Neirologs - konsultācija Rīgas 1. slimnīcāe-pieraksts

NEIROLOĢIJA ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar cilvēka centrālās un perifērās nervu sistēmas slimību profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu. Neiroloģijas pamatā ir zināšanas par nervu sistēmas anatomisko uzbūvi un fizioloģisko darbību.

Neiroloģijas pamatuzdevums ir atklāt un ārstēt  nervu sistēmas patoloģijas. Šo slimību kategorijā ietilpst gan galvas un muguras smadzeņu (centrālās nervu sistēmas) saslimšanas, gan ķermeņa nervu (perifērās nervu sistēmas) un to sīkākā iedalījuma (autonomās jeb veģetatīvās nervu sistēmas un somatiskās nervu sistēmas) slimības.

Neiroloģisko slimību grupas:

• galvassāpes, reiboņi un līdzsvara traucējumi,
  • kustību traucējumu slimības (Parkinsona slimība uc.),
  • nervu sistēmas asinsvadu slimības (insults uc.), samaņas traucējumi, epilepsija,
  • deģenaratīvas nervu sistēmas saslimšanas (Alcheimers uc.),
  • perifērās nervu sistēmas saslimšanas (neiropātijas, radikulopātijas uc.),
  • mugurkaula saslimšanas,
  • veģetatīvās nervu sistēmas saslimšanas,
  • nervu sistēmas infekcijas un traumas, iedzimtas nervu sistēmas saslimšanas.

Neirologs specializējas nervu sistēmas slimību diagnostikā, ārstēšanā, pacientu izglītošanā un praktizē gan stacionārā, gan ambulatorajā pieņemšanā.

Rīgas 1.slimnīca piedāvā neiroloģisku saslimšanu ārstēšanu:

ambulatori

• neirologa konsultācijas,
  • nepieciešamos laboratoros un diagnostikos izmeklējumus,
  • medikamentozo terapiju,
  • injekcijas,
  • citu slimnīcas speciālistu konsultācijas,
  • fizikālās terapijas procedūras, fizioterapiju, masāžas,
  • dinamisku novērošanu pēc terapijas kursa un hronisku saslimšanu gadījumos.

dienas stacionārā

• ārsta neirologa pārraudzībā
  • kompleksa diagnostiskā izmeklēšana 2-3 dienu laikā,
  •  racionālas ārstēšanas, rehabilitācijas un profilakses metodes.

Dienas stacionāra pacientu ērtībām pieejamas divvietīgas un vienvietīgas palātas, katrā no nodaļām ir paaugstināta komforta palāta, kā arī speciāli aprīkota palāta pacientiem ar īpašām vajadzībām.

Bērnu neirologa kompetencē ir nervu sistēmas slimību diagnostika, ārstēšanas un profilakse bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Ārstniecības metodes tiek izvēlētas uz pierādījumiem balstītā medicīnā, ko attīsta no klīniskiem pētījumiem. Lai arī pastāv vadlīnijas, pēc kurām izvēlas terapiju, katrs pacients tiek vērtēts individuāli un saņem pielāgotu ārstēšanu. Liela daļa ārstēšanas un rehabilitācijas metodes un izpratne par veselu nervu sistēmu tiek balstīta uz atzinumu, ka pastāv neiroplasticitāte – smadzeņu šūnas atjaunojas visā dzīves garumā un spēj veidot jaunus vai aizmirst vecus kontaktus (sinapses) savā starpā.

Kā atpazīt insultu, tā simptomiem un tā profilaksi lasiet neiroloģes Noras Jurjānes ieteikumus:

"Insults ir pēkšņa slimība. Tam nav iespējams kaut kā sagatavoties iepriekš. Cilvēks var justies labi un pēkšņi zaudēt kontroli pār vienu roku vai kāju, vai sejas mīmiku, vai zaudēt runas spējas. Insults, atšķirībā no, piemēram, infarkta vai apendicīta, parasti notiek nesāpīgi. Taču tagad ārstiem ir daudz vairāk iespēju, kā palīdzēt pacientam, konstatējot pirmās slimības attīstības pazīmes."

Par epilepsijas diagnostiku un ārtēšanu iesakām ieklausīties neiroloģes, elektroencefalogrāfijas *EEG) speciālistes Marijas Čehovičas viedoklī:

“Cilvēks, nezinot, ka viņam ir epilepsijas, ilgstoši lieto antidepresantus, domājot, ka tā ir panikas lēkme. Bet šie medikamenti nepalīdz. Epilepsija ir ārstējama, tāpēc ir ļoti svarīgi to atklāt savlaicīgi,” skaidro daktere Čehoviča. Pilnu tekstu lasīt šeit: