Rīgas 1.slimnīcā iegādāta un uzstādīta jauna digitālā rentgena sistēma, kas darbojas bezvadu režīmā. Sistēma komplektēta ar diviem digitālajiem detektoriem, kas izmantojami gan horizontālajā galda pozīcijā, gan vertikālajā statīvā. Galvenās digitālā detektora priekšrocības saistītas ar to, ka iegūtais attēls uzreiz tiek nosūtīts uz darba staciju, apstrādāts un saglabāts attēlu arhivēšanas sistēmā. Attēls ir redzams pāris sekunžu laikā pēc ekspozīcijas.
Sistēma nodrošina arī jaunu funkciju – automātisko attēlu salīmēšanu. Šī funkcija nepieciešama pilna mugurkaula vai kāju attēla iegūšanai. Automātiski tiek uzņemta vairāku attēlu sērija, vertikālā statīva detektoram un rentgenspuldzei automātiski pārvietojoties. Iegūtie attēli tiek automātiski “salīmēti” kopā, iegūstot vienu pilna garuma attēlu.
Jaunā sistēma ļauj būtiski samazināt kopējo izmeklējuma laiku. Dažādi pārdomāti elementi, atvieglo pacienta pozicionēšanu, padarot ērtāku radiologa asistenta un radiogrāfera darbu.