Koronarogrāfijae-pieraksts

Koronarogrāfija ir sirds asinsvadu izmeklēšana ar kontrastvielu, kuru veic savlaicīgai sirds slimības diagnosticēšanai un ārstēšanai.

Viens no galvenajiem nāves cēloņiem Latvijā ir koronārā sirds slimība. Sirds pārbaudes ir jāveic, lai savlaicīgi varētu diagnosticēt sirds slimības, un būtu iespējams sākt ārstēšanu.
Koronārās sirds slimības diagnosticēšanai un ārstēšanai izmantotā medicīniskā tehnoloģija ir angiogrāfija jeb asinsvadu kontrastēšana. Šī metode ir ar augstu efektivitāti, drošību, zemu risku. Tā noris, artērijā ievadot elastīgu zondi, kas tiek aizvadīta līdz sirdij. Caur katetru ievada kontrastvielu, kas ar asinīm nonāk koronārajos asinsvados. Procesu fiksē ar speciālu ierīci – angiogrāfu. 
Rīgas 1.slimnīcā šo manipulāciju veic ar angiogrāfijas iekārtu Allura Xper FD10c dienas stacionārā.
Par šī procedūras nepieciešamību konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai kardiologu. Pirms procedūras atbildīgais ārsts izvērtē pacienta asins analīzes, novērtē fizikālo stāvokli un EKG.

Ar informāciju par koronarogrāfijas procedūru var iepazīties šeit

Saņemot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pacienta iemaksu http://www.1slimnica.lv/lv/pacientu-ieveribai/pacienta-iemaksas apmēru nosaka 2013. gada 17. decembra Ministru kabineta noteikumi Nr.1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība".