14.novembris Pasaules diabēta diena

Ik gadu Latvijā pirmreizēji tiek reģistrēti vidēji 6-7 tūkstoši pacientu ar cukura diabētu.

Cukura diabēta gadījumā ir svarīgi apzināties, kādas veselības problēmas var attīstīties ilgtermiņā. Cilvēkiem gados cukura diabēts nebūt nav vienīgā diagnoze, bet gan kombinējas, piemēram, ar kādu sirds un asinsvadu slimību.

Palielināts risks saslimt ar 2. tipa cukura diabētu ir cilvēkiem ar lieku svaru, mazkustīgu dzīvesveidu, paaugstinātu holesterīna līmeni asinīs, paaugstinātu asinsspiedienu un smēķētājiem. Šie ir tā saucamie ietekmējamie jeb maināmie riska faktori, jo katram pašam tos ir iespējams mazināt vai novērst, izmainot savus ēšanas, fiziskās aktivitātes un citus ieradumus. Diemžēl no cilvēka neatkarīgs riska faktors ir iedzimtība – ja ir pirmās pakāpes radinieks ar 2. tipa cukura diabētu, tad risks saslimt ir būtiski palielināts.

Ikvienam ir svarīgi apzināt savu risku, pieņemt lēmumu un savlaicīgi rīkoties, lai izvairītos no  saslimšanas ar cukura diabētu.

14.novembrī, no plkst. 10:00 līdz 12:00 Pasaules Diabēta dienā, Rīgas 1.slimnīca aicina ikvienu interesentu, jo īpaši cilvēkus ar lieko svaru, bez maksas noteikt:
  • cukura līmeni asinīs;
  • ķermeņa masas indeksu (ĶMI);
  • saņemt informāciju no ārsta par to, ko var darīt!
Pasākuma norises vieta:
Bruņinieku iela 5, korpuss nr.2 (centrālā ēka), konferenču zāle