Svara kontrole, svara korekcija, svara samazināšana – šie jautājumu ir būtiski 21.gadsimtā.
Saskaņā ar OECD datiem: 26% Latvijas iedzīvotājiem ir liekais svaru.

Ja cīnāties ar liekā svara problēmām un nepieciešamība speciālistu palīdzību, lai atgūtu savu veselību un labklājību, tad Svara korekcijas centru apvieno daudznozaru veselības aprūpes speciālistu komandu, kas palīdzēs ceļā uz veselīgāku un laimīgāku ikdienu.

Mūsdienu medicīnas tendences ir apvienot daudznozaru speciālistu un veidot multidisciplinārus centrus, kas ļauj nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpi, izmantojot efektīvas struktūras. Lai sniegtu visu vienam pacientam nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu integrāciju vienotā procesā, sākot no pieejamas informācijas (secības, termiņiem) līdz diagnostikai, ārstēšanai un rehabilitācijai. Šāda pieeja ņemta par pamatu pacientu ar liekā svara problēmām ārstēšanai, kā arī pazemināta ķermeņa svara gadījumos.

SVARA KOREKCIJAS CENTRA PAKALPOJUMUS

Svara korekcijas centrā mēs ticam holistiskai pieejai svara kontrolei. Katrs pacients ir unikāls, un nav universāla risinājuma, kas derētu visiem. Tāpēc centra komanda sadarbojas, lai izveidotu personalizētus ārstēšanas plānus, pamatojoties uz pacienta īpašajām vajadzībām un mērķiem.

Svara korekcijas centra mērķis ir sniegt izpratni par paaugstināta vai pazemināta svara ietekmi uz veselību un nepieciešamās zināšanas veselīgai svara korekcijai gan ar uzturu, gan fiziskām aktivitātēm. 

Pacients saņems atbalstu un motivāciju, kā arī iespēju uzdot sev interesējošus jautājumus, lai kopīgi meklētu un rastu problēmas risinājumu un panāktu pozitīvas izmaiņas dzīves kvalitātē. 

Centrā strādājošie speciālisti ir augsti kvalificēti, katrs ar ilggadēju pieredzi savā jomā.

Ko sagaidīt Svara korekcijas centrā?

Izvēloties Rīgas 1. slimnīcas svara korekcijas centru, jūs varat sagaidīt:

 • Rūpīgu sākotnējo novērtējumu, lai izprastu pacienta slimības vēsturi, pašreizējo veselību un personīgos mērķus.
 • Personalizētu ārstēšanas plānu, kas pielāgots pacienta unikālajām vajadzībām un vēlmēm.
 • Mūsu speciālistu komandas pastāvīgu atbalsts un norādījumus katrā ārstēšanās posmā.
 • Regulāru uzskaiti, lai uzraudzītu progresu un vajadzības gadījumā pielāgotu plānu.
 • Saprotošu vidi, kurā pacienta labklājība un rezultāts ir mūsu galvenā prioritāte.

Pirmreizējā konsultācija

Pirms tiks izvērtēta, kāda ārstēšanas metode ir nepieciešamam ārsts nosaka cilvēka ķermeņa masas indeksu, izvērtē asins analīzes un veic papildu izmeklējumus. Ķermeņa masas indekss ir iespēja izmērīt ķermeņa tauku daudzumu pamatojoties uz cilvēka augumu un svaru. Cilvēkam ir liekais svars, ja ĶMI ir virs 30.

dr. Alla Škļevska

Sertificēts ārsts terapeits, algologs un gastroenteroloģijas rezidents.

Svara korekcijas centra vadītāja.

Pirmājā konsultācijā:

tieks meklēti liekā svara rašanās iemesli, uzklausītas sūdzības par veselību, ievākta anamnēze par izslimotajām slimībām, darba un dzīves ritmu, fizisko pašsajūtu, ģimenes anamnēzi – iedzimto slimību vēsturi.

SVARA KOREKCIJAI PACIENTU KONSULTĒ:

 • endokrinologs
  Specializējas hormonālo slimību diagnosticēšanā un ārstēšanā, kas var veicināt ar svaru saistītās problēmas. Ar savām zināšanām palīdz atklāt un risināt medicīniskas problēmas, kas var ietekmēt svaru.
 • psihiatrs
  Sniedz atbalstu un rūpes par svara kontroles emocionālajiem un psiholoģiskajiem aspektiem. Speciālists saprot, ka cīņā ar svaru bieži vien ir dziļi iesakņojušās emocionālas saites, un viņi ir centrā, lai palīdzētu virzīties uz garīgo labsajūtu ceļā uz svara korekciju.
 • ķirurgs
  Pacientiem, kam labumu var sniegt ķirurģiskas iejaukšanās ir prasmīgie svara korekcijas ķirurgi. Viņu ikdienā ir daudzas veiksmīgas svara samazināšanas operācijas un sadarbībā ar pacientu tiek noteikta labākā ķirurģiskā pieeja pacienta vajadzībām.
 • uztura specialists
  Pareizam uzturam ir būtiska nozīme svara korekcijā, un centra uztura speciālisti sniegs personalizētus uztura plānus un pastāvīgu atbalstu. Speciālisti palīdzēs izvēlēties veselīgāku pārtiku un izveidot ilgtspējīgu ēdienreižu plānu.
 • fizioterapeits
  Speciālisti specializējas pielāgotu vingrojumu programmu izveidē, lai uzlabotu pacienta mobilitāti un vispārējo fizisko sagatavotību. Regulāras fiziskās aktivitātes var ievērojami palīdzēt svara korekcijas jautājumā.

DER ZINĀT, KAS IR:

BARIATRIJAS OPERĀCIJA

Ķirurga konsultācijas laikā tiks sniegta nepieciešamā informāciju par operāciju, kā arī palīdzība, lai sagatavotos operācijai. Bariatrijas operācija (no grieķu vārda “baros” svars un “iatricos” ko nozīme “medicīna”) var būt kā papildus iespēja cilvēkiem ar aptaukošanos, kad citas svara mazināšanas metodes nav efektīvas.

BARIATRIJAS ĶIRURĢIJA IR EFEKTĪVA, JA PACIENTAM IR:

 • palielināts svars, kuru neizdodas koriģēt tikai ar diētu,
 • 2 tipa cukura diabēts,
 • arteriāla hipertesija jeb paaugstināts spiediens svara dēļ.

LŪDZAM PIETEIKTIES, PROGRAMMAS KOORDINATORAM:

Informācija un pieraksts: +371 26144236 (Santa)

E-pasts: santa.bankava@1slimnica.lv 

Iepazīsti svara korekcijas centra vadītāju. Intervija sarunu šovā: “Veselības kods”