Rehabilitācijas klīnika piedāvā jaunākās un efektīvākās metodes, lai atbalstītu pacientus kustību spēju atgūšanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā. Viena no šīm modernajām metodēm ir triecienviļņu terapija (TVT).

Triecienviļņu terapijas būtība un priekšrocības

Triecienviļņu terapija (TVT) ir medicīniska procedūra, kas izmanto augstas enerģijas akustiskos viļņus, lai ārstētu dažādas muskuloskeletālās sistēmas problēmas. TVT darbojas, nosūtot akustiskos viļņus uz ārstējamo ķermeņa daļu, stimulējot audu atjaunošanos, uzlabojot asinsriti un veicinot dziedināšanas procesus.

Triecienviļņu terapijas priekšrocības

Efektīva sāpju mazināšana: TVT ir pierādījusi sevi kā efektīvu līdzekli dažādu hronisku un akūtu sāpju mazināšanā.
Ātra atveseļošanās: Procedūra veicina ātrāku audu atjaunošanos un dziedināšanu, palīdzot pacientiem ātrāk atgriezties pie ikdienas aktivitātēm.
Neinvazīva metode: TVT ir neinvazīva procedūra, kas nozīmē, ka nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās vai anestēzija.
Minimālas blakusparādības: TVT ir saistīta ar minimālām blakusparādībām, piemēram, īslaicīgu apsārtumu vai jutīgumu ārstējamajā zonā.
Uzlabota asins cirkulācija: Akustiskie viļņi uzlabo asinsriti ārstējamajā zonā, veicinot labāku audu oksigenāciju un vielmaiņu.
Samazināta nepieciešamība pēc medikamentiem: TVT var samazināt nepieciešamību pēc pretsāpju medikamentiem vai pretiekaisuma līdzekļiem.
Daudzveidīgas pielietošanas iespējas: TVT var izmantot dažādu muskuļu-skeleta sistēmas problēmu ārstēšanā, piemēram, plantārā fascīta, Ahileja tendinīta, pleca kalcificētā tendinīta un daudzu citu stāvokļu ārstēšanā.

Triecienviļņu terapija (TVT) tiek plaši izmantota dažādu muskuļu-skeleta sistēmas problēmu ārstēšanai, piedāvājot efektīvu un neinvazīvu risinājumu daudziem pacientiem. Šeit ir daži no galvenajiem lietojumiem:

Ortopēdiskas problēmas
Plantārais fascīts: TVT palīdz mazināt sāpes un iekaisumu pēdas apakšdaļā, kas rodas sakarā ar plantārās fascijas iekaisumu.
Ahileja tendinīts: Šī terapija ir efektīva Ahileja cīpslas iekaisuma un sāpju ārstēšanā, uzlabojot cīpslas dziedināšanu – palielinās kolagēna sintēze un paātrinās cīpslas reģenerācija
Kalcifikācijas mazināšana: triecienvilnis iedarbojas uz kalcija un sāļu nogulsnēm, sašķeļot sīkos putekļos, kas uzsūcas audos ar limfātiskās sistēmas palīdzību – mazinās sāpes un uzlabojas kustību apjoms.

Sporta traumas
Tenisa elkonis: TVT samazina sāpes un iekaisumu, kas saistīts ar laterālo epikondilītu, veicinot ātrāku atveseļošanos.
Golfera elkonis: Tāpat kā tenisa elkonis, golfera elkonis ir stāvoklis, ko TVT var efektīvi ārstēt, mazinot sāpes un atjaunojot cīpslu veselību.
Muskuļu un saišu traumas: TVT palīdz ārstēt dažādas muskuļu un saišu traumas, stimulējot audu atjaunošanos un mazinot sāpes.
Hroniskas sāpes
Muguras sāpes: TVT var būt efektīva hronisku muguras sāpju mazināšanā, īpaši, ja tās ir saistītas ar muskuļu sasprindzinājumu vai fascijas iekaisumu.
Gūžas sāpes: Terapija var palīdzēt mazināt gūžas sāpes, kas saistītas ar tendinītu vai citiem iekaisuma procesiem.
Citas muskuloskeletālas problēmas
Kaulu stimulācija: TVT var izmantot kaulu augšanas stimulēšanai, piemēram, pēc lūzuma, lai veicinātu ātrāku kaulu dziedināšanu.
Pēdas un potītes sāpes: Terapija var palīdzēt ārstēt dažādas pēdas un potītes problēmas, piemēram, hroniskas sāpes vai iekaisumus.

Triecienviļņu terapijas procedūras norise

Triecienviļņu terapijas procedūra sākas ar pacienta novietošanu ērtā pozā, lai piekļūtu ārstējamajai ķermeņa daļai. Terapeits uzklāj želeju uz ādas, lai nodrošinātu efektīvu akustisko viļņu pārnesi. Izmantojot speciālu ierīci, terapeits nosūta augstas enerģijas akustiskos viļņus uz skarto zonu, pielāgojot intensitāti atbilstoši pacienta komforta līmenim. Procedūra parasti ilgst 15-20 minūtes, un pacients var sajust nelielu diskomfortu vai vibrāciju ārstējamajā vietā. Pēc procedūras, jāievēro 48h miera režīms apstrādātajai zonai (nevar apmeklēt aktīvus treniņus), tālāk terapeits sniegs ieteikumus par turpmāko aprūpi un iespējamām atkārtotām sesijām.

Triecienviļņu terapijas drošība un kontrindikācijas

TVT nav piemērota visiem pacientiem, un pastāv dažas kontrindikācijas, kuras jāņem vērā:
Locītavu implanti: piemēram, endoprotēzes.
Grūtniecība: Triecienviļņu terapiju nedrīkst veikt grūtniecības laikā, jo tas var ietekmēt augļa attīstību.
Asinsrites traucējumi: Cilvēkiem ar smagiem asinsrites traucējumiem, piemēram, trombozi vai smagiem asinsvadu traucējumiem, TVT var nebūt ieteicama.
Ļaundabīgi audzēji: Terapiju nedrīkst veikt pacientiem ar vēzi ārstējamajā zonā, jo triecienviļņi var veicināt audzēja izplatīšanos.
Infekcijas: Ja ārstējamajā zonā ir aktīva infekcija vai iekaisums, TVT nav ieteicama, jo tā var pasliktināt stāvokli.
Nervu vai muskuļu slimības: Cilvēkiem ar noteiktām nervu vai muskuļu slimībām, piemēram, neiropātiju, var būt paaugstināts komplikāciju risks.
Sirds un asinsvadu slimības: Pacientiem ar smagām sirds un asinsvadu slimībām, īpaši tiem, kuriem ir sirds elektrokardiostimulatori, TVT var nebūt droša.

Kāpēc izvēlēties triecienviļņu terapiju Rīgas 1. Slimnīcā?

  • Pieredzējusi komanda: Mūsu rehabilitācijas komandu veido pieredzējuši speciālisti, kuri nepārtraukti apgūst jaunākās rehabilitācijas metodes un tendences.
  • Mūsdienīgas telpas: Rehabilitācijas klīnika ir aprīkota ar modernākajām medicīnas tehnoloģijām, nodrošinot pacientiem visaugstākās kvalitātes aprūpi.
  • Uz pacientu vērsta aprūpe: Mēs koncentrējamies uz pacientu komfortu un ārstēšanas efektivitāti, nodrošinot pozitīvu un atbalstošu rehabilitācijas pieredzi.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR TRIECIENVIĻŅU TERAPIJU

Jā, nosūtījums ir obligāti nepieciešams, lai speciālists kurš veic procedūru zinātu gan zonu, gan nepieciešamo procedūru skaitu.

Nosūtījumu var izrakstīt: ģimenes ārsts vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts

Parasti nepieciešami vairāki seansi (3-5 vai vairāk), atkarībā no pacienta stāvokļa un terapijas mērķiem. Terapeits izstrādās individuālu ārstēšanas plānu, pamatojoties uz jūsu vajadzībām.

Nākot uz triecienviļņu terapiju ir nepieciešams vismaz viens no šiem izmeklējumiem:
Rentgena izmeklējumi: Rentgenogrammas var palīdzēt noteikt kaulu stāvokli, kalcija nogulsnes vai citas strukturālas izmaiņas, kas var ietekmēt ārstēšanas plānu.
Ultrasonogrāfija (USG): Ultraskaņas izmeklējumi ir noderīgi, lai novērtētu mīksto audu stāvokli, cīpslu, saišu un muskuļu bojājumus.
Magnētiskās rezonanses attēlveidošana (MRI): Ja nepieciešams, MRI var sniegt detalizētu informāciju par dziļākiem audiem un palīdzēt precīzi diagnosticēt problēmas vietu.