Blefaroplastika, jeb plakstiņu operācija, ir kosmētiska procedūra, kas var palīdzēt uzlabot acu izskatu. Tas ietver liekās ādas un tauku noņemšanu no augšējiem un / vai apakšējiem plakstiņiem, lai radītu jauneklīgāku un atsvaidzinātāku izskatu. Šajā rakstā atradīsies visu, kas jāzina par plakstiņu operāciju (blefaroplastikas ķirurģiju), ko veic Rīgas 1. slimnīcas oftalmoloģijas dienas stacionārā.

Acu plakstiņu jeb blefaroplastikas operācija ir drošs un efektīvs veids, kā uzlabot acu izskatu. Noteikti būtu jāatcerās, ka procedūru jāuztic veikt augsti kvalificētiem acu ķirurgiem (oftalmologiem). Rīgas 1. slimnīcas oftalmoloģijas nodaļa un operāciju bloka komanda ik gadu veic vairāk kā 200 acu plastikas operācijas.

dr. Irina Travkova

Kas ir blefaroplastikas ķirurģija?

Blefaroplastika ir ķirurģiska procedūra, kas ietver liekā ādas, muskuļu un tauku noņemšanu no augšējiem un / vai apakšējiem plakstiņiem. Operācijas mērķis ir radīt jauneklīgāku un atsvaidzinātāku izskatu, noņemot nokareno ādu ap acīm.

Uzticies mūsu acu ķirurgu pieredzei.

dr. Irina Travkova

Ārsts oftalmologs
Specializācija: plastiskās un rekonstruktīvās acu operācijas:

• krusas graudu izņemšana
  • acs konjunktīvas dobuma rekonstrukcija
  • spārnveida plēves operācija
  • plakstu iegriešanās un izgriešanās labošana
  • plakstu ādas jaunveidojumu ekscīzija
  • trihiāzes ārstēšana
  • blefaroplastika (acu plakstiņu korekcija)Papildus izglītība: plastikas un rekonstruktīvās ķirurģijas oftalmoloģijā kurss Sanktpēterburgā un Maskavā Fjodorova acu centrā.

Pieteikties pirms operācijas konsultācijai:
E-pieteikuma forma

dr. Alīna Lišņova

Ārsts oftalmologs
Specializācija: plastiskās un rekonstruktīvās acu operācijas:

• krusas graudu izņemšana
  • acs konjunktīvas dobuma rekonstrukcija
  • spārnveida plēves operācija
  • plakstu iegriešanās un izgriešanās labošana
  • plakstu ādas jaunveidojumu ekscīzija
  • trihiāzes ārstēšana
  • blefaroplastika (acu plakstiņu korekcija)

Pieteikties pirms operācijas konsultācijai:
E-pieteikuma forma

Kāpēc cilvēki izvēlas blefaroplastikas ķirurģiju?

Cilvēki var izvēlēties veikt blefaroplastikas operāciju dažādu iemeslu dēļ. Daži var vēlēties samazināt maisiņu parādīšanos zem acīm, savukārt citi var vēlēties likvidēt nokarenu ādu, kas liek viņiem izskatīties nogurušiem vai vecākiem. Dažiem cilvēkiem blefaroplastikas izvēlei var būt arī medicīniski iemesli, piemēram, pārmērīga āda uz augšējiem plakstiņiem, kas pasliktina viņu redzi.

Kā tiek veikta acu plakstiņu operācija?

Plakstiņu operācija parasti tiek veikta vietējā anestēzijā / sedācijā. Ķirurgs-oftalmologs veiks iegriezumus plakstiņu dabiskajās krokās, ļaujot tiem noņemt lieko ādu, muskuļus un taukus. Kad liekie audi ir noņemti, iegriezumi tiks aizvērti, izmantojot smalkas šuves. Visa procedūra parasti aizņem apmēram 1-2 stundas.

Kāda ir atveseļošanās pēc blefaroplastikas operācijas?

Pēc plakstiņu operācijas pacientiem pirmajās dienās būtu jāpavada mierīgā režīmā un jāizvairās no aktivitātēm. Pēc operācijas var rasties pietūkums, zilumi un diskomforts ap acīm, taču šie simptomi parasti izzūd nedēļas vai divu laikā. Pacientiem jāizvairās no kontaktlēcu vai acu kosmētikas lietošanas vairākas dienas pēc operācijas, kā arī jāizvairās no saules gaismas un vēja iedarbības, līdz plakstiņi ir pilnībā sadzijuši.

Kādus rezultātus var sagaidīt pēc blefaroplastikas operācijas?

Pēc blefaroplastikas operācijas pacienti var sagaidīt jauneklīgāku un atsvaidzinātāku izskatu ap acīm. Operācijas rezultāti parasti ir ilgstoši, un daudzi cilvēki ziņo, ka pēc procedūras jūtas pārliecinātāki un apmierināti ar savu izskatu, tā uzlabojot savu dzīves kvalitāti.

Acu plakstiņu operācijas cena (bleferoplastikas cena)

Abu augšējo plakstiņu operācijas cena: 897 Eur
Abu apakšējo plakstiņu operācijas cena: 847 Eur

Abu augšējo plakstiņu operācija pielietojot CO2 lāzeri: 958 Eur
Abu apakšējo plakstiņu operācija pielietojot CO2 lāzeri: 958 Eur

Cenā iekļauts: Uzturēšanās dienas stacionārā, sedācija, pirms operācijas medikamenti, pašas operācijas izmaksas.

Citi svarīgi jautājumi par acu plakstiņu operācija

• infekcijas slimības
  • sirds-asinsvadu slimības
  • smagas iekšējo orgānu saslimšanas
  • asinsreces traucējumi
  • onkoloģiskās saslimšanas
  • nekontrolēts paaugstināts arteriālais un intraokulārais spiediens
  • cukura diabēts
  • vairogdziedzera saslimšanas, kas saistītas ar tās hiperfunkciju.

Jāņem vērā, ka katrs gadījums tiek vērtēts individuāli konsultācijas laikā.

Konsultācija pirms blefaroplastikas (augšējā vai apakšējā plakstiņa operācijas) ir svarīgs pirmais solis, lai sagatavotos operācijai.

Kāpēc? Konsultācijas laikā jūs varēsiet apspriest savas cerības, ko sagaidāt no operācijas, uzzināt par iespējamiem riskiem un ierobežojumiem pēc operācijas, kā arī saņemt atbildes uz visiem saviem jautājumiem.

Konsultācijā Jums tiks izmeklēts acu apvids, lai noteiktu, kādas izmaiņas ir jāveic un kādus rezultātus varat sagaidīt.

Konsultācijas laikā ķirurgs Jums pastāstīs par operāciju un anestēzijas veidiem, ko var izmantot.

Tiks izskaidrots iespējamās komplikācijas un to, kā var samazināt risku.

Pieteikties konsultācijai pie operējošā speciālista

Piesakies pa tālruni