Jaunumiuz jaunumiem

Aktualitātes un svarīga informācija Covid-19 sakarā

Reaģējot uz Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laiku, Rīgas 1.slimnīcā ir noteikti sekojoši pakalpojumu ierobežojumi:

Rehabilitācijas klīnika – daļēji pārtrauc darbu, ievērojot šādus nosacījumus:

 • pabeigt ārstēšanu subakūtiem pacientiem, kuri saņem valsts apmaksātus pakalpojumus;
 • maksas pakalpojumu sniegšanu pārtraukt pilnībā.

Aferēzes centrs  - sniedz pakalpojumus  tikai onkoloģiskiem pacientiem.
 

Ķirurģijas klīnika:
 • 7.nodaļa, 11.nodaļa un  12. nodaļa -  pārtrauc darbu.
 • 8.nodaļa  - daļēji pārtrauc darbu, ievērojot Slimnīcas darbības specifiku ārkārtējās situācijas laikā.
Ķirurģijas klīnikas ārsti turpina sniegt pakalpojumus, ievērojot  nosacījumu:
veikt onkoloģiskas, traumatoloģiskas, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru neveikšanas rezultātā var iestāties invaliditāte.

Stomu kabinets - turpina sniegt pakalpojumus tikai onkoloģiskiem pacientiem.

Ķirurģijas klīnikas ārsti turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus poliklīnikās, primāri izvēloties saziņas veidu - attālināta konsultācija. 

Kardioloģijas un internās medicīnas  klīnika ( 5., 6., 9. nodaļa) - pārtrauc darbu, pabeidzot sniegt pakalpojumu tiem pacientiem, kuriem ir uzsākta ārstēšana. 

Kardioloģijas un internās medicīnas klīnikas ārsti turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus poliklīnikās, primāri izvēloties saziņas veidu - attālināta konsultācija. 

Ginekoloģijas nodaļa (10.nodaļa) - pārtrauc darbu.
Ginekoloģijas nodaļas ārsti turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus poliklīnikās, primāri izvēloties saziņas veidu - attālināta konsultācija. 

Dermatoloģijas un seksuāli transmisīvo slimību klīnika  - pārtrauc dienas stacionāra darbu, pabeidzot sniegt pakalpojumu tiem pacientiem, kuriem ir uzsākta ārstēšana.
Dermatoloģijas un seksuāli transmisīvo slimību klīnikas ārsti turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus poliklīnikās, primāri izvēloties saziņas veidu - attālināta konsultācija, ja tāda ir iespējama

Diagnostiskās radioloģijas klīnikā tiks nodrošināti datortomogrāfijas, magnētiskās rezonanses, doplerogrāfijas, ultrasonogrāfijas, rentgena pakalpojumi. Darbu turpina sniedzot pakalpojumus pacientiem, kuriem ir ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums, veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai, ievērojot slimnīcas darbības specifiku ārkārtējās situācijas laikā. 

Endoskopijas nodaļa darbu turpina sniedzot pakalpojumus pacientiem, kuriem ir ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai, ievērojot slimnīcas darbības specifiku ārkārtējās situācijas laikā.

Īslaicīgas sociālās aprūpes nodaļa turpina darbu, pastiprināti ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Funkcionālās diagnostikas nodaļa -  daļēji pārtrauc darbu, ievērojot šādus nosacījumus:
elektrokardiogrammas pakalpojumi tiks nodrošināti pacientiem, kuriem ir ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai, ievērojot slimnīcas darbības specifiku ārkārtējās situācijas laikā.
Tiks pārtraukti šādi pakalpojumi: ehokardiogrāfija, veloergometrija, holtera monitorēšana, spirogrāfija, asins spiediena diennakts monitorēšana.

Ambulatorā daļa turpina darbu, ievērojot šādus nosacījumus:
Poliklīnika  “Šarlotes” un  poliklīnika “Bruņinieku”  turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus poliklīnikās, primāri izvēloties saziņas veidu - attālināta konsultācija. 
Tiek pārtraukti šādi pakalpojumi: encefologrāfija, miega poligrāfija, spirogrāfija, audiometrija, elektromiogrāfija, rinomanometrija u.c.
 

Zobārstniecības nodaļas darbība tiek daļēji pārtraukta, ievērojot šādus nosacījumus:
pārtraukta higiēnista pakalpojumu sniegšana pilnībā.
Zobārstniecības pakalpojumi tiek sniegti daļēji, tikai tiem pacientiem, kam pakalpojums nepieciešams akūti vai  kuriem  nepieciešams nodrošināt terapijas nepārtrauktību.

Arodveselības nodaļa pārtrauc darbu.

Anestezioloģijas dienests – ierobežots darbs, nodrošinot tikai Slimnīcas darbības ietvaros ārkārtējās situācijas laikā nepieciešamos anestezioloģijas pakalpojumus.

Intensīvā terapija - pārtrauc darbu daļēji, nodrošinot pakalpojumus, Slimnīcas darbības ietvaros ārkārtējās situācijas laikā.

Sāpju centrs ierobežo  dienas stacionāra un ambulatoro pakalpojumu sniegšanu, turpinot sniegt pakalpojumus, saskaņā ar slimnīcas vadības norādēm.

Operāciju bloks,  t.sk. Centrālā sterilizācijas nodaļa - darbs pārtraukts daļēji, nodrošinot pakalpojumus, Slimnīcas darbības ietvaros ārkārtējās situācijas laikā.
 

3.nodaļa (LOR)  - pārtrauc darbu.
3.nodaļas (LOR) ārsti turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus poliklīnikās, primāri izvēloties saziņas veidu - attālināta konsultācija. 

Oftalmoloģijas (4.nodaļa) - pārtrauc darbu.
Oftalmoloģijas (4.nodaļa)  ārsti turpinās sniegt ambulatoros pakalpojumus poliklīnikās, primāri izvēloties saziņas veidu - attālināta konsultācija. 

 

Svarīgi, pirms pakalpojuma saņemšanas jāparaksta veidlapa par to, ka pacients:

 • pēdējo 14 dienu laikā nav izbraucis ārpus Latvijas;
 • nav atradies ciešā kontaktā ar personām, kas pēdējo 14 dienu laikā ir bijušas ārpus Latvijas;
 • nav atradies ciešā kontaktā ar personām, kam medicīniski apstiprināta  inficēšanās  ar COVID-19;
 • nav medicīniski apstiprināta  inficēšanās  ar COVID-19.

Īpaši piesardzības pasākumi piemēroti Īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas klientiem:

 • aizliegts klientu  iestāšanās un izstāšanās formalitāšu kārtošanā piedalīties trešajām personām;
 • nodaļā aizliegts ienākt trešajām personām (t.sk. apmeklētājiem);
 • klientiem aizliegts pamest nodaļas telpas;
 • pienesumus klientiem nodos personāls, saņemot tos no tuviniekiem pie nodaļas ārdurvīm.

Ārkārtējās situācijas laikā slimnīcas administrācija neveic klientu apkalpošanu  klātienē.

Slēgtas 2.korpusa sānu durvis. Pacientu plūsma organizēta caur centrālajām ieejas durvīm, kur pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi. 

 

Latvijā spēkā stājušies ierobežojumi, kas noteikti saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim, ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.
Ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai vienotais diennakts tālrunis 8345

No 23.marta pacienti pēc iepriekšēja pieraksta valsts apmaksātas COVID-19 analīzes var nodot Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī. Laboratorisko izmeklējumu veikšana ārpus galvaspilsētas tiek nodrošināta E. Gulbja laboratorijas filiālēs un “Centrālās laboratorijas” analīžu nodošanas punktos.

Visu analīžu nodošanas punktus iespējams aplūkot interaktīvajā kartē: http://j.mp/2xb6vtY .

Valsts apmaksātas analīzes uz COVID-19 veic personām, kurām ir simptomi (klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpas trūkums bez cita iemesla, kas pilnībā izskaidro klīniskās izpausmes) un cilvēks pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijis ārzemēs vai bijis ciešā kontaktā ar COVID-19 slimnieku (personas, kuras Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir atzinis par COVID-19 infekcijas slimnieka kontaktpersonām).

Svarīgi – uz analīžu nodošanas punktiem drīkst ierasties tikai ar savu automašīnu un tikai iepriekš piezvanot un pierakstoties. Bez pieraksta, ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties aizliegts!

     Ja vēlaties iegūt informāciju vai uzdot jautājumus par COVID-19,  zvaniet uz Slimību profilakses un kontroles centra informatīvo tālruni 67387661 (darba dienās, no 08:30 līdz 21:00, brīvdienās - sestdien un svētdien no plkst. 8:30 līdz 17:00).
SPKC speciālisti sniegs iedzīvotājiem atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, tostarp par rekomendācijām attiecīgajā situācijā un norādīs, kur var meklēt vairāk informācijas par interesējošo  tēmu.
Par laboratorisko izmeklējumu veikšanu jāzvana uz  tālruņa numuru 8303 katru dienu no plkst.9:00 līdz plkst.18:00
Savukārt uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana tikai tādos gadījumos, kad slimības simptomi ir smagi, proti, ja ir ļoti augsta temperatūra un elpas trūkums.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 strādās visu diennakti, mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultēs akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. Tomēr šis ir medicīnisko konsultāciju tālrunis, tāpēc informāciju par Covid-19 analīzēm vai citām uzziņām par Covid-19 ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs.