Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar: augstas intensitātes 12W lāzera terapijas (HILT) iekārtu,
ražotājs: BTL, modelis: BTL-6000

Rehabilitējies ātrāk! Ārstējies intensīvāk!

Rehabilitācijas klīnika nodrošina jaunākās un efektīvākās rehabilitācijas metodes, lai palīdzētu pacientiem atgūt mobilitāti un uzlabot viņu dzīves kvalitāti. Viena no šādām modernākajām procedūrām, ir augstas intensitātes lāzerterapija (HILT), neinvazīva un nesāpīga procedūra, kas paātrina dzīšanu un samazina atveseļošanās laiku.

Kas ir augstas intensitātes lāzerterapija (HILT)?

Augstas intensitātes lāzerterapija (HILT) ir uzlabota medicīniska ārstēšana, kas izmanto fokusētas gaismas spēku, lai stimulētu šūnu aktivitāti, veicinātu audu atjaunošanos un mazinātu iekaisumu. Tā aparāttehnoloģiju pieeja sāpju mazināšanai un rehabilitācijai, padarot to par drošu un labi panesamu iespēju visu vecumu pacientiem.

Kā darbojas HILT?

Augstas intensitātes lāzerterapijas laikā rehabilitācijas klīnikas speciālists sāpju avota zonā uzliks speciāli izstrādātu rokas lāzerierīci. Lāzers izstaro augstas intensitātes gaismas staru, kas dziļi iekļūst audos, sasniedzot bojātās šūnas un stimulējot to dabiskos dziedināšanas procesus.

Terapija uzlabo šūnu vielmaiņu, palielina asinsriti un izraisa endorfīnu, organisma dabisko pretsāpju līdzekļu, izdalīšanos. Pacientiem ir samazinātas sāpes un iekaisums, paātrināta audu atjaunošanās un uzlabota vispārējā funkcionalitāte.

Kur efektīgs ir HILT?

Augstas intensitātes lāzerterapija ir daudzpusīga, un to var izmantot, lai ārstētu plašu akūtu un hronisku muskuļu un skeleta sistēmas slimības, tostarp, bet ne tikai:

• Sporta traumas: sastiepumi un pārslodzes traumas.
  • Locītavu slimības: Osteoartrīts, reimatoīdais artrīts un tendinīts.
  • Muguras un kakla sāpes: diskatrūces, išiass un deģeneratīvi mugurkaula stāvokļi.
  • Mīksto audu traumas: tendinīts, bursīts un saišu plīsumi.
  • Pēcoperācijas rehabilitācija: lai veicinātu ātrāku dzīšanu pēc ortopēdiskām operācijām.
  • Karpālā kanāla sindroms: nervu saspiešanas gadījumos.
  • Fibromialģija: lai pārvaldītu sāpes un uzlabotu funkciju.

HILT priekšrocības:

• Neinvazīvs un nesāpīgs: HILT neprasa griezumus vai injekcijas, padarot to par ērtu ārstēšanas iespēju pacientiem, kuri īpaši jūtīgi pret invazīvām procedūrām.
  • Nav blakusparādību: Atšķirībā no dažiem medikamentiem, HILT nav nevēlamu blakusparādību un nerada papildu slodzi aknām vai nierēm.
  • Paātrināta dzīšana: stimulējot šūnu atjaunošanos un veicinot asinsriti, HILT uzlabo ķermeņa dabiskos dziedināšanas mehānismus, tādējādi paātrinot atveseļošanās laiku.
  • Uzlabots kustību apjoms: HILT palīdz samazināt sāpes un iekaisumu, ļaujot pacientiem atgūt mobilitāti un elastību.
  • Pielāgoti ārstēšanas plāni: klīnikas speciālisti pielāgo HILT ārstēšanas plānus katra pacienta unikālajam stāvoklim un vajadzībām, nodrošinot vislabākos iespējamos rezultātus.

Kāpēc izvēlēties augstas intensitātes lāzerterapiju Rīgas 1.slimnīcā?

• Pieredzējusi komanda: mūsu rehabilitācijas komandā ir pieredzējuši speciālisti, kuri ikdienā apgūst jaunākās tendences rehabilitācijā.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot, ka pacienti saņem vislabāko iespējamo aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: mēs piešķiram prioritāti mūsu pacientu komfortam un progresam, nodrošinot viņiem pozitīvu un spēcinošu rehabilitācijas pieredzi.

Biežāk uzdotie jautājumi par HILT

Sāpju gadījumā, ieteicams veikt 6 līdz 10 procedūru kursu, 2 līdz 3 reizes nedēļā.

Dažkārt ir vajadzīgas arī 10 vai 15 procedūras.

Akūtās situācijās procedūras var veikt katru dienu, ieteicamas 4– 6 atkārtotas procedūras.

Procedūras laiks 2 –15 minūtes.

Procedūru biežumu regulē ārsts speciālists: Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts

Jā, nosūtījums ir obligāti nepieciešams, lai speciālists kurš veic procedūru zinātu, gan zonu, gan nepieciešamo procedūru skaitu.

Nosūtījumu var izrakstīt: ģimenes ārsts vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts

Neraugoties uz to, ka HILT ir samērā nekaitīga procedūra, tomēr ir daži izņēmumi:

To nevar pielietot:

• Acu zonai.
  • Ja ir audzēji / onkoloģija.
  • Endokrīno dziedzeru zonā (vairogdziedzeris, sēklinieki, olnīcas).
  • Tetovējumu rajonos un pacientiem vasaras raibumiem.
  • Ja ir epilepsija.
  • Ja ir drudzis
  • Grūtniecēm.
  • Ja pacientam ir jušanas traucējumi ārstēšanas zonā.
  • Ja lieto medikamentus, kas paaugstina jutību pret gaismu.
  • Ja ir veiktas kortizona injekcijas.

Iepazīsties ar iekārtu: