Zobārstniecībae-pieraksts

Palīdzība akūtu zobu sāpju gadījumā

Lai uzlabotu palīdzības sniegšanu akūtos gadījumos un samazinātu gaidīšanas rindas,

no 1.septembra ir izveidotas akūtās pieņemšanas stundas katram ārstam.

Uz akūtās pieņemšanas stundām tiek veidots pieraksts ne vēlāk kā 5 darba dienas. Katra ārsta pieņemto pacientu skaits ir limitēts, nevar tikt garantēts pieraksts pie konkrēta ārsta.

Atgādinām, kādos gadījumos pacientu pieņem akūtajās stundās:
• ir akūtas, nepārejošas zobu sāpes,
• zobu traumas,
• vaiga vai (un) smaganu tūska.
Akūtajā stundā ārsts var veikt apskati, lai noformētu izziņu par mutes dobuma stāvokli.
Akūtajā stundā ārsts neveic kanālu ārstēšanu (otrais vai nākamais seanss)!
Zobu kanālu tālākai ārstēšanai, pēc pirmās palīdzības sniegšanas, pacientiem jāmeklē zobārstniecības iestāde, kur iespējams pierakstīties uz šo procedūru.
Informācija par iestādēm, kas ir noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu zobārstniecības palīdzību bērniem līdz 18 gadiem un gaidīšanas rindas pieejama http://www.vmnvd.gov.lv/lv/rindapiearstalv un reģistratūrā.

_____________________________________________

Rīgas 1.slimnīcas zobārstniecības nodaļa izveidota, pievienojot slimnīcai Bērnu zobārstniecības poliklīniku, kas ilgstoši darbojās Stabu ielā 9. Šobrīd tiek sniegta plaša spektra zobārstnieciskā palīdzība gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Kvotu ietvaros bērniem līdz 17 gadiem (ieskaitot)  valsts programmā paredzētos zobārstniecības pakalpojumus apmaksā Nacionālais veselības dienests. Pakalpojumus, kuri tajā nav ietverti, apmaksā pacients.

Valsts apmaksātie pakalpojumi bērniem:

  • zobārsta konsultācija;
  • zobu labošana, tai skaitā sakņu kanāla ārstēšana;
  • zobu RTG diagnostika, tai skaitā ortopantomogramma - tikai ar ārsta nozīmējumu. Ortopantomogammas ieraksts uz diska - par papildu samaksu;
  • profesionāla zobu higiēna - vienu reizi gadā, izņemot 7, 11, 12 gadu vecumu, kad zobu higiēnu var veikt divas reizes gadā. Netiek apmaksāta silantu aplikācija;
  • ķirurģiskā palīdzība (ekstrakcijas, lūpu saitīšu operācijas, mēles saitīšu operācijas u.c.);
  • ortodontiskā konsultācija (vienu reizi gadā).

Kā sagatavot bērnu zobārsta apmeklējumam, var iepazīties šeit

Pieaugušajiem zobārstnieciskā palīdzība tiek sniegta par maksu. Ir līgumi ar apdrošināšanas sabiedrībām.

RTG kabinets

Profesionāli RTG laboranti veic zobu RTG uzņēmumus gan nodaļas pacientiem, gan arī pacientiem, kas ārstējas citos zobārstniecības kabinetos. Nepieciešams ārsta nosūtījums.

Veicam arī Panorāmas rentgenuzņēmumus, kas nodaļas ārstiem pieejami Romex datorprogrammā, pacientiem no citiem zobārstniecības kabinetiem tiek izsniegti ieraksti kompaktdiskā. Ieraksts ietver Romex programmas daļu un ir iekļauts uzņēmuma cenā.