Svarīga aktuāla informācija

2020.gada 22. maijā ir stājušies spēkā  grozījumi  Veselības ministra 25.03.2020.rīkojumā Nr. 59 „Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā”, saskaņā ar kuriem un slimnīcas vadības norādēm, līdz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām vai līdz jauna lēmuma pieņemšanai, Rīgas 1.slimnīca sniedz pakalpojumus pilnā apjomā.

Atsākot pierakstu veikšanu plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, sākotnēji tiks nodrošināta veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana personām, kurām tie tika atcelti pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas.

Plānveida operāciju un invazīvo manipulāciju gadījumā:
✓ Pacientam, kuram tiks sniegts plānveida veselības aprūpes pakalpojums, ārstējošais ārsts pieņem lēmumu par  nepieciešamību veikt testu uz Covid-19 infekciju. Ja ārstējošais ārsts pieņem lēmumu, ka pacientam ir jāveic  Covid-19 infekcijas tests, to veic  ne vēlāk kā 48 stundas pirms pakalpojuma saņemšanas un pakalpojumu sniedz tikai pacientiem, kam testa rezultāts ir negatīvs;
✓ pēcoperācijas palātās pacienti viens no otra atradīsies vismaz 2 metru attālumā.

Rīgas 1. slimnīcas ārsti / speciālisti turpinās konsultēt arī attālināti (pa telefonu).

Pieteikties konsultācijai: zvanot uz Rīgas 1.slimnīcas vienoto informatīvo tālruni: +371 67366323 vai aizpildot e-pieteikuma formu.

Ārkārtējās situācijas laikā slimnīcas administrācija neveic klientu apkalpošanu  klātienē.

Slēgtas 2.korpusa sānu ieejas durvis. Pacientu plūsma organizēta caur centrālajām ieejas durvīm, kur pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

Latvijā spēkā stājušies ierobežojumi, kas noteikti saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību un būs spēkā līdz 9.jūnijam, ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.
Ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai vienotais diennakts tālrunis 8345

Ja vēlaties iegūt informāciju vai uzdot jautājumus par COVID-19,  zvaniet uz Slimību profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni 67387661.
SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo  tēmu.
Par laboratorisko izmeklējumu veikšanu jāzvana uz  tālruņa numuru 8303 katru dienu no plkst.9:00 līdz plkst.18:00
Savukārt uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana tikai tādos gadījumos, kad slimības simptomi ir smagi, proti, ja ir ļoti augsta temperatūra un elpas trūkums.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 strādās visu diennakti, mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultēs akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. Tomēr šis ir medicīnisko konsultāciju tālrunis, tāpēc informāciju par Covid-19 analīzēm vai citām uzziņām par Covid-19 ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs.