Asinsriti ietekmē gravitācija. Orgāniem, kas novietoti augstāk par sirds līmeni, gravitācijas spēks darbojas pozitīvi uz asins cirkulāciju,  savukārt apakšējo ekstremitāšu asinsvadiem – pretēji. Vēnu vārstuļu nepietiekamības vai vēnu tonusa pazemināšanās gadījumā gravitācijas spēks apgrūtina normālu asinsriti. Šajā gadījumā vēnas ir pārpildītas ar venozajām asinīm, kā rezultātā notiek to deformācija. Šādas vēnas sauc par varikozi paplašinātām.

Kā liecina statistika, 80 no 100 pacientiem trofisko vēnu veidošanās iemesls ir tieši vēnu mazspēja. Kājas sāp, rodas pietūkums un brūces, kuras cilvēki negrib pamanīt. Bet, ja ir brūce, un tā nav sadzijusi pēc vairāk nekā četrām nedēļām, tas ir  nopietns iemesls, lai vērstos pie ārsta.

Ja Jums ir:
– brūnganas pigmentācijas āda stilbu un potīšu rajonā,
– sāpes kājās,
– krampji kāju muskuļos,
– izčūlojumi uz ādas,
– neglīts tīklojums uz kājām,
tas nav tikai vizuālais, kosmētiskais defekts. Tas slēpj sevī nopietnu saslimšanu, kas saistīta ar pastāvīgu un neatgriezenisku apakšējo ekstremitāšu vēnu paplašināšanos, vēnu sieniņu nodilšanu un mezglu veidošanos – varikozi.

Jebkuru vēnu problēmu gadījumā nevajag gaidīt, kamēr tā pāries, meklējiet palīdzību pie ārsta – speciālista. Rīgas 1. slimnīcā ķirurgi konsultē, ārstē un veic operācijas.

Operācijas laikā tiek izņemtas bojātās vēnas. Jāatzīmē, ka zemādas vēnu izoperēšana netraucē asinstecei un nav bīstama organismam. Caur zemādas vēnām, kuras skar varikoze, caurtek vien 10 procenti asiņu. Pārējās asinis plūst caur dziļajām kāju vēnām, tādēļ, pēc varikozo vēnu izoperēšanas, vairumā gadījumu virspusējo vēnu funkciju kompensē kāju dziļās vēnas. Ķirurģiska iejaukšanās notiek vispārējās anestēzijas apstākļos.