Kas ir skolioze?

Skolioze ir daļēji fiksēts (strukturāls) mugurkaula izliekums uz sāniem, kas ir lielāks par 10 grādiem pēc Koba (Cobb) ar vienlaicīgu skriemeļu rotāciju. Arī sānskatā mugurkauls ir mainījis savus fizioloģiskos liekumus.

Tātad, skolioze ir trīsdimensionāla mugurkaula un ķermeņa deformācija.

Tā ir hroniska saslimšana, kurai ir raksturīga progresēšana – no ļoti straujas (bērniem straujas augšanas periodā 10-14.g.), līdz nelielai progresēšanai, bet visa mūža garumā.

Šrotas metode ir ieteikta kā viena no galvenajām konservatīvās terapijas metodēm skoliozes gadījumā.

To iesāka pasaulē vadošās skoliozes terapijas biedrības savās vadlīnijās pacientiem, kuriem rentgenoloģiski ir konstatēti izliekumi vismaz 15-20 grādi pēc Koba.

Skoliozes gadījumā muskuļu darbs ir asimetrisks – vienā pusē tie ir pārstiepti, bet otrā saīsināti, tāpēc ar simetriskiem vingrojumiem nevar pozitīvi ietekmēt skoliozes ārstēšanu.

Katarīnas Šrotas metode ir trīsdimensionāla, specifiska skoliozes terapija:

  • deformācijas progresijas apturēšanai un deformācijas mazināšanai;
  • funkcionālo ierobežojumu mazināšanai;
  • kosmētiskā izskata uzlabošanai;
  • sāpju mazināšanai.

Sertificēts Šrotas metodes fizioterapeits individuālās nodarbībās, izmantojot specifiski koriģējošus, asimetriskus vingrojumus un elpošanas vingrojumus, kā arī dažādas manuālas tehnikas, veic skoliozes pacientu ierastās stājas korekciju un apmāca noturēt koriģēto stāju savās ikdienas aktivitātēs.

Terapija būtu veicama tik ilgi, kamēr pacients labi izjūt savas deformācijas, labi prot tās koriģēt, ir veiksmīgi apguvis sev nepieciešamos koriģējošos Šrotas metodes vingrojumus, pielāgotās un atslogojošās ikdienas pozas un ir gatavs visu iemācīto pielietot jebkurā dzīves situācijā.

Šrotas metodes apmācības sagādā pacientam vajadzīgās zināšanas un prasmes, kas visa mūža garumā palīdz kontrolēt savu stāju.

Šrotas metode tiek plaši un veiksmīgi pielietota arī sagitālu stājas traucējumu gadījumos – Šeiermana kifozes, kakla vai jostas daļas kifozes, plakanas muguras gadījumos.

 

Tālrunis informācijai un pierakstam 20241212.