"...apšaude Bastejkalnā turpinājās. Bet mēs domājām tikai par to, ka mums jāizdara savs darbs"

- tā par savām izjūtām un darbu barikāžu dienās saka slimnīcas darbinieki. Tolaik Rīgas 1.slimnīca vēl bija ātrās un neatliekamās palīdzības slimnīca. Arī 1991. gada 20.janvārī, OMON uzbrukumā Iekšlietu ministrijai un Bastejkalna apšaudē, ievainotos veda uz Rīgas 1.slimnīcu. Vispārzināma bija patiesība par slimnīcas dienestu darbību kas bija sakārtota tā, lai pacients ar nopietnu dzīvības vai veselības apdraudējumu, visātrākā veidā nokļūtu uz operāciju galda.

Ar emocijām un pārdomām par barikāžu notikumiem dalījās slimnīcas darbinieki. Paldies par atmiņām, drosmi un paveikto! Par nozīmīgo ierakstu slimnīcas vēsturē.