Traumatoloģija ortopēdijae-pieraksts

 

DRĪZUMĀ: inovācija locītavu bojājumu ārstēšanā

Traumatologs ortopēds dr.Georgs Pelēcis piedāvā Lipogems manipulāciju.

Minimāli invazīvā veidā caur ādu savācot nelielu tauku daudzumu no pacienta  vēdera vidusdaļas, tos apstrādā unikālajā Lipogems ierīcē, izskalojot piemaisījumus un toksīnus, injicē ārstēšanas vietā.

Viens no Lipogems ieguvumiem ir tas, ka tas notur visas īpašās šūnas taukos (ieskaitot adipocītus, cilmes šūnas, pericītus un citas šūnas), neapdraudot šūnu struktūru un funkcijas. Šīs šūnas darbojas harmoniski, ļaujot ķermenim veicināt dziedzināšanu dabiskā ceļā, rekonstruējot un aizstājot bojātos vai ievainotos audus.


Traumatologa, ortopēda kompetencē ir veikt pieaugušu cilvēku balsta un kustību orgānu iedzimtu un iegūtu deformāciju, slimību, ievainojumu un funkciju traucējumu diagnostiku un ārstēšanu. Traumatologs, ortopēds ir ārsta pamatspecialitāte.

Jaundzimušo, bērnu un pusaudžu traumatisko bojājumu vai ortopēdisko deformāciju diagnostika, ārstēšana, neatliekamā palīdzība, profilakse un rehabilitācija ir bērnu ķirurga kompetencē.

Bērniem  augšanas procesā ir specifiskas anatomiskās un fizioloģiskās īpatnības, kuru diagnostikai un ārstēšanai, lūdzam vērsties pie bērnu traumatologa, ortopēda, vai  pie bērnu ķirurga.

Pieredzējuši traumatologi, ortopēdi veic kaulu un locītavu slimību diagnostiku un ārstēšanu, sniedzot:

 - konsultācijas,

- trombocītu bagātinātas plazmas terapiju,

- operatīvo terapiju:

  • reparatīvas operācijas pie lielo kaulu pseidartozēm;
  • pēdas locītavu artrodēzi;
  • Ahileja cīpslas plastiku;
  • artroskopisku ceļa, pleca, pēdas locītavu ārstēšanu, saistībā ar saišu, skrimšļu, menisku bojājumiem, locītavu nestabilitāti un mežģījumiem.

Saņemot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pacienta iemaksu http://www.1slimnica.lv/lv/pacientu-ieveribai/pacienta-iemaksas apmēru nosaka 2018. gada 28. augusta Ministru kabineta noteikumi Nr.555 "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība".