Multiplās sklerozes rehabilitācija.
Amiotrofās laterālās sklerozes rehabilitācija

Multidisciplināra programma, kurā vienuviet apvienoti fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, funkcionālie speciālisti, modernākās robotizētās un fizikālās medicīnas tehnoloģijas, lai sniegtu rehabilitāciju pacientiem ar multiplo sklerozi un amiotrofisko laterālo sklerozi.

Multiplā skleroze ir hroniska autoimūna saslimšana, kas skar galvas un muguras smadzenes, traucējot nervu sistēmas darbībai un bojājot nervu šķiedras.
Amiotrofiskā laterālā skleroze ir centrālās nervu sistēmas slimība, kas skar galvas un muguras smadzenes, izraisot neirodeģeneratīvos traucējumus, kā rezultātā rodas kustību un līdzsvara traucējumi.

Rehabilitācijas laikā tiek veikta pacienta klīniskā stāvokļa un funkcionēšanas traucējumu novērtēšana, dokumentēšana, komplikāciju profilakse, individuālā rehabilitācijas plāna izveide, kustību funkciju uzlabošana, gaitas stereotipa, līdzsvara reakcijas uzlabošana, pacienta un piederīgo izglītošana un informēšana, sociālā integrācija, palīglīdzekļu pielāgošana, sniegtas rekomendācijas un iekļaušana dinamiskās novērošanas reģistrā.

Mērķa grupa:
Pacienti ar funkcionēšanas traucējumiem vecumā no 18 gadiem, kas ir medicīniski stabili un, kam medicīniskas rehabilitācijas potenciāls un motivācija rehabilitācijai vērtējami kā pietiekoši.

Rehabilitācijas programmas mērķi
Atbilstoši individuāli izstrādātam medicīniskās rehabilitācijas plānam.

TERAPIJĀ IZMANTOJAMIE ROBOTIZĒTIE TRENAŽIERI:

Luna EMG ir rehabilitācijas robots, kas izstrādāts, lai fizikālā terapija būtu interaktīva neiroloģiskiem un ortopēdiskiem pacientiem, palielinot viņu muskuļu spēku, koordināciju un kustības diapazonu. … Robots var palīdzēt pacientiem ilgāk saglabāt  mobilitāti un palēnināt muskuļu distrofijas procesu.

THERA-Trainer balo ir piemērota pacientiem ar iedzimtu vai iegūtu stāvēšanas spējas ierobežojumu vai zudumu. THERA-Trainer balo ļauj droši piecelties no ratiņkrēsla atkarībā no lietotāja situācijas ar vai bez citu personu palīdzības. Ierīce THERA-Trainer balo ir piemērota pacientiem ar līdzsvara un koordinācijas traucējumiem stāvot.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (FAQ):

Mobilitātes traucējumu gadījumā:
Fizioterapija, Tehnisko palīglīdzekļu piemērošana, Trenažieri, Gaitas terapija, Alter-G, Reoambulator, Fizioterapija baseinā

Līdzsvara un koordinācijas traucējumu gadījumā:
Fizioterapija, Tehnisko palīglīdzekļu piemērošana, Līdzvara un koordinācijas robotterapija, Thera Balo, Tymo, Challenge-disc

Rokas funkcijas traucējumu gadījumā: (ADL, pašaprūpe)
Ergoterapija, Tehnisko palīglīdzekļu piemērošana, Rokas robotterapija, Pablo, Myro, Amadeo, E-link, Luna-EMG

Disfāgijas, disfonijas gadījumā:
Nodarbības ar audiologopēdu, Uztura speciālista konsultācija, Izziņas un komunikācijas traucējumi, Nodarbības ar audiologopēdu, Tehnisko palīglīdzekļu piemērošana

Kognitīvo traucējumu gadījumā:
Kognitīvā terapija, Myro, Rehacom

Psiholoģiskas grūtības, depresijas, trauksmes gadījumā:
Klīniskais psihologs, Masāža, Hidroterapija, Medikamenti, Flotācijas terapija

Spasticitātes gadījumā
Fizioterapija, Miera ortozes, Perorālie medikamenti, Botulīna toksīna injekcijas, Gaitas terapija, Reoambulator, Rokas terapija, Amadeo, E-link, Luna-EMG, CPM (Continious passive motion), Artromot S4, FYSIOTEK 300TS, Modernā fizikālā terapija, Triecienviļņu terapija, FMS Funkcionāla magnētiskā stimulācija

Sāpju gadījumā:
Fizioterapija, Fizikālā terapija, Perorālie medikamenti, Blokādes, trigerpunktu infiltrācijas injekcijas, Modernā fizikālā terapija, HILT Augstas intensitātes lāzerterapija, FMS Funkcionāla magnētiskā stimulācija, MR-terapija Mērķētas radiofrekvences terapija, Triecienviļņu terapija

Pazemināta slodzes tolerances gadījumā:
Fizioterapija, Izglītošana, Trenažieri, Uztura speciālista konsultācija, Medikamenti, Fizioterapija baseinā, Gaitas terapija, Alter-G, Reoambulator

Lai pieteiktos rehabilitācijas pakalpojumam, lūdzam sazināties ar Rīgas 1.slimnīcas rehabilitācijas koordinatoru, pa tālruni: 67366323 (taustiņš 2, Rehabilitācijas pakalpojumi)

vai jāaizpilda e-pieteikuma forma un mēs ar Jums sazināsimies darba dienās, 24h laikā.

• Pase vai ID karte
  • Apdrošināšanas polise
  • Nosūtījums 027/u forma, (Valsts apmaksāts pakalpojums)
  • Iepriekš veiktie izmeklējumi, izraksti

Lūdzam ziņot par to Klīnikas koordinatoram (67366323) vai Jūsu funkcionālajam speciālistam vismaz 24 stundas iepriekš.

• Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu attaisnotu iemeslu dēļ (piemēram, akūta saslimšana vai hroniskas slimības saasinājums, pirmās pakāpes radinieka vai laulātā nāve, par ko 2 nedēļu laikā tiek uzrādīts attiecīgs dokuments – izraksts no stacionārās/ambulatorās pacienta medicīniskās kartes – veidlapa Nr.027/u , dzimšanas/miršanas apliecība), pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas , bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas sākumā.
  • Ja pacients atsakās saņemt pakalpojumu neattaisnoto iemeslu dēļ, pakalpojums tiek piedāvāts nākamajam pacientam no gaidītāju rindas, bet atteicies pacients nokļūst gaidītāju rindas galā.
  • Pacients var tik izslēgts no Valsts apmaksāta pakalpojuma gaidītāju rindas, ja pacients atkārtoti, vismaz 2 reizes, atsakās ierasties vai atkārtoti, ilgstoši nav iespējams sazināties ar pacientu (telefoniski, elektroniski).