Koronarogrāfijae-pieraksts

 

1. Pirms procedūras:

- iepriekšējās dienas vakarā vai procedūras dienas rītā nepieciešams noskūt apmatojumu cirkšņa vai plaukstas locītavas rajonā.

- procedūras dienas rītā, kā parasti, ar nelielu šķidruma daudzumu nepieciešams iedzert Jūsu jau iepriekš lietotos medikamentus. Par medikamentu atcelšanu pirms koronarogrāfijas, ja ārstējiet cukura diabētu vai lietojat antikoagulantus (orfarīns, pradaksa, xarelto, eliquis) u.tml. konsultējieties ar ārstu, kas nozīmējis koronarogrāfiju.

- sešas stundas pirms procedūras nedrīkst ēst un dzert.

2. Līdzi jāņem: 

kardiologa vai ģimenes ārsta nosūtījums uz koronarogrāfiju;

- personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);

- iepriekšējais izmeklējums (ehokardiogrāfija, veloergometrija, iepriekšējās koronarogrāfijas shēma  u.c.) un slimnīcas izraksta kopijas;

- analīzes, kas veiktas iepriekšējo 14 dienu laikā (pilna asins un bioķīmiskā analīze:  cukurs,  ALAT, kreatinīns, GFĀ, kālijs, holesterīna frakcijas, INR, APTL);

- ūdensnedaudz ēdamāmaiņas apavi un viegls apģērbs.

3. Procedūras norise:

- Izmeklējuma veikšanai vispārējā anestēzija nav nepieciešama. Visu izmeklējuma laiku Jūs būsiet pie samaņas, varēsiet sarunāties ar medicīnas personālu. Ja esat ļoti uztraucies vai slikti panesat medicīniskas manipulācijas iepriekš par to brīdiniet ārstu, kas var nozīmēt nomierinošus medikamentus.

- Vietējā anestēzijā ārsts veiks cirkšņa vai spieķa kaula artērijas punkciju. Punkcija var būt subjektīvi nedaudz jūtīga, bet, ņemot vērā anestēziju, tā asas sāpes neizraisa. Punkcijas vietā artērijā tiek ievadīts katetrs, caur kuru rentgena staru kontrolē speciālas zondes tiek aizvadītas līdz sirds artērijām. Artērijās tiks ievadīta kontrastviela un veiks rentgenuzņēmumus dažādās projekcijās. Izmeklējuma laikā notiks izmeklējuma galda un apkārt esošās aparatūras kustības.

- Izmeklējums noris aptuveni 15-30 minūtes, viegli panesams visu vecuma pacientiem, neizraisa stipras sāpes, tikai retos gadījumos var būt īslaicīgs diskomforts vai siltuma sajūta sirds vai kakla rajonā.

- Ja izmeklējums tiks veikts caur spieķa kaula artēriju, pēc procedūras rokas plaukstas locītavas rajonā Jums tiks aplikta spiedoša aproce, kura pakāpeniski (4-6 stundu laikā pēc procedūras) tiks noņemta.

- Ja izmeklējums veikts caur cirkšņa artēriju, pēc procedūras ārsts dūriena vietā ievadīs materiālu punkcijas vietas slēgšanai, lai apturētu asiņošanu vai arī aptuveni 10-15 minūtes piespiedīs dūriena vietu, lai nodrošinātu asins sarecēšanu un dūriena brūces slēgšanos. 

- Lai mazinātu un novērstu iespējamās komplikācijas, procedūras laikā un pēc procedūras pacientam tiks nodrošināta medicīnas personāla uzraudzība.

Tālrunis informācijai un pierakstam 67366309