikācijas var atšķirties atkarībā no operācijas veida. Ja jums ir kādas bažas par savu veselību pēc operācijas, vienmēr vislabāk ir konsultēties ar savu ārstu.