Plānveida ārstēšana stacionārāe-pieraksts

 

Rīgas 1. slimnīcā piedāvā plānveida stacionāru ārstēšanu terapijas, kardioloģijas, neiroloģijas, ķirurģijas, proktoloģijas, uroloģijas, fleboloģijas, neiroķirurģijas, traumatoloģijas-ortopēdijas, ginekoloģijas, otolaringoloģijas, oftalmoloģijas, gastrointestinālās endoskopijas, dermatoloģijas, dermatoveneroloģijas jomā. 

Stacionāra apstākļos iespējams veikt kompleksu diagnostisko izmeklēšanu 2-3 dienu laikā, lai atklātu veselības problēmu cēloņus, ņemot vērā iedzimtības, dzimuma, vecuma, dzīvesveida un profesijas risku faktorus. Ārsta internista pārraudzībā notiek speciālistu konsultācijas, nepieciešamie diagnostiskie un laboratoriskie izmeklējumi, piedāvātas racionālas ārstēšanas, rehabilitācijas un profilakses metodes.

 

Kardioloģijas un internās medicīnas klīnika nodrošina padziļinātu izmeklēšanu, ārstēšanu un veselības atgūšanu pacientiem, kuri sūdzas par sliktu pašsajūtu, galvassāpēm, sāpēm krūtīs, vēderā, spiediena sajūtu sirds apvidū, samaņas zudumu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, drudzi, elpas trūkumu, klepu, tūskām, ēstgribas trūkumu, svarā krišanos vai pārmērīgu svarā pieņemšanos, sliktu dūšu un vemšanu, atraugām, caureju, aizcietējumiem, nespēku, nemieru, nospiestības sajūtu, bezmiegu, dažādām lēkmēm u.c.

Ķirurģijas klīnikas augsti kvalificētie speciālisti, kuriem ir liela klīniskā darba pieredze operatīvajā terapijā, strādā jaunajā, ar pēdējās paaudzes medicīniskām iekārtām aprīkotajā operāciju blokā, kas nodrošina modernāko tehnoloģiju izmantošanas iespējas. Plaša profila ķirurģiskās manipulācijas un operācijas tiek veiktas gan ar endoskopiskām un laparoskopiskām metodēm, gan konvencionālu pieeju:

  • vispārējā ķirurģijā:

- žultsakmeņu slimības un tās sarežģījumu ārstēšana,

- kuņģa-zarnu trakta, aknu un aizkuņģa dziedzera saslimšanu ārstēšana,

- proktoloģisko saslimšanu ārstēšana,

- endokrīno saslimšanu ārstēšana,

- cirkšņu un ciskas, nabas trūces, pēcoperāciju trūces operācijas,

- ādas, zemādas un mīksto audu labdabīgu veidojumu izņemšana,

- kāju vēnu operācijas, tai skaitā ar lāzeri,

- bariatriskā ķirurģija  – kuņģa apejas operācijas un kuņģa piedurknes izveidošana;

  • traumatoloģijā:

- reparatīvas operācijas pie lielo kaulu pseidartozēm,

- pēdas locītavu artrodēze,

- Ahileja cīpslas plastika,

- artroskopiska ceļa, pleca, pēdas locītavu ārstēšana, saistīta ar saišu, skrimšļu, menisku bojājumiem, locītavu nestabilitāti un mežģījumiem;

  • neiroķirurģijā:

- starpskriemeļu diska operācijas,

- perifēro nervu, karpālā un kubitālā kanāla operācijas,

- ekstrakraniālu un intrakraniālu jaunveidojumu ekstirpācija.

Lielākā daļa operāciju tiek veiktas ar modernu neiroķirurģisko mikroskopu;

  • ginekoloģijā:

- dzemdes, dzemdes piedēkļu labdabīgu jaunveidojumu operācijas,

- sieviešu dzimumorgānu noslīdējumu operācijas,

- korekcijas operācijas pie urīna nesaturēšanas,

- diagnostiski ārstnieciskas laparaskopiskas operācijas saistībā ar grūtniecības neiestāšanos,

- dzemdes dobuma operācijas – abrāzijas un histerorezektoskopijas;

  • uroloģijā:

- operācijas prostatas saslimšanu gadījumos,

- operācijas nierakmeņu slimības gadījumā,

- urīna nesaturēšanas operācijas vīriešiem un sievietēm,

- nieres onkoloģija – biopsijas, nefrektomijas un nieres rezekcijas,

- rekonstruktīvā ķirurģija,

- dzimumlocekļa protēzes un mākslīga urīna sfinktera operācijas.

Operācijās izmanto galvenokārt mazinvazīvās metodes: endoskopija (transuretāla rezekcija urīnpūslim un prostatai, visi litotripsijas veidi), perkutānās metodes, laparaskopija, HOLEP (Holmija lāzera prostatas enukleācija).

Ķirurģijas klīnikas Aferēzes centrā no pacienta organisma izvada toksiskos vielmaiņas procesa produktus, kā arī citus endo- un eksogēnas dabas produktus, kas ietekme slimības smagumu un ilgumu. Metodi pielieto vairāk nekā 100 dažādu slimību un sindromu gadījumā.

Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas speciālisti aizsargā pacientu no sāpju un operācijas stresa nevēlamās ietekmes uz organismu, rada optimālus apstākļus operācijas veikšanai un veic pēcoperācijas uzraudzību un aprūpi. Vispārējā, spinālā, epidurālā anestēzijā vai perifēriskajā nervu pinumu un nervu blokādē izmanto jaunākās tehnoloģijas un preparātus, kas nodrošina maksimālo efektivitāti un neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz pacienta veselību.

● Ārstēšana stacionārā tiek veikta arī Dermatoloģijas un transmisīvo slimību klīniskajā centrā, Rīgas pilsētas acu centrā, Otorinolaringoloģijas nodaļā.