Iedzimto pataloģiju rehabilitācija

Multidisciplināra programma, kurā vienuviet apvienoti fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, funkcionālie speciālisti, modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas, lai sniegtu rehabilitāciju iedzimtu pataloģiju gadījumos.

Rehabilitācijas laikā tiek veikta pacienta klīniskā stāvokļa un funkcionēšanas traucējumu novērtēšana, dokumentēšana, komplikāciju profilakse, individuālā rehabilitācijas plāna izveide, sāpju mazināšana, kustību funkciju uzlabošana, pacienta un piederīgo izglītošana un informēšana, sociālā integrācija, palīglīdzekļu pielāgošana, sniegtas rekomendācijas un iekļaušana dinamiskās novērošanas reģistrā.

Mērķgrupa

  • Bērni ar funkcionēšanas traucējumiem vecumā līdz 18 gadiem, kas ir medicīniski stabili un, kam medicīniskas rehabilitācijas potenciāls un motivācija rehabilitācijai vērtējami kā pietiekoši.

Rehabiltācijas programmas mērķi

  • Atbilstoši individuāli izstrādātam medicīniskās rehabilitācijas plānam

Terapijā izmantojamās ROBOTTEHNOLOĢIJAS

ReoAmbulator  ļauj terapeitiem izstrādāt pacientam specifiskus vingrinājumus, kuru mērķis ir uzlabot pacienta līdzsvaru, koordināciju, izturību un stāju, intensīvi atkārtojot normālu visas kājas – gūžas, ceļa un potītes – kustību, kā arī atkārtotu apmācību. kā iegurni, lai reproducētu savstarpēju, sinhronizētu dabisko gaitas modeli.

RehaCom ir datorizēta programma kognitīvo funkciju trenēšanai. Tā ir izstrādāta sadarbojoties ārstiem, terapeitiem un zinātniekiem, šobrīd tā ir biežāk izmantotā metode Eiropā kognitīvo funkciju trenēšanai. RehaCom ir uz pierādījumiem balstīta, klīniski apstiprināta un droša metode uztveres-izziņas spēju novērtēšanai un uzlabošanai.

THERA-Trainer balo ir piemērota pacientiem ar iedzimtu vai iegūtu stāvēšanas spējas ierobežojumu vai zudumu. THERA-Trainer balo ļauj droši piecelties no ratiņkrēsla atkarībā no lietotāja situācijas ar vai bez citu personu palīdzības. Ierīce THERA-Trainer balo ir piemērota pacientiem ar līdzsvara un koordinācijas traucējumiem stāvot.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (FAQ):

  • Tūskas gadījumā:

Krioterapija, Gameready, Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija).

  • Sāpju gadījumā:

Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija).  Gameready, Krioterapija, Kinezioloģiskā teipošana.

  • Kustību apjoma ierobežojumu, kontraktūras gadījumā:

Fizikālā terapija, CPM (Continious passive motion): Artromot S4, FYSIOTEK 300TS, Luna EMG. Rokas robotterapij: Amadeo, Pablo, E-link. Fizioterapija baseinā

  • Mobilitātes traucējumu gadījumā:

Gaitas terapija: Reoambulator. Fizioterapija baseinā.

  •  Muskulatūras saspringuma, disbalansa gadījumā:

Šrota terapija, Kinezioloģiskā teipošana, Slinga terapija. Modernā fizikālā terapija: HILT (Augstas intensitātes lāzerterapija), FMS (Funkcionāla magnētiskā stimulācija), MR-terapija (Mērķētas radiofrekvences terapija).

  • Locītavu nestabilitātes, hipermobilitātes gadījumā:

Gaitas terapija: Alter-G. Līdzvara un koordinācijas robotterapija: Thera Balo, Tymo, Challenge-disc.

Lai pieteiktos rehabilitācijas pakalpojumam, lūdzam sazināties ar Rīgas 1.slimnīcas rehabilitācijas koordinatoru, pa tālruni: 67366323 (taustiņš 2, Rehabilitācijas pakalpojumi)

vai jāaizpilda e-pieteikuma forma un mēs ar Jums sazināsimies darba dienās, 24h laikā.

  • Mātes / tēva pase vai ID karte, bērna pase / ID karte (ja ir)
  • Nosūtījums/u27 forma, (Valsts apmaksāts pakalpojums)
  • Iepriekš veiktie izmeklējumi, izraksti

Lūdzam ziņot par to Klīnikas koordinatoram (67366323) vai Jūsu funkcionālajam speciālistam vismaz 24 stundas iepriekš.

  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu attaisnotu iemeslu dēļ (piemēram, akūta saslimšana vai hroniskas slimības saasinājums, pirmās pakāpes radinieka vai laulātā nāve, par ko 2 nedēļu laikā tiek uzrādīts attiecīgs dokuments – izraksts no stacionārās/ambulatorās pacienta medicīniskās kartes – veidlapa Nr.027/u , dzimšanas/miršanas apliecība), pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas , bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas sākumā.
  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu neattaisnoto iemeslu dēļ, pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas, bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas galā.
  • Pacients var tik izslēgts no Valsts apmaksāta pakalpojuma gaidītāju rindas, ja pacients atkārtoti, vismaz 2 reizes, atsakās ierasties vai atkārtoti, ilgstoši nav iespējams sazināties ar pacientu (telefoniski, elektroniski).

Maksas nodarbību abonementu derīguma termiņš – 6 mēneši.