Intragastrālās balona sistēmas jeb kuņģa balona ievietošanae-pieraksts

Aptaukošanās jeb adipozitāte ir daudzu faktoru slimība, saistīta ar pārmērīgu tauku uzkrāšanos, kā rezultātā pasliktinās veselība. Aptaukošanās laikā tauku šūnu izmēri un/vai skaits organismā palielinās – pieņemoties svarā, vispirms tauku šūnas paliek lielākas un tad pieaug to skaits.

Liekais svars un aptaukošanās ir par iemeslu diabēta attīstībai, kā arī izraisa asinsspiediena un holesterīna paaugstināšanos, neauglību, locītavu bojājumus (artrīti) un pasliktina veselību.

Statistika liecina, ka tikai 20% aptaukošanās pacientu izdodas atgūt veselīgu svaru, koriģējot ēšanu un fiziskās aktivitātes.

Savukārt kuņģa samazināšanas operācijām ir 80% efektivitāte. Bariatriskā operācija ir pasaulē visefektīvākais risinājums, lai ārstētu aptaukošanos un ar to saistītās veselības problēmas.

Kuņģa balona ievietošanu iesaka cilvēkiem ar mazāku aptaukošanās pakāpi.

RĪGAS 1.SLIMNĪCA PIEDĀVĀ INTRAGASTRĀLĀS BALONA SISTĒMAS JEB KUŅĢA BALONA IEVIETOŠANU.

Ar šo metodi gada laikā iespējams zaudēt līdz pat 40 kg ķermeņa svara.

Gastroskopijas laikā caur barības vadu kuņģī tiek ievietots silikona balons, kurš no ārpuses tiek piepildīts ar sterilu fizioloģisko šķīdumu.Ievietots kuņģa fundus daļā endoskopijas kontrolē, viegli evakuējams pēc 6–12 mēnešiem, Balons daļēji aizpilda kuņģi, radot sāta sajūtu un novēršot pārēšanos.

Pēc kuņģa balona izņemšanas jāievēro ārsta rekomendācijas un jāuztur optimāls ķermeņa svars ar regulārām fiziskām aktivitātēm un veselīgu uzturu.