Rīgas 1.slimnīcā, ievērojot gripas pretepidēmijas pasākumus, ierobežota stacionāra pacientu apmeklēšana katram pacientam dienā līdz vienam cilvēkam, kuram nav gripas simptomu. Maksimālais apmeklējuma ilgums 15 min. Tos pacientus vai apmeklētājus, kuri nav vakcinēti pret gripu, aicinām izmantot sejas maskas un roku dezinfekcijas līdzekļus, kas izvietoti stacionāra nodaļās.

Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikā pacientu apmeklēšana līdz gripas epidēmijas beigām aizliegta.

Nacionālais Veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktais pacienta līdzmaksājums* – 2,85 eiro. Ģimenes ārstu mājas vizīti var pieteikt katru darba dienu līdz plkst. 15:00.