Videokapsulas endoskopijae-pieraksts

 

Vismodernākā un precīzākā diagnostikas forma grūti izmeklējamajai tievajai zarnai ir kapsulas endoskopija. Ar to iegūst visa gremošanas trakta kopējo ainu, jo pacients norij kapsulu, kas nav lielāka par parasto zāļu kapsulu, un tā no organisma izkļūst dabiskā veidā. Kamēr tā ceļo pa barības traktu, pacienta ķermenim piestiprinātie sensori ar speciāla attēla ieraksta iekārtu fiksē ārstam nepieciešamo informāciju. Pacients izmeklējumu laikā var turpināt savas ikdienas gaitas.

Izmeklējuma ar videokapsulu laikā iespējams iegūt visa gremošanas trakta kopējo ainu

Kapsulas endoskopija (KE) ir jauns diagnostiskās endoskopijas virziens, kas pašreiz ienāk klīniskajā praksē. Tā būtiski atšķiras no konvencionālās endoskopijas metodēm ar to, ka ir pasīva, nav vadāma. Kapsulas endoskopija ir mazinvazīva, labi panesama. Pateicoties kapsulas endoskopijai, iespējams izvērtēt tievās zarnas gļotādu, diferencēt bārkstiņas un identificēt bojājuma veidu, nodrošinot precīzu un agrīnu slimību diagnostiku.

Kapsula parastas zāļu kapsulas lielumā ir absolūti nekaitīga un var palikt cilvēka ķermenī tik ilgi, līdz tā dabīgā ceļā tiek izvadīta laukā. Savā ceļojumā pa gremošanas traktu vienas sekundes laikā kapsula uzņem attēlus. Datu ieraksta sistēma, kas nodrošina attēlu pārraidi, ir neliela kabatas portfeļa izmērā un netraucē pacientam turpināt līdz šim ierastās dienas gaitas. Kapsulas endoskopijas nepieciešamību katram pacientam individuāli nosaka ārsts, un atsevišķos gadījumos kapsulas endoskopija ir vienīgā un neaizstājamā metode diagnozes un ārstēšanas taktikas noteikšanai.

Ar kapsulas endoskopijas palīdzību pacientiem tiek noteiktas retas tievās zarnas slimības un stāvokļi, kuru diagnostika ar citu metodi nebūtu iespējama.

Kā sagatavoties kapsulas endoskopijai, var iepazīties šeit: