Bariatrijas operācija ir kuņģa samazināšanas vai pārveidošanas operācija, kas palīdz mainīt organismā notiekošos barības apstrādes procesus. Tā ir mūsdienīga, droša un ļoti efektīva ārstēšanas metode aptaukošanās un vielmaiņas traucējumu gadījumā. Pacients pēc operācijas uzņem un pārstrādā mazāk pārtikas, līdz ar to organismā neuzkrājas liekais, ļaujot 1 – 3 gadu laikā zaudēt līdz pat 80% no liekā svara.

“Mēs individuāli izvērtējam operācijas nepieciešamību katram pacientam. Ja ķermeņa masas indekss (ĶIM) tuvojas atzīmei 34, tad liekais svars pieaug un citas svara samazināšanas metodes vairs var arī nelīdzēt, tad izeja par bariatrijas operāciju. Operācija var palīdzēt arī, ja ir 2. tipa (otrā tipa) cukura diabēts un paaugstināts asinsspiediens. Samazinot lieko svaru, bet arī regulēt un robežās noturēt gan asinsspiedienu, gan cukura līmeni.”

DR. VJAČESLAVS POPKOVS

Operācijas veikšanas vieta. Pacienta aprūpe:

Ķermeņa masas indeksa kalkulators

ĶMI (kg/m2)
Nepietiekama ķermeņa masaĶMI < 18,5
Normāla ķermeņa masaĶMI = 18,5 – 24,99
Lieka ķermeņa masaĶMI = 25 – 29,99
AptaukošanāsĶMI > 30

Lai veiksmīgi sagatavotos operācijai, pirms bariatriskās operācijas nepieciešams veikt organisma vispārējo diagnostiku. Visi pirmsoperācijas izmeklējumi tiek veikti Rīgas 1.slimnīcā.

Piemērotāko operācijas veidu nosaka ķirurgs – tas galvenokārt atkarīgs no pacienta kopējā veselības stāvokļa un aptaukošanas pakāpes:  Kuņģa apejas (šuntēšanas) operācija vai  Kuņģa rezekcija (vertikāla gastroplastika).

Bariatrijas operācijas veic ar laparoskopijas metodi, veicot 5 nelielus iegriezumus, kas ievērojami samazina atveseļošanās periodu un neatstāj nozīmīgas rētas. Operācija noris vispārējā narkozē.  Uzturēšanās laiks slimnīcā 3-4 dienas.

Uzticieties pieredzei

dr. Vjačeslavs Popkovs

Beidzis Rīgas Stradiņa universitātes doktorantūru, papildus izglītojies laparoskopiskas ķirurģijas un laparoskopiskas trūču ķirurģijas kursos Beļģijā, laparoskopiskas kolorektālas ķirurģijas kursos Francijā, bariatrisko ķirurģiju Tallinā, Igaunijā.

Konsultē un operatīvi ārstē:

• vēdera sienas trūces,
  • laparaskopiski slīdošās diafragmālās trūces,
  • kuņģa saslimšanas,
  • žultspūšļa slimības,
  • žultsceļu slimības,
  • aizkuņģa dziedzeru slimības.

dr. Juris Žarinovs

Pēcdiploma apmācības kursi Zviedrijā,  Norvēģijā, Vācijā, Francijā, ASV un Kanādā.
Laparaskopiskās ķirurģijas metodi pielieto jau kopš tās pirmsākumiem Latvijā no 1994. gada.
Aptaukošanās slimības ķirurģisku ārstēšanu (bariatrisko ķirurģija) veic no 2007. gada – kuņģa apejas operācijas un kuņģa piedurknes izveidošanu.

Latvijas Ķirurgu asociācijas valdes loceklis.

Latvijas Bariatrisko un Metabolo Ķirurgu biedrības prezidents.

Ieskaties operācijas norisē:

Pakalpojuma saņemšanas veids: Stacionārs

Sagatavošanās operācijai:
Pacients iestājas stacionārā tukšā dūšā operācijas rītā, līdzi ņemot veiktās norādīto analīžu atbildes;

Jāiegādājas un jāņem līdz 1. kompresijas pakāpes vēnu zeķes, plaušu artētijas trombembolijas profilaksei;

Operācijas izmaksas:
apmēram 4100 Eur
(cenā iekļauts: operācija, operācijas materiāli, anestēzija, 24h intensīvās terapijas nodaļā, uzturēšanās 3 dienas stacionārā)

Lūdzam ņemt vērā, ka operāciju izmaksas ir aptuvenas (rēķinātas pēc vidējās pacienta tāmes) un tās ir atkarīgas no pacienta veselības stāvokļa un operācijas norises gaitas.

Biežāk uzdotie jautājumi par kuņģa samazināšanas operāciju:

• Operācija aptaukošanās ārstēšanai pasaules attīstītajās valstīs ir ļoti populāra un šo metodi izmanto jau vairāk kā divdesmit piecus gadus.
  • Vairāk  kā 97% pacientu ar sasniegtiem rezultātiem ir apmierināti.
  • Šo gadu laikā operācija kuņģa samazināšanai tik pilnveidota.
  • Latvijā arvien vairāk iedzīvotāji izvēlās un veic šo operāciju, jo tas ir efektīgs veids kā atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Vidējais operācijas ilgums sastāda 110 minūtes.

Pirmajos 6 mēnešos pacienti zaudē 40-70% liekā svara.
Tomēr operāciju vēlams apvienot ar sabalansētu diētu un fizisku slodzi. Vidēji pēc 1,5 – 2 gadiem svars stabilizējas.

Slimnīcā bariatrijas pacienti saņem pilnu aprūpes pakalpojumu klāstu. Pacientu ceļu koordinē koordinātors, kas atbildēs uz visiem jautājumiem un personiski pavadīs uz visiem pirmsoperāciju izmeklējumiem, kā arī būs pieejams pēcoperācijas laikā.

Vairāk informācijas un pieteikšanās, pie pakalpojuma koordinatora:

Santa Bankava
Informācija un pieraksts: +371 26144236