Rentgendiagnostika (RTG)e-pieraksts

Lai veiktu rentgena izmeklējumu, obligāti nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums.

Izņēmums ir plaušu Rtg, kas nepieciešams profilaktiskai apskatei, lai piedalītos dzemdībās, uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Pacienti uz izmeklējumu ierodas pēc iepriekš veikta pieraksta.

Pieteikties pakalpojumam iespējams:

- zvanot uz vienoto informācijas centru pa tālruni +371 67366323 (darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00);

- elektroniski mājaslapā https://www.1slimnica.lv/lv/e-pieraksts;

Rentgena izmeklējumu var veikt laikā no 8:00-19:00, izņemot Rtg ar kontrastvielu. Ar kontrastvielu drīkst veikt tikai vienu izmeklējumu dienā, tam veic pierakstu no rīta uz plkst 9:00. Lai saņemtu informāciju par to, kā jāsagatavojas izmeklējumam, lūdzam zvanīt uz RTG kab: 67366267. Bērni no 1.5 gadu vecuma  tiek pieņemti bez iepriekšēja pieraksta.

 

  • Krūšu kuvja orgānu, barības vada, kuņģa, 12-pirkstu zarnas, tievo zarnu caurskates;
  • kaulu-locītavu rentgenogrammas;
  • deguna blakusdobumu rentgenogrammas;
  • i/v urogrāfijas (nieru izvadsistēmas kontrastizmeklējumi);
  • fistulogrāfijas;
  • dzemdes un olvadu kontrastizmeklējumi (salpingogrāfijas);
  • resno zarnu kontrastizmeklēšana - irrigoskopija (arī stomu pacientiem);
  • retrogradā holangiogrāfija - žultsceļu izmeklējumi kopā ar endoskopiju.

  Rīgas 1.slimnīcas Diagnostikās radioloģijas klīnikai iegādāta un uzstādīta jauna digitālā rentgena sistēma General Electic Optima XR646.

Sistēma komplektēta ar diviem cēzija jodīda (CsI) digitālajiem detektoriem, kas izmantojami gan horizontālajā galda pozīcijā, gan vertikālajā statīvā, darbojoties bezvadu režīmā. Galvenās digitālā detektora priekšrocības saistītas ar to, ka iegūtais attēls uzreiz tiek nosūtīts uz darba staciju, apstrādāts un saglabāts attēlu arhivēšanas sistēmā. Attēls ir redzams pāris sekunžu laikā pēc ekspozīcijas.

  Būtiska loma ir pacienta drošības jautājumam, par ko ir pārdomāts gan sistēmas dizainā, gan arī funkcijās, lai maksimāli optimizētu izmeklējumu protokolus, samazinot pacientam saņemto starojuma devu un uzlabojot attēla kvalitāti.

  Sistēma nodrošina arī jaunu funkciju - automātisko attēlu salīmēšanu. Šī funkcija nepieciešama pilna mugurkaula vai kāju attēla iegūšanai.

Automātiski tiek uzņemta vairāku attēlu sērija, vertikālā statīva detektoram un rentgenspuldzei automātiski pārvietojoties. Iegūtie attēli tiek automātiski "salīmēti" kopā, iegūstot vienu pilna garuma attēlu.

  Jaunā sistēma ļauj būtiski samazināt kopējo izmeklējuma laiku. Dažādi pārdomāti elementi, kā, piemēram, automātiskā detektora sekošana spuldzei veicot izmeklējumus uz galda, atvieglo pacienta pozicionēšanu, padarot ērtāku radiologa asistenta un radiogrāfera darbu.

  Digitālā rentgena sistēma izvietota Rīgas 1.slimnīcas 13.korpusa telpās, kurās veikti renovācijas darbi, pacientu apkalpošanas ērtībām uzstādīta rindu regulēšanas iekārta.

Saņemot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pacienta iemaksu http://www.1slimnica.lv/lv/pacientu-ieveribai/pacienta-iemaksas apmēru nosaka 2013. gada 17. decembra Ministru kabineta noteikumi Nr.1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība".