Dermatologs - konsultācija Rīgas 1. slimnīcāe-pieraksts

Dermatoloģijas un seksuāli transmisīvo slimību klīnika

piedāvā ādas slimību diagnostiku un ārstēšanu bērniem un pieaugušajiem gan ambulatori, gan dienas stacionārā ar novitatīviem ārstnieciskiem līdzekļiem un metodēm:

• digitālo dermatoskopiju - ādas un gļotādas veidojumu izmeklēšana un novērošana dinamikā;
  • siaskopiju;
  • fotodinamisko terapiju -  dermatoonkoloģisku slimību ārstēšana, pirmsaudzēja elementu izmeklēšana un ārstēšana;
  • dažādu ādas veidojumu ārstēšanu ar lāzera iekārtām (dzimumzīmes, keratozes, papilomas, kārpas), rētu slīpēšanu, nevēlamu asinsvadu likvidāciju;
  • Excimēra lāzera pielietošanu vitiligo, psoriāzes u.c. hronisko dermatožu ārstēšanā;
  • šaurā spektra un citu veidu fototerapiju (Nb-UVB, UVA-1, PUVA);
  • dažādu ādas veidojumu noņemšanu ar radioķirurģiskas frekvences koagulatoriem;
  • ādas ultrasonogrāfiska izmeklēšanu pirms un pēc ārstēšanas kursa,
  • iespējama anonīma seksuāli transmisīvo slimību izmeklēšana un ārstēšana,

• ādas bioptāta morfoloģisku un histoķīmisku izmeklēšanu. Lasīt šeit:

Laboratorijas darba laiks: darba dienās no pl. 8:00 - 19:00

Par to, cik svarīgi ir nenodarboties ar pašdiagnostiku un pašārstēšanos un kādu simptomu gadījumā speciālista apmeklējumu nedrīkst atlikt, lasiet dermatoveneroloģes, Rīgas 1. slimnīcas Dermatoloģijas un seksuāli transmisīvo slimību klīnikas vadītāja vietnieces, profesores Ilona Hartmane publikāciju “Ādas slimības | Jautājumi dermatovenerologam. Par ko kautrējamies runāt!”

Kā mazināt melanomas attīstības risku

Vairumā gadījumu sākotnēji melanoma, kas ir agresīvākā no ādas vēža formām, izskatās kā dzimumzīme, kas aug un mainās. Tieši melanomas riska dēļ visi tiek aicināti regulāri pārbaudīt ādas izskatu un veidojumus. Visbiežāk melanoma veidojas uz ādas vietā, kur iepriekš nekas nav bijis, bet tā var attīstīties no jau esošas dzimumzīmes, tai kļūstot lielākai, biezākai vai mainot izskatu.

Veicot profilaktisku pārbaudi pie dermatologa, ādas izmaiņas ir iespējams aplūkot ļoti lielā palielinājumā, atklājot aizdomīgus veidojumus agrīnā stadijā.

Vismaz reizi gadā ir jāapmeklē dermatologu, ja:

• Tev ir gaiša āda, kas viegli apdeg saulē,

• Tev ir daudz dzimumzīmju (vairāk par 50) vai lielas dzimumzīmes (lielākas par 5 mm),

• Tev ir gaiši vai rudi mati un vasaras raibumi,

• Tev bērnībā vai jaunībā ir bijuši saules apdegumi,

• melanoma ir bijusi tuvam asinsradiniekam.

Vairāk par šo tēmu, lasiet profesores Ilonas Hartmanes publikāciju "Onkoloģija un venēriskās slimības | Jautājumi dermatovenerologam. Par ko kautrējamies runāt. 2.daļa"

Seksuāli transmisīvās slimības

STS jeb veneriskās slimības ir slimības, ko pārnes seksuāla – vagināla, orāla vai anāla – kontakta ceļā. STS var ierosināt vairāk nekā 30 dažādas baktērijas, parazīti, sēnītes un vīrusi,  tās var būt gan smagas, pat dzīvību apdraudošas, gan arī samērā vieglas.
Infekciju transmisija jeb nodošana otram var notikt gan ar dažādiem ķermeņa šķidrumiem, kā asinīm, spermu, vagināliem, rektāliem izdalījumiem, gan arī vienkārši saskaroties ar bojātu ādas perēkli.
Par sekām, ko var izraisīt neārstētas veneriskās slimības, lasiet Rīgas 1. slimnīcas Dermatoloģijas un seksuāli transmisīvo slimību klīnikas vadītāja, profesora Ingmārs Mikažāna publikāciju “Seksuāli transmisīvās slimības neārstētas bīstamas visu mūžu”.

JAUNUMS!

Rīgas 1. slimnīcas Dermatoloģijas un ST slimību klīnika var lepoties ar jaunu, modernu, mūsdienu prasībām atbilstošu  fototerapijas iekārtu. Tā ir kabīnes tipa – ražotājs Waldmann, Vācija. Ar šīs iekārtas palīdzību tiek veikta   UVB fototerapija un PUVA terapiju jeb fotoķīmijterapija.

Klīnikas dermatologiem ir ilgu gadu pieredze šo metožu izmantošanā ādas slimību ārstēšanā.

UVB fototerapija  visbiežāk un ar augstu klīnisko efektivitāti tiek lietota psoriāzes jeb zvīņu ēdes ārstēšanas gadījumos. Ar šo metodi mūsu klīnikas dermatologi ar labiem panākumiem ārstē vitiligo, atopisko dermatītu, hronisku ekzēmu, un citas hroniski norisošas, niezošas ādas slimības.

Fotoķīmijterapiju izmanto ļoti smagu ādas slimību eritrodermisku formu gadījumos.

Ar jauno fototerapijas iekārtu iespējams nodrošināt kvalitatīvas, pacientam drošas ārstēšanās procedūras. Ultravioletā starojuma deva tiek nozīmēta pēc atbilstoša lietošanas protokola un kabīnē esošie fotometri kontrolē, lai pacients saņemtu precīzi nozīmēto devu. Svarīgi, ka ir iespējams viegli aprēķināt kopējo ārstēšanās kursa laikā saņemto ultravioletā starojuma devu, tādējādi mazinot iespējamās blakusparādības.

Jaunajā kabīnē pacientam būs daudz komfortablāk saņemt procedūru- ir uzlabota ventilācijas sistēma, ir drošības aproce un pacients pats jebkurā brīdī nepieciešamības gadījumā var pārtraukt procedūru.

Saņemot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pacienta iemaksu http://www.1slimnica.lv/lv/pacientu-ieveribai/pacienta-iemaksas apmēru nosaka 2018. gada 28. augusta Ministru kabineta noteikumi Nr.555 "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība".