Zobu protezēšana dod iespēju aizvietot slimības vai traumas rezultātā zaudētus zobus, atjaunot zobus ar plašiem karioziem defektiem, kurus nevar restaurēt plombējot. Zobu zaudējumam seko sakodiena izmaiņas, kuras negatīvi ietekmē košļāšanas procesu, veicina atlikušo zobu pārvietotošanos, kaulaudu zudumu.

Psiholoģisku diskomfortu rada zobu trūkums vai liela apjoma bojājumi priekšzobu rajonā, tas izmaina izskatu un samazina pašpārliecinātību.

Zobu trūkums, funkcijas nepietiekamība un vēlme pēc labākas estētikas ir pietiekams pamatojums, lai vērstos pie zobu protēzista. Zobu protezēšana dod iespēju atjaunot zobu rindu viengabalainību, estētiku un košanas efektivitāti. 

Rīgas 1.slimnīcas zobārstniecības nodaļa sniedz zobu protezēšanas pakalpojumus, izgatavojot gan ar fiksētas restaurācijas, gan izņemamās protēzes. 

Pirms protezēšanas uzsākšanas tiek veikt RTG uzņēmumi, izstrādāts un saskaņots ārstēšanas plāns. Protezēšanas veids atkarīgs gan no zobu un kaula stāvokļa, gan pacienta higiēnas iemaņām, smaganu stāvokļa, estētiskajām prasībām un finansiālajām iespējām.

Piedāvājam izgatavot neizņemas protēzes:

  • dažādu materiālu zobu apvalka kroņi- stiprināti uz inlejām vai bez tām,
  • tilti.

Kā pagaidu vai patstāvīgs protezēšanas veids pie daļēja vai pilnīga zobu zuduma iespējams izgatavot izņemamās protēzes:

  • izņemama zobu plate- ar plastmasas vai metāla bāzi, daļējam vai pilnīgam zobu zudumam, dažādiem stiprinājuma elementiem,
  • loks- ar metāla bāzi, domāts daļēja zobu zaudējuma aizstāšanai.

Piedāvājam arī dažāda veida zobu plates labošanu pie lūzumiem, plaisām, mākslīgo zobu un fiksējošo elementu pievienošanu un papildināšanu. 

SVARĪGI: pie jebkuras protēzes ir jāpierod, tā nekad pilnībā neaizvietos jūsu zobus, tā var salūzt, to lietojot nāksies samierināties, ka būs ierobežotas košanas iespējas – ar platēm ir īpaši grūti sakošļāt cietu ēdienu. 

Cilvēka organisms nemitīgi mainās, tādēļ izgatavot protēzi, kas perfekti kalpos ilgu laiku, nav iespējams,

 

Protezēšana uz implantiem

Zoba implants ir zoba saknes aizvietotājs, izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai to sakausējuma). Implants izskatās pēc nelielas skrūvītes, kuru ķirurģiski ievieto žokļa kaulā, un uz tā tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis.

Rīgas 1.slimnīcas protēzisti sadarbojas ar implantologiem implantācijas ķirurģisko manipulāciju veikšanai.