ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Rīgas 1.slimnīcas speciālisti katru gadu ēnotājiem rāda savu darba ikdienu. Visvairāk jaunieši parasti ierodas no Rīgas skolām, bet šogad īpašs prieks par uzņēmīgajiem, kuri mērojuši garu ceļu no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Alojas Ausekļa vidusskolas, Ernsta Glika Alūksnes ģimnāzijas, Jelgavas Valsts un 1 ģimnāzijas, Svētes pamatskolas, Upesciema vidusskolas, u.c.

Iepriekšējos gados vislielākais pieprasījums ēnot bijis ķirurga profesiju, šogad pieteicās rekords -34 ēnotāji! Atlasījām patiesi ieinteresētos – pēdējo klašu audzēkņus un devām iespēju vērot dažādu ķirurģisku manipulāciju norisi operāciju blokā. Paldies par atsaucību Ķirurģijas klīnikas vadītājam dr. Sergejam Kļimčukam un Operāciju bloka vadītājai Zanei Tīcmanei.

Pirmo reizi stāstīt par savu darbu un rādīt, kā notiek kuņģa zarnu trakta izmeklējumi, pieteicās gastroenteroloģe un gastrointestinālās endoskopijas speciāliste dr. Kristīne Bernarde. Slimnīcas galvenā māsa Anita Šanca, uztura speciāliste Lizete Puga, fizioterapeits Artems Agadzanjans, zobārstes Sanita Kaufelde un Elīna Galvāne,   zobu higiēnistes Sabīne Mālniece, Linda Feldmane un Liene Romankēviča,  arī Inženiertehniskās un saimniecības nodaļas vadītājs Sandis Ozoliņš dalījjās savas profesijas noslēpumos.

Ceram, ka jauniešiem palīdzējām rast ceļu uz profesiju, kas iespējams, būs saistīta ar medicīnu!