Stomatoloģija ir ārstniecības nozare, kas nodarbojas ar mutes dobuma audu un orgānu veselības saglabāšanu un slimību ārstēšanu. Zobārsta kompetencē ir zobu un mutes stāvokļa izmeklēšana, mutes, sejas un žokļu rajona slimību diagnostika un ārstēšanas plānošana, zobu formas, funkcijas un estētikas atjaunošana, u. c.

Rīgas 1.slimnīcas zobārstniecības nodaļa turpina 1951. gadā dibinātās Rīgas Bērnu zobārstniecības poliklīnikas tradīcijas un piedāvā pieejamus zobārstniecības un profilakses pakalpojumus bērniem un pieaugušajiem.

Zobārstniecības speciālisti 23 mūsdienīgi aprīkotos kabinetos, kas atrodas Šarlotes poliklīnikā, sniedz zobu ārstēšanas, protezēšanas, ķirurģijas, ortodontijas un higiēnas pakalpojumus. Slimnīcas sterilizācijas nodaļa nodrošina visu sanitāri- epidemioloģisko prasību ievērošanu.

Pieraksts pie zobārsta

Lai nodrošinātu patstāvīgajiem pacientiem iespēju regulāri kontrolēt mutes dobuma stāvokli, kā arī pirmreizējiem pacientiem plānotu turpmāku ārstēšanu vispirms tiek veikts pieraksts pie zobārsta uz mutes dobuma apskati. Tai paredzētas 10 minūtes, kuru laikā tiek fiksēts mutes dobuma stāvoklis, veikti nepieciešamie RTG izmeklējumi un nepieciešamības gadījumā veikts pieraksts ārstēšanai.

Gadījumos, ja nevaram veikt tūlītēju pierakstu, pacients tiek pierakstīts gaidīšanas rindā. Slimnīcā darbojas SMS sistēma, kas 4 dienas iepriekš atgādina par vizīti un tad, ja vizīte tiek atteikta, vieta tiek piedāvāta pacientiem no gaidīšanas rindas.

Pacientiem ar sāpēm izveidots pieraksts akūtajās stundās.

Katra ārsta akūti pieņemamo pacientu skaits ir limitēts, nevar tikt garantēts pieraksts pie konkrēta ārsta.

Kādos gadījumos zobārsts pacientu pieņem akūtajās stundās:

 • ir akūtas, nepārejošas zobu sāpes,
 • zobu traumas,
 • vaiga vai (un) smaganu tūska.

Akūtajā stundā zobārsts var veikt apskati, lai noformētu izziņu par mutes dobuma stāvokli.

SVARĪGI: akūtajā stundā ārsts neveic kanālu ārstēšanu (otrais vai nākamais seanss)!

Zobu kanālu tālākai ārstēšanai, pēc pirmās palīdzības sniegšanas, pacientiem jāgriežas pie sava ārstējošā ārsta. Ja jūsu ārstējošais ārsts praktizē citur, par veikto darbu tiks izsniegta izziņa. 

Zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāti bērniem līdz 18 gadu vecumam. 

Atgādinām, ka ir zobārstniecības prakses, kur valsts apmaksātos zobāsrtniecības pakalpojumus var saņemt ātrāk. Informācija par iestādēm, kas ir noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu zobārstniecības palīdzību bērniem līdz 18 gadiem un gaidīšanas rindas pieejama http://www.vmnvd.gov.lv/lv/rindapiearstalv un reģistratūrā.

VALSTS APMAKSĀTIE PAKALPOJUMI BĒRNIEM:

 • zobārsta konsultācija,
 • zobu labošana, tai skaitā sakņu kanālu ārstēšana,
 • zobu RTG diagnostika, tai skaitā ortopantomogramma – tikai ar ārsta nozīmējumu. Ortopantomogammas ieraksts uz diska – par papildu samaksu,
 • ķirurģiskā palīdzība (ekstrakcijas, lūpu saitīšu operācijas, mēles saitīšu operācijas u.c.),
 • ortodontiskā konsultācija (vienu reizi gadā).
 • mutes dobuma higiēna- no 2 gadu līdz 17 gadu (ieskaitot) vecumam reizi dzīves gadā , 7, 11 un 12 gadu vecumā–divas reizes dzīves gadā.

BĒRNIEM LĪDZ 18 GADU VECUMAM VALSTS NEAPMAKSĀ:

 •        silantu aplikāciju,
 •        dziļo fluorizēšnu ar Tifanfluorīdu,
 •        ortodontisko ārstēšanu,
 •        MTA aplikāciju,
 •        stiklašķiedras tapu un zoba stiprināšanu ar stiklašķiedras materiālu.       

Pieaugušajiem visi zobārstniecības pakalpojumi ir par maksu, saskaņā ar slimnīcas maksas pakalpojumu cenrādi.

Rīgas 1. slimnīca sadarbojas ar visām lielākajām apdrošināšanas kompānijām, un, ja pacientam ir apdrošināšanas polise, tad zobārstniecības pakalpojuma līdzmaksājuma apjoms ir atkarīgs no tā, vai un kādā apjomā pacienta apdrošināšanas polise apmaksā pakalpojumu.

RTG KABINETS

Profesionāli RTG asistenti veic zobu RTG uzņēmumus un ortopantomogrammas gan nodaļas pacientiem, gan arī pacientiem, kas ārstējas citos zobārstniecības kabinetos. Nepieciešams ārsta nosūtījums.

Atsevišķos ārsta kabinetos ir pieejams RTG aprīkojums blakus krēslam.

Zobu RTG digitālie attēli pieejami DataMed sistēmā. Pēc pacienta lūguma iespējams tos izgatavot arī uz RTG filmas.