Sāp locītavas? Varbūt iemesls ir hlamīdijas!

Ko var izraisīt neārstēta hlamīdiju infekcija?

– Vīriešiem seksuāli transmisīvo slimību dēļ var rasties orhoepididimīts, prostatīts, problēmas ar urinēšanu, iekaist acis, attīstīties vīriešu neauglība. Šīs problēmas bieži vien var nebūt vairāk vai mazāk uzreiz pamanāmas. Turklāt var attīstīties locītavu iekaisums. Piemēram, vīrietis jau dzīvo 50 gadus, un pēkšņi viņa roku un kāju pirksti sāk neciešami sāpēt. Viņš dodas pie sava ģimenes ārsta, un ārsts, visticamāk, saka, ka tā ir osteoartrīts, pusmūža un vecāka gadagājuma cilvēku vidū šī slimība ir ļoti izplatīta. Ārsts var minēt arī citu diagnozi, piemēram, uztvert locītavu sāpes kā reimatoīdā artrīta, osteortrozes vai podagras pazīmes. Pacients saujām sāks dzert tabletes un domās, ka pienācis vecums. Bet tas nebūt nav vecums, tās ir jaunībā iegūtās hlamīdijas infekcijas sekas.

Sievietēm veneriskas slimības var izraisīt endometrītu, neauglību, grūtniecēm priekšlaicīgu augļūdens noplūdi, iegurņa orgānu iekaisumu, nezināmas izcelsmes sāpes iegurnī.

Ja runājam par gados jauniem cilvēkiem, tad viņi bieži locītavu sāpes uztver kā sporta nodarbību vai fiziskas pārpūles sekas. Viņiem prātā neienāk doma, ka patiesais sāpju cēlonis ir neārstēta venēriskā slimība.

Ko darīt?

– Jāvēršas pie ārsta dermatovenerologa. Pēc tam, kad ārsts pārbaudīs pacientu, viņš izlems, kuri infekcijas testi ir jāveic.

Pie dermatovenerologa uz vizīti var ierasties bez ģimenes ārsta nosūtījuma.

Par konsultāciju būs jāmaksā pacienta iemaksa, arī dermatovenerologa noteiktās analīzes tiks apmaksātas. Ja kāds nolemj izmantot maksas pakalpojumu, tad būs jāmaksā arī par analīzēm.