Rīgas 1.slimnīcas Funkcionālās diagnostikas klīnika – vietu, kur mēs par prioritāti izvirzām jūsu sirds veselību. Mēs saprotam, ka precīzai un savlaicīgai diagnostikai ir izšķiroša nozīme sirds slimību ārstēšanā. Tāpēc mēs piedāvājam mūsdienīgus Holtera monitoringa pakalpojumus — neinvazīvu diagnostikas rīku, kas ļauj nepārtraukti uzraudzīt jūsu sirds elektrisko aktivitāti ilgākā laika periodā.

Šeit Jūs uzzināsiet Holtera monitoringa priekšrocības un to, kā mūsu slimnīcas speciālistu – kardiologu komanda izmanto šo tehnoloģiju, lai sniegtu jums visaptverošu sirds aprūpi.

Holtera monitoringa priekšrocības:

  • Neinvazīvs un nesāpīgs: Holtera uzraudzība ietver nelielas ierīces nēsāšanu, kas pazīstama kā Holtera monitors, kas reģistrē sirds elektriskos signālus, veicot ikdienas darbības. Process ir neinvazīvs un nesāpīgs, nodrošinot ērtu un bezrūpīgu pieredzi.
  • Visaptverošs novērtējums: atšķirībā no tradicionālajām elektrokardiogrammām (EKG), kas sniedz tikai sirdsdarbības momentuzņēmumu, Holtera monitorings piedāvā nepārtrauktu un visaptverošu novērtējumu. Tas ļauj veselības aprūpes speciālistiem noteikt jūsu sirds ritma traucējumus, kas var netikt fiksēti īsas EKG laikā.
  • Slēptu sirds slimību noteikšana: Holtera monitorings ir īpaši svarīgs, lai noteiktu periodiskus sirds ritma traucējumus, piemēram, aritmijas, kas var palikt neatklātas ikdienas pārbaužu laikā. Uzraugot sirds darbību ilgāku laiku, mūsu kardiologi var precīzi diagnosticēt un ārstēt šos slēptos stāvokļus.
  • Ārstēšanas efektivitātes novērtēšana: personām, kurām jau ir diagnosticētas sirds slimības vai tiek veikta ārstēšana, Holtera monitorings sniedz vērtīgus datus par izrakstīto medikamentu vai darbību efektivitāti. Novērtējot ārstēšanas ietekmi uz sirds aktivitātēm, mūsu kardiologi var veikt pielāgojumus, lai optimizētu ārstēšanu.
  • Personalizēta aprūpe: Holtera uzraudzība piedāvā personalizētu pieeju sirds aprūpei. No monitora iegūtie dati ir unikāli katram pacientam, ļaujot kardiologiem pielāgot ārstēšanas plānus tieši pacienta vajadzībām, nodrošinot optimālus rezultātus un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Kā strādā Holtera monitorings?

Holtera novērošanas sesijas laikā pacients tiek aprīkots ar kompaktu Holtera monitoru, kas parasti tiek nēsāts uz jostas vai plecu siksnas. Šī ierīce ir savienota ar maziem elektrodiem, kas novietoti uz pacienta krūškurvja, kas reģistrē sirds elektriskos signālus visā uzraudzības periodā (24, 48 vai pat 72h)

Kad novērošanas sesija tiek pabeigta (parasti tā ilgst 24–48 stundas), pacients atgriež Holtera monitoru atpakaļ uz slimnīcu. Kardiologi analizē ierakstītos datus, izmantojot mūsdienīgu programmatūru, identificējot visus notikumus vai patoloģisku sirds ritmu. Pacients saņem gatavu izmeklējuma rezultātu, kuru var izmantot citi ārsti speciālisti.

EKG pieraksta laikā var nereģistrēt ritma traucējumus, tāpēc lieto ilgstošu EKG pierakstu jeb monitorēšanu vismaz 24 stundas. Šo metodi 1949. gadā izstrādāja N.J. Holters, un metode nosaukta viņa vārdā. Nepieciešamības gadījumā pieraksta laiku var pagarināt vai izmantot citas monitorēšanas iespējas. Izmeklējuma laikā pacients raksta īsu dienasgrāmatu un izmanto notikumu pogu svarīgāko notikumu atzīmēšanai.

Kāpēc Rīgas 1.slimnīcas Funkcionālās diagnostikas klīnika?

Mēs lepojamies ar savu apņemšanos nodrošināt izcilu sirds aprūpi. Izvēloties mūsu Holtera monitoringa pakalpojumus, jūs iegūstat:

  • Ekspertu komanda: Mūsu slimnīcā strādā augsti kvalificētu kardiologi un atbalsta personāls, kam ir ilgu gadu pieredze sirds diagnostikas jomā. Viņi izmanto savas zināšanas, lai nodrošinātu precīzu Holtera monitoringa rezultātu interpretāciju.
  • Mūsdienīgas tehnoloģijas: slimnīca regulāri moderniozē un attīsta klīniku ar progresīvām tehnoloģijām un aprīkojumu, lai nodrošinātu augstākās kvalitātes sirds aprūpi. Mūsu uzlabotie Holtera monitori un programmatūra nodrošina precīzu sirds elektriskās aktivitātes analīzi, palīdzot precīzi diagnosticēt un plānot ārstēšanu.
  • Visaptveroša aprūpe: mēs nodrošinām holistisku sirds aprūpi, apvienojot Holtera uzraudzību ar citiem diagnostikas testiem un ārstēšanas iespējām. Mūsu integrētā pieeja nodrošina, ka pacients saņemat visaptverošu aprūpi, kas pielāgota individuālām vajadzībām.
  • Savlaicīgi rezultāti: mēs saprotam, cik svarīgi ir savlaicīgi iegūt izmeklējuma rezultātu. Nodaļas komanda nodrošina, ka Holtera monitoringa dati nekavējoties tiek analizēti, interpretēti un pacients saņem atbildi 3 dienu laikā.

Holtera monitorings ir nenovērtējams līdzeklis sirds slimību diagnosticēšanā un pārvaldībā. Rīgas 1.slimnīcā mēs izmantojam šīs neinvazīvās tehnoloģijas, lai nodrošinātu precīzu un savlaicīgu sirds elektriskās aktivitātes novērtējumu. Koncentrējoties uz personalizētu aprūpi un pieredzējušu profesionāļu komandu, mēs esam apņēmušies nodrošināt visaptverošu sirds aprūpi, kas nodrošina vislabākos iespējamos rezultātus mūsu pacientiem.