VAKCINĀCIJA PRET COVID-19e-pieraksts

Vakcinācija tiek organizēta, balstoties uz brīvprātības principu. Informāciju par Covid-19 vakcinācijas kārtību un konkrētā periodā vakcinējamo personu mērķa grupām nodrošina NVD nodrošina tīmekļvietnē www.vmnvd.gov.lv > Covid-19 >Covid-19 vakcinācija;

Vakcinēšana tiek veikta Bruņinieku ielā 5, 2.korpusā 1.stāvā vakcinācijas kabinetā, lūdzam sekot izvietotajām norādēm.

Process aizņem 10 minūtes (+15 min ārstu novērošana) vienai personai.

 • Informācija par vakcināciju tiek ievadīta sistēmā www.eveseliba.gov.lv, nepieciešamības gadījumā, vakcinācijas faktu pacients var izdrukāt pats.

 • Savu vakcinācijas fakta dokumentu / sertifikātu vari atrast: www.covid19sertifikats.lv
  Lai apskatītu / lejuplādētu sertifikātu ir nepieciešama stingrā autorizācija - ar interneta bankas kontu vai eID karti. Sertifikāts ir pieejams QR koda veidā ko var lejuplādēt savā viedierīcē vai arī PDF izdrukas izskatā, ko var izdrukāt un glabāt papīra formātā.

Svarīgi:

 • Ja personai, nav pieejams internets vai internetbanka, tad vakcinācijas sertifikātu var iegūt: Valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centros. (vairāk informācijas - spied šeit.)
 • Gadījumos, ja pacients ir saņēmsi vakcīnu ārzemēs, tad vakcinācijas fakta konstatācija ir iespējams atzīt atbilstoši NVD prasībām. (vairāk informācijas - spied šeit)  vai zvanot: +371 80001234

Pieteikties vakcīnai var  www.manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, norādot Rīgas 1.slimnīcu kā vakcīnas saņemšanas vietu.

Ierodoties uz vakcināciju, personai ir jāņem līdzi: 

 • ID karte vai pase

Pieejamas pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1”

Pielāgotās vakcīnas “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1” ir paredzētas lietošanai personām no 12 gadu vecuma, kuras saņēmušas vismaz primāro vakcināciju pret Covid-19. Šīs pielāgotās vakcīnas ir oriģinālo vakcīnu “Comirnaty” (Pfizer/BioNTech) un “Spikevax” (Moderna) izmainītas versijas, kas paredzētas aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu.  

Vakcīnas ir pielāgotas, lai labāk atbilstu cirkulējošajiem Covid-19 paveidiem, tādējādi sagaidāms, ka tās nodrošinās optimālu aizsardzību pret Covid-19 laikā, kad vīruss attīstās un pārveidojas. Balstvakcinācija nodrošina papildu aizsardzību pret vīrusu un līdz minimumam samazina smagas slimības, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19 infekcijas. 

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendāciju Covid-19 rudens sezonai, sezonāla vakcinācija pret Covid-19 ir ieteicama visai sabiedrībai. Vakcinācija stingri rekomendējama: 

 • veselības aprūpes personālam; 
 • senioriem vecumā no 65 gadiem; 
 • cilvēkiem ar hroniskām slimībām; 
 • imūnsupresētiem cilvēkiem un viņu ciešām kontaktpersonām; 
 • ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un viņu aprūpes personālam; 
 • grūtniecēm. 

Nacionālais veselības dienests vērš uzmanību, ka 2022. gada rudens sezonā tiek rekomendēts: 

 • veikt primāro vakcināciju, ja tā vēl nav saņemta; 
 • veikt balstvakcināciju, ja pagājuši: 

- 3 mēneši pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas cilvēkiem no 65 gadu vecuma un imūnsupresētiem cilvēkiem; 

- 6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas pārējiem cilvēkiem; 

- 4-6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pārslimota Covid-19. 

Šīs vakcīnas ir apstiprinātas lietošanai visā Eiropas Savienībā.