Zobu higiēnae-pieraksts

 

   Maksas konsultācijas / izmeklējuma vai procedūras cenai tiks pievienota papildus izmaksu pozīcija: vienreizlietojamo individuālo aizsardzības līdzekļu komplekts (COVID-19 izplatības ierobežošanai). Cena: EUR 1.50. Šī izmaksu pozīcija sedz medicīniskā personāla vienreiz lietojamo individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanas izmaksas, darbā ar pacientu.
 
Mutes dobuma higiēna ir zobu un smaganu saslimšanu profilakses procedūra, kas sevī ietver zobakmens un mīkstā zobu aplikuma noņemšanu, zobu pulēšanu ar sodas strūklu un profesionālo pastu, kā arī zobu pārklāšanu ar fluora aplikāciju vai citiem zobus stiprinošiem līdzekļiem.

Mutes dobuma higiēna ir viens no visefektīvākajiem veidiem, lai pasargātu zobus un veicinātu minerālvielu dabisko atjaunošanās procesu.

Profesionāla zobu higiēna bērniem apmaksā vienu reizi gadā, izņemot 7, 11, 12 gadu vecumu, kad zobu higiēnu var veikt divas reizes gadā. Netiek apmaksāta silantu aplikācija.

Zobu higiēnists iedrošina bērnu turpmākajai vizītei pie zobārsta, radina pie manipulācijām mutes dobumā. Pirmajai higiēnista vizītei nav konkrēta vecuma ierobežojuma - svarīgi tikai, lai bērns būtu gatavs sadarbībai.