AKTUĀLI. VAKCINĀCIJA PRET COVID-19e-pieraksts

Vakcinācija tiek organizēta, balstoties uz brīvprātības principu.

• Informāciju par Covid-19 vakcinācijas kārtību un konkrētā periodā vakcinējamo personu mērķa grupām nodrošina NVD nodrošina tīmekļvietnē www.nvd.gov.lv > Covid-19 >Covid-19 vakcinācija;

• Personu vakcinācija tiek veikta, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un pēc pieraksta, lai samazinātu personu savstarpējo kontaktu iespēju;

• Personai pēc vakcinācijas OBLIGĀTI plāno nākamās devas ievadīšanas datumu un laiku, t.sk veicot pierakstu un personu par to informē, kā arī sniedz informāciju par kārtību, kā pārcelt nākamās devas saņemšanas laiku, ja persona uz vakcināciju ierasties nevarēs;

• Ārstniecības iestādē ir izstrādāta bērnu identificēšanas kārtība, lai nodrošinātu atbilstošu ražotāju vakcīnu ievadi bērnam.

Svarīgi!

Respektējot Imunizācijas valsts padomes  rekomendācijas par vakcīnu piemērotību noteiktām pacientu grupām, ar 2021. gada  22. oktobri pirmo devu vakcinēšanai, ja izvēlēta vakcinācija ar mRNS tipa vakcīnu, jāizmanto Moderna Spikevax vakcīna, izņemot jauniešiem 12-25 gadu vecuma grupā (un personām ar kontrindikācijām Moderna Spikevax vakcīnas lietošanai). Balstvakcinācijas shēmās, kas pieļauj jebkuras mRNS vakcīnas izmantošanu, ir jāizvēlas Moderna Spikevax vakcīna. Šo prasību neievērošana pieļaujama atsevišķos izņēmuma gadījumos, lai nodrošinātu saņemto/ atvērto vakcīnu flakonu racionālu izmantošanu.

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes pagaidu rekomendāciju bērnu un jauniešu (līdz 25 g. v. ieskaitot) vakcinācijai pret Covid-19 ieteicams izmantot Pfizer-BioNTech Comirnaty vakcīnu (EZA reģistrētās vakcīnas 12-17 gadu vecuma grupā ir Pfizer-BioNTech Comirnaty un Moderna Spikevax).

Piezīme: No 18 gadu vecuma var izmantot arī Covid-19 Vaccine Janssen vai Vaxzevria.

Vakcinēšana tiek veikta Bruņinieku ielā 5, 2.korpusā 1.stāvā vakcinācijas kabinetā, lūdzam sekot izvietotajām norādēm.

Process aizņem 10 minūtes (+15 min ārstu novērošana) vienai personai.

• Informācija par vakcināciju tiek ievadīta sistēmā www.eveseliba.gov.lv, nepieciešamības gadījumā, vakcinācijas faktu pacients var izdrukāt pats.

• Savu vakcinācijas fakta dokumentu / sertifikātu vari atrast: www.covid19sertifikats.lv
    Lai apskatītu / lejuplādētu sertifikātu ir nepieciešama stingrā autorizācija - ar interneta bankas kontu vai eID karti. Sertifikāts ir pieejams QR koda veidā ko var lejuplādēt savā viedierīcē vai arī PDF izdrukas izskatā, ko var izdrukāt un glabāt papīra formātā.

Svarīgi:

• Ja personai, nav pieejams internets vai internetbanka, tad vakcinācijas sertifikātu var iegūt: Valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centros. (vairāk informācijas - spied šeit.)
  • Gadījumos, ja pacients ir saņēmsi vakcīnu ārzemēs, tad vakcinācijas fakta konstatācija ir iespējams atzīt atbilstoši NVD prasībām. (vairāk informācijas - spied šeit)  vai zvanot: +371 80001234

Pieteikties vakcīnai var  www.manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, norādot Rīgas 1.slimnīcu kā vakcīnas saņemšanas vietu.

Individuālā pieteikšanās Rīgas 1.slimnīcas gaidītāju rindā  pa tālruni: +371 67213418

Ierodoties uz vakcināciju, personai ir jāņem līdzi:

• ID karte vai pase

PAR BALTVAKCINĀCIJU

No 2. decembra, balstvakcinācijas process tiek organizēts saskaņā ar jaunākajām Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām. Papildus jau līdz šim noteiktajām iedzīvotāju grupām, baltvakcināciju var saņemt visi iedzīvotāji vecumā no 40 gadiem. Balstvakcinācija ir iespējama arī iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 39 gadiem.

Balstvakcināciju "AstraZeneca" gadījumā var saņemt visi iedzīvotāji no 18 gadiem, ja pēc otrās devas saņemšanas ir pagājuši pieci mēneši. Savukārt ražotāja "Johnson&Johnson" gadījumā balstvakcināciju pret Covid-19 varēs saņemt visi iedzīvotāji no 18 gadiem, ja pēc šī ražotāja vakcīnas saņemšanas ir pagājušas astoņas nedēļas. Taču "mRNS" vakcīnu - "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" - gadījumā balstvakcināciju pret Covid-19 varēs saņemt visi iedzīvotāji no 18 gadiem, ja pēc otrās devas saņemšanas ir pagājuši seši mēneši.

Informācija par to, kam jāsaņem balstvakcinācija jeb trešā deva, vietnē "manavakcina.lv" parādīsies automātiski, jo katru pirmdienu tajā tiek augšupielādēti aktuālie dati par tiem iedzīvotājiem, kuriem aprit seši mēneši kopš otrās vakcīnas saņemšanas.

DER ZINĀT, KA

Vakcīna pret jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto saslimšanu Covid-19 ir droša un efektīva. Vakcinācija pret Covid-19 dod vislabāko aizsardzību pret saslimšanu.

Vakcinēšanās pret Covid-19 ir brīvprātīga un pilnībā valsts apmaksāta.

Ņemot vērā vakcīnu pakāpenisko pieejamību visā Eiropas Savienībā, sākumā vakcinētas visneaizsargātākās Latvijas iedzīvotāju grupas: veselības aprūpes darbinieki, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, seniori, personas ar invaliditāti mājas aprūpē un viņu aprūpētāji, valsts nozīmīgu funkciju veicēji, t.sk., operatīvo dienestu darbinieki, epidemiologi, izglītības iestāžu darbinieki, personas ar hroniskām slimībām, nozaru prioritāro iestāžu darbinieki. Kopumā plānots sasniegt 82% vakcinācijas aptveri no kopējā iedzīvotāju skaita 82%.