Masāžae-pieraksts

Masāža ir viens no vecākajiem dziedniecības veidiem. Masāža  iedarbojas uz organismu kā mehānisks kairinājums, ko rada, izmantojot tādus paņēmienus kā glāstīšana, berzēšana, mīcīšana un vibrācija. Masāžas ietekmes pamatā ir humorāli reflektori procesi, ko regulē centrālā nervu sistēma. Procesus papildina vietējās reakcijas audos, ko izraisa masāžas mehāniskā iedarbība. Masāža iedarbojas arī uz reflektori saistītiem orgāniem un orgānu sistēmām. Iedarbības rezultātā  uzlabojas apasiņošana, notiek muskuļu tonizācija, tiek veicināta organisma funkciju normalizēšanās vai uzlabošanās dažādu slimību gadījumos. Adekvāta reakcija uz masāžu ir patīkama audu sasilšanas sajūta, sāpju mazināšanās, vispārējās pašsajūtas uzlabošanās.

Masāža ir manuāla ārstēšanas tehnika, kurā tiek veikta mehāniska iedarbe uz ādu, zemādu un muskulatūru.

Rīgas 1.slimnīcas Rehabilitācijas klīnika piedāvā dažādus masāžas veidus:

ZĪDAIŅU MASĀŽA

INDIKĀCIJAS:

 • balsta kustību sistēmu saslimšanas: muskuļu distonijas (paaugstināts vai pazemināts muskuļu tonuss), iedzimti muskuļu, pēdu defekti, gūžas locītavas mežģījums, šķībs kakls, ķermeņa asimetrija;
 • neiznēsāts bērns;
 • elpošanas orgānu saslimšanas;
 • sirds-asinsvadu sistēmas saslimšanas;
 • nervu sistēmas saslimšanas un traumas (paaugstināta uzbudināmība, kustību funkciju traucējumi, bērnu cerebrālā trieka);
 • gremošanas orgānu sistēmas saslimšanas neakūtajā stadijā;
 • pazeminātā imunitāte.

BĒRNU MASĀŽA

INDIKĀCIJAS:

 • pazemināta imunitāte;
 • rahīts;
 • plakanā pēda, „X” kājiņas, „O” kājiņas;
 • stājas traucējumi (stājas vajums, skolioze);
 • hroniskā noguruma sindroms;
 • kustību aparāta traumas (lūzumi);
 • vielmaiņas trucējumi (cukura diabēts, aptaukošanās);
 • sirds-asinsvadu sistēmas saslimšanas;
 • elpošanas orgānu saslimšanas;
 • gremošanas orgānu sistēmas saslimšanas neakutajā stadijā;
 • nervu sistēmas saslimšanas.

GRŪTNIEČU MASĀŽA

TĀ BŪS MASĀŽA JUMS ABIEM!

Ne velti saka - ja mierīga ir māmiņa, mierīgs ir arī bērniņš.

Māmiņai maigie pieskārieni palīdzēs atkal sajust vieglumu, mazulītim - drošības sajūtu, ka arī ārpasaulē viņu gaida mīlestība un rūpes.

Bez tam šī masāža palīdzēs atbrīvoties no spriedzes muskuļos (arī dzemdes) un prātā, veicinās organisma šķidrās daļas ( un tā sastāda 70-80% no ķermeņa) vienmērīgāku un harmoniskāku plūsmu, kas var mazināt sastrēgumus (piemēram, kāju tūsku). Un galvenais - tas būs laiks, veltīts tikai un vienīgi jums abiem, jo nekas nav svarīgāks par šīm brīnumu pilnajām gaidībām. Visam jānotiek saskaņā ar dabu, tādēļ tiek izmantotas dabīgās firmas " Weleda" eļļas. Pēc masāžas būs iespēja 20 - 30 minūtes vēl atpūsties vai pat iesnausties.

MASĀŽA PIEAUGUŠAJIEM

Piedāvājam dažāda veida masāžu, ieskaitot punktu, segmentāro, limfodrenāžas, taktilo, klasisko masāžu, kā arī sejas, skulpturālo, pretcelulīta, Leilani, galvas, silto akmeņu, medus, šokolādes un Tai pēdu masāžu.

VISVAIRĀK PAZĪSTAMĀ IR KLASISKĀ MASĀŽA

Klasiskās masāžas pamatā tiek izmantoti visi masāžas paņēmieni - glāstīšana, berzēšana, mīcīšana, vibrācija. Klasisko masāžu pielieto gan veseliem cilvēkiem profilaktiskos nolūkos, gan slimu pacientu rehabilitācijā. Pielietojums ir ļoti plašs - sākot no visa ķermeņa masāžas  līdz atsevišķu ķermeņa daļu masāžai (piemēram, kājas masāžas pēc lūzuma).

PUNKTU MASĀŽAS PAMATĀ IR SPIEDIENS UZ BIOLOĢISKI AKTĪVAJIEM PUNKTIEM.

Kombinācijā ar klasiskās masāžas paņēmieniem. Masierim ir nepieciešamas speciālas zināšanas akupunktūrā.

SEGMENTĀRĀS MASĀŽAS PAMATĀ IR SAIKNE: IEKŠĒJAIS ORGĀNS - NERVU SAKNĪTE - ATTIECĪGAIS MUGURKAULA SEGMENTS.

Pie patoloģiskā procesa kādā no iekšējiem orgāniem novērojamas asinsrites, muskulatūras tonusa izmaiņas attiecīgajā segmentā. Masējot šo segmentu, tiek panākta iekšējo  orgānu darbības uzlabošanos. Masāžas pielietojums ir ļoti plašs.

MANUĀLĀ LIMFODRENĀŽA IR ĪPAŠS MASĀŽAS VEIDS, KO VEIC SPECIĀLI APMĀCĪTI MASIERI.

Speciālie paņēmieni veicina limfvadu motoriku un šķidruma aizplūšanu no audiem. Manuālā limfodrenāža ir limfātiskās tūskas terapijas metode. Parasti manuālo limfodrenāžu kombinē ar kompresijas terapiju (kompresijas saitēšanu).

SPORTA MASĀŽA

Sporta masāža ir spēcīga un dziļāka ķermeņa muskuļu masāža (ja to salīdzina ar ārstniecisko vai klasisko masāžu), masāžas laikā uzmanība tiek pievērsta audu iesildīšanai, stiepšanai un locītavu kustībām. Masāžu izvēlās kā terapijas metodi nosakot fizisko aktivitāšu vai sporta veida specifiku un mērķi – iesildīšanās nepieciešamība pirms vingrošanas vai treniņa, gatavošanās augstu sasniegumu sacensībām, relaksācija pēc intensīvas fiziskas un psihoemocionālas slodzes, kā arī rehabilitācijas periods pēc sporta traumām.

TAKTILĀ JEB TAURIŅA PIESKĀRIENU MASĀŽA IR MAIGA BIOENERĢĒTISKA MASĀŽA

Pēc masāžas mazinās spriedze, tonuss, hiperaktivitāte, atjaunojas enerģētikas plūsma ķermenī. Masāžas pamatā ir izcili vieglu, glāstošu pieskārienu un punktējošas vibrācijas kopums. Masāža aktivizē un līdzsvaro muskulatūras darbību, uzlabo miegu, psihoemocionālo līdzsvaru. Taktilā masāža ir līdzeklis pret stresu, depresiju, stimulē "laimes hormona" izdalīšanos. Masāžu ieteicams  veikt dienas otrajā pusē, jo tad ādas jutīgums ir lielāks un efekts iedarbīgāks.