Mielīta, epidurīta rehabilitācija
Mielopātijas rehabilitācija

Multidisciplināra programma, kurā vienuviet apvienoti fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, funkcionālie speciālisti, modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas, lai sniegtu rehabilitāciju mielīta ( muguras smadzeņu iekaisums), epidurīta (galvas vai muguras smadzeņu infekcija) un mielopātijas (distrofiskas izmaiņas muguras smadzenēs) gadījumos.

Rehabilitācijas laikā tiek veikta pacienta klīniskā stāvokļa un funkcionēšanas traucējumu novērtēšana, dokumentēšana, komplikāciju profilakse, individuālā rehabilitācijas plāna izveide, kustību funkciju uzlabošana, sāpju mazināšana, gaitas stereotipa uzlabošana, pacienta un piederīgo izglītošana un informēšana, sociālā integrācija, palīglīdzekļu pielāgošana , sniegtas rekomendācijas vides pielāgošanai un iekļaušana dinamiskās novērošanas reģistrā.

Mērķa grupa:
Pacienti ar funkcionēšanas traucējumiem vecumā no 18 gadiem, kas ir medicīniski stabili un, kam medicīniskas rehabilitācijas potenciāls un motivācija rehabilitācijai vērtējami kā pietiekoši.

Rehabilitācijas programmas mērķi
Atbilstoši individuāli izstrādātam medicīniskās rehabilitācijas plānam.

Terapijā izmantojamās ROBOTTEHNOLOĢIJAS

ReoAmbulator  ļauj terapeitiem izstrādāt pacientam specifiskus vingrinājumus, kuru mērķis ir uzlabot pacienta līdzsvaru, koordināciju, izturību un stāju, intensīvi atkārtojot normālu visas kājas – gūžas, ceļa un potītes – kustību, kā arī atkārtotu apmācību. kā iegurni, lai reproducētu savstarpēju, sinhronizētu dabisko gaitas modeli.

Luna EMG ir rehabilitācijas robots, kas izstrādāts, lai fizikālā terapija būtu interaktīva neiroloģiskiem un ortopēdiskiem pacientiem, palielinot viņu muskuļu spēku, koordināciju un kustības diapazonu. … Robots var palīdzēt pacientiem ilgāk saglabāt  mobilitāti un palēnināt muskuļu distrofijas procesu.

THERA-Trainer balo ir piemērota pacientiem ar iedzimtu vai iegūtu stāvēšanas spējas ierobežojumu vai zudumu. THERA-Trainer balo ļauj droši piecelties no ratiņkrēsla atkarībā no lietotāja situācijas ar vai bez citu personu palīdzības. Ierīce THERA-Trainer balo ir piemērota pacientiem ar līdzsvara un koordinācijas traucējumiem stāvot.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (FAQ):

 • Mobilitātes traucējumu gadījumā:
  Gaitas terapija: Alter-G, Reoambulator. Luna-EMG. Fizioterapija baseinā.
 • Līdzsvara un koordinācijas traucējumu gadījumā:
  Līdzvara un koordinācijas robotterapija: Thera Balo, Tymo, Challenge-disc
 • Rokas funkcijas traucējumu gadījumā:
  Rokas robotterapija: Pablo, Myro, Amadeo, E-link, Luna-EMG
 • Disfāgijas, disfonijas gadījumā:
  Nodarbības ar audiologopēdu, Uztura speciālista konsultācija,
  Izziņas un komunikācijas traucējumu gadījumā:
  Nodarbības ar audiologopēdu, Tehnisko palīglīdzekļu piemērošana
 • Kognitīvo traucējumu gadījumā:
  Kognitīvā terapija: Myro, Rehacom.
 • Psiholoģiskas grūtības, depresijas, trauksmes gadījumā:
  Klīniskais psihologs, Flotācijas terapija.
 • Spasticitātes gadījumā:
  Gaitas terapija: Reoambulator. Rokas robotterapija: Amadeo, E-link, Luna-EMG; CPM
  Pasīvo kustību terapija: Artromot S4, FYSIOTEK 300TS.
  Modernā fizikālā terapija: Triecienviļnu terapija, FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija). Botulīna toksīna injekcijas.
 • Sāpju gadījumā:
  Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija), Triecienviļņu terapija
 • Pazeminātas slodzes tolerances gadījumā:
  Sci-fit trenažieri. Gaitas terapija: Alter-G. Fizioterapija baseinā.

Lai pieteiktos rehabilitācijas pakalpojumam, lūdzam sazināties ar Rīgas 1.slimnīcas rehabilitācijas koordinatoru, pa tālruni: 67366323 (taustiņš 2, Rehabilitācijas pakalpojumi)

vai jāaizpilda e-pieteikuma forma un mēs ar Jums sazināsimies darba dienās, 24h laikā.

 • Pase vai ID karte
 • Apdrošināšanas polise
 • Nosūtījums 027/u forma, (Valsts apmaksāts pakalpojums)
 • Iepriekš veiktie izmeklējumi, izraksti

Lūdzam ziņot par to Klīnikas koordinatoram (67366323) vai Jūsu funkcionālajam speciālistam vismaz 24 stundas iepriekš.

 • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu attaisnotu iemeslu dēļ (piemēram, akūta saslimšana vai hroniskas slimības saasinājums, pirmās pakāpes radinieka vai laulātā nāve, par ko 2 nedēļu laikā tiek uzrādīts attiecīgs dokuments – izraksts no stacionārās/ambulatorās pacienta medicīniskās kartes – veidlapa Nr.027/u , dzimšanas/miršanas apliecība), pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas , bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas sākumā.
 • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu neattaisnoto iemeslu dēļ, pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas, bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas galā.
 • Pacients var tik izslēgts no Valsts apmaksāta pakalpojuma gaidītāju rindas, ja pacients atkārtoti, vismaz 2 reizes, atsakās ierasties vai atkārtoti, ilgstoši nav iespējams sazināties ar pacientu (telefoniski, elektroniski).