Osteorefleksoterapijae-pieraksts

 

Osteorefleksoterapija ir ārstēšanas metode, kurā izmanto kaulu sensorisko sistēmu, lai ietekmētu centrālās un perifērās nervu sistēmas atbildes reakcijas. 

ORT  pielietojama vairāk nekā 80 dažādu slimību un sindromu ārstēšanā, kā piemēram:

osteoporoze,kaulu lūzumi, spondilozes, radikulīti, polineiropātijas, pleca un lāpstiņas periartrīts, elkoņa epikondilīts, deformējošās osteoartrozes, gūžas locītavas rajona osteoentezopātijas, metatarzālo kaulu galviņu aseptiskā nekroze un Kēlera slimība, Deičlendera slimība, vibrācijas slimība, Kīnbeka–Preizera slimība, Osguda–Šlātera slimība, miopātijas (Erba slimība, Laduzi–Dežerena slimība), migrēna, galvas smadzeņu infarkts akūtā un hroniskā stadijā, trijzaru nerva neiralģija, kardialģija, depresija, senestopātijas, bronhiālā astma, mielopoēze, fantoma sāpes, diabētiskā pēda, posturālā līdzsvara traucējumi, telpiskās orientācijas traucējumi, atkarība no nikotīna, atkarība no alkohola, atkarība gan no alkohola, gan nikotīna, alkohola abstinences sindroms, atkarība no narkotiskām un toksiskām vielām, skeleta muskuļu atonijas sindroms, Pārkinsona sindroms, fobijas (bailes), karpālā kanāla sindroms, izkaisītā skleroze, bērniem akomodācijas spazmas un tuvredzība, stostīšanās, enurēze, enkoprēze u. c.

Osteodiagnostiku lieto osteoporozes profilakses un ārstēšanas efektivitātes novērtēšanai.

Osteoprofilakses metodi, sākot no 25–30 gadu vecuma,

ieteicams izmantot tālbraucējiem šoferiem, banku, biroju un iestāžu darbiniekiem, it īpaši datorlietotājiem, kuru ikdienas darbs saistīts ar ilglaicīgu statisku un nelabvēlīgu slodzi mugurkaulam, ar vienveidīgām, ilgstošām un ātrām delnas pamatnes, plecu locītavas un pirkstu kustībām, ar pastāvīgu redzes sasprindzinājumu u. tml.