Veselības aprūpes sistēmā tiek veiktas izmaiņas, lai nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpi, izmantojot efektīvas struktūras. Lai sniegtu visu vienam pacientam nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu integrāciju vienotā procesā, sākot no pieejamas informācijas (secības, termiņiem) līdz diagnostikai, ārstēšanai un rehabilitācijai. Šāda pieeja ņemta par pamatu pacientu ar liekā svara problēmām ārstēšanai, kā arī pazemināta ķermeņa svara gadījumos.

RĪGAS 1.SLIMNĪCA PIEDĀVĀ SVARA KOREKCIJAS CENTRA PAKALPOJUMUS

Svara korekcijas centra mērķis ir sniegt izpratni par paaugstināta vai pazemināta svara ietekmi uz veselību un nepieciešamās zināšanas veselīgai svara korekcijai gan ar uzturu, gan fiziskām aktivitātēm. 

Pacients saņems atbalstu un motivāciju, kā arī iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus, lai kopīgi meklētu un rastu problēmas risinājumu un panāktu pozitīvas izmaiņas dzīves kvalitātē. 

Centrā strādājošie speciālisti ir augsti kvalificēti, katrs ar ilggadēju pieredzi savā jomā.

ĀRSTA INTERNISTA  KONSULTĀCIJAS LAIKĀ

tiek meklēti liekā svara rašanās iemesli, uzklausītas sūdzības par veselību, ievākta anamnēze par izslimotajām slimībām, darba un dzīves ritmu, fizisko pašsajūtu, ģimenes anamnēzi – iedzimto slimību vēsturi.

Pirms tiks izvērtēta, kāda ārstēšanas metode ir nepieciešamam cilvēkam ar lieko svaru, ārsts nosaka cilvēka ķermeņa masas indeksu, izvērtē asins analīzes un veic papildu izmeklējumus. Ķermeņa masas indekss ir iepēja izmērīt ķermeņa tauku daudzumu pamatojoties uz cilvēka augumu un svaru. Cilvēkam ir liekais svars, ja ĶMI ir virs 30.

Internists konsultēs un nozīmēs specifisku ārstēšanu pirms operācijas. Palīdzēs atklāt blakussaslimšanas, kas var pasliktināt vispārējo veselības stāvokli, arī būs tas specialists, kurš novēros pacientu ilgstoši pēc operācijas.

SVARA KOREKCIJAI PACIENTU KONSULTĒS:

  • endokrinologs,
  • psihiatrs,
  • ķirurgs,
  • uztura specialists,
  • fizioterapeits.

DER ZINĀT, KAS IR:

BARIATRIJAS OPERĀCIJA

Ķirurga konsultācijas laikā tiks sniegta nepieciešamā informāciju par operāciju, kā arī palīdzība, lai sagatavotos operācijai. Bariatrijas operācija (no grieķu vārda “baros” svars un “iatricos” ko nozīme “medicīna”) var būt kā papildus iespēja cilvēkiem ar aptaukošanos, kad citas svara mazināšanas metodes nav efektīvas.

BARIATRIJAS ĶIRURĢIJA IR EFEKTĪVA, JA PACIENTAM IR:

  • palielināts svars, kuru neizdodas koriģēt tikai ar diētu,
  • 2 tipa cukura diabēts,
  • arteriāla hipertesija jeb paaugstināts spiediens svara dēļ.

LŪDZAM PIETEIKTIES, PROGRAMMAS KOORDINATORAM:

Informācija un pieraksts: +371 26144236 (santa)

E-pasts: santa.bankava@1slimnica.lv